Sari la conținut

Accident Yamaha R6 intersectie Precizie cu Valea Cascadelor


hummerro
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 139
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa va mai spun ca am dus-o pe aia la spital si pe "sefutul" ei cu noi, pentru a nu influenta militia???

ea se baga repede in masina militistilor.

credeti ca vroia sa discute ceva cu ei, sa dispara ceva din ancheta?

ai doamne ce minte bolnava am. cum sa gandesc asa in elvetia? mai sa fie. rusine mie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ultimele investigatii situatia e in halul urmator: e in continuare sedat, doarme pentru recuperare. Contuzie cerebrala frontal stanga, stern fisurat, pneumothorax. Rezultatul CT-ului de aseara e ca situatia la cap nu s-a agravat, contuziile stagneaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Campu lung. il asteptau ai lui acasa.



Va mai dau un sfat. sa NU radeti de mine.

montati camera video pe moto.

oriunde poate inregistra fara probleme cat mai multe detalii si totusi , suficient de greu de accesat, sa nu o smulga vreun gigi,

care are nevoie de ea acasa sau cel care a produs nenorocirea!

 

Va salut riderilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offf... pe toti ne asteapta cineva acasa... la inceputul fiecarui sezon sper sa fie din ce in ce mai putine accidente... din pacate zici ca se tampeste lumea din ce in ce mai tare... sper ca fi-miu sa nu fie nevoit sa auda vreodata ca ma-sa a patit ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e.

 

montati camera video pe moto.

cand va fi randul meu, prefer sa nu raman filmate ultimele secunde din ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand va fi randul meu, prefer sa nu raman filmate ultimele secunde din ...

Nu vreau sa te superi pe modul in care gandesc. Dar o camera , chiar si in cazul ala rau, Doamne fereste, poate inculpa pe cineva, care s-ar sustrage prin diverse metode.

(cazul "sefutul" si vaca nr1 - contra Raducu, si intentiile lor de a nu "inrautati situatia").

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citesc si m-a ingrozesc..doar ce am scapat recent dintr-o situatie similara!! la fel o tuta constipata ramasese holbata la mine ca in usa ei intram deja..in ultima clipa am virat dreapta ca sa eliberat banda 2 eu fiind pe 3..imi pare rau ca nu s-a putut sa-i sparg lampa spate sau sa-i indoi aripa cu piciorul macar..cred ca am facut careva s-uri si pe stanga si pe dreapta cu spatele si cu fata sa tarat destul dar am redresat-o..scapai naiba..!! insanatosire grabnica baiatului si prudenta pe cat se poate in zone de astea deshuchiate..apropo..eu unu o luam personal faza asta..nush ce as fi facut daca pateam asa..nemernica naibii..!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o protejeaza sefu, trebuie mers la nevasta lui.

neprotejat. :D

 

si eu is de parere ca o camera poate dovedi multe. dar in itersectii acum sunt suficiente camere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu ne inbatam cu apa chioara...cu sau fara interventii aia nu va face nici o zi de puscarie...probabil ca in cazul cel mai rau o sa ia o amenda penala sau ceva pentru vatamare corporala din culpa..daca motociclistul ar fi murit lua 1-2 ani cu suspendare. Nu cred ca existat vreun caz la rubrica asta soldat cu vatamare corporala grava sau deces care sa se solutioneze cu trimiterea vinovatului dupa gratii...in cazul cel mai rau au primit cu suspendare, asa ca nu va mai faceti iluzii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar fi utila o sectiune pe aici pe undeva unde fiecare dintre noi sa lase numarul motorului, cateva date importante si un numar care sa fie apelat in caz de urgenta... asa ar fi mai usor de contactat familia...

E o propunere foarte buna. Poate si pastrarea unui card cu niste numere de telefon (+ grupa sanguina, RH) in echipament.

 

Jos palaria Hummerro pentru sprijinul dat. Sanatate maxima lui Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire fara sechele riderului.

Sa imi explice si mie cineva cum e cu felicitarile pentru frana cu spatele?

Moto a fost afundata destul de bine in furca fata (apoape stoppie), frana spate a fost actionata de Radu (felicitari lui).

Ce pana mea face frana spate in afara de o senzatie vaga de incetinire?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire fara sechele riderului.

Sa imi explice si mie cineva cum e cu felicitarile pentru frana cu spatele?

Ce pana mea face frana spate in afara de o senzatie vaga de incetinire?

pana ta, cred ca face parte din categoria motociclistilor care NU au HABAR ca motocicleta este DOTATA cu sistem franare SPATE! si GHICI CEEEEE: se poate folosi!a fost proictata oare pentru a incetini pasul?

da-mi voie sa iti desenez : felicitari = URA, BRAVO, ai avut prezenta de spirit!!!

si acum vine explicatia desenului : FOARTE putine persoane au prezenta de spirit sa actioneze si frana spate, in situatii de urgenta. majoritatea incarca furca fata si atat.

o seara placuta, pana ta!

 

Ce se mai stie de baiat si la ce spital este ?

la Municipal. va tin la curent cat de curand cu starea lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog mult nu va luati la tranta aici, pe topicul asta...

 

faza cu franarea tine de instinct, experienta, prezenta de spirit... toti avem zile si zile, unele mai ok, altele in care mai bine nu ne-am urca in sa.

 

am patit-o si eu cu bmw f650 cand mi-a taiat brusc fata o duduie care, la unirii, langa banda cu taximetristi si-a amintit ca vrea sa o ia spre natiunile unite... aveam viteza, si de frica/nervi... am pus toate cele 3 frane posibile ale motorului... daca ma pui sa repet figura in stare "normala", nu imi iese...

 

sunt atat de multe variabile... degeaba dezbatem aici si dam sfaturi... in trafic e haos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...