Sari la conținut

sfat supermoto ptr. oras


Kosh
 Share

Postări Recomandate

Salut, baieti!

Tocmai ce mi-am vandut ninjalaul si vreau un super-moto strict ptr. oras.

Ideea e ca imi trebuie ceva usor, doar ptr. a ma misca ocazional (max 2 - 3 ori pe saptamana) prin oras.

 

Trebuie musai "capra" doarece nu vreau sa ma lovesc cu burta de rezervor la fiecare frana (tre' sa ma operez de hernie ombilicala).

 

Yo ma gandeam la un DRZ 400 SM insa "niste lume" mi-a zic ca-i puturoasa ...

Acum nu ma astept sa traga ca un ZX6R, dar nici sa ofteze sub mine :crack:

Mentionez ca am 1.85 si + 115kg.

Buget 2000 - 2200 eur.

 

Am uitat ceva important: nu vreau sa fiu nevoit sa-i schimb uleiul la fiecare 10 ore de functionare :rusinica:

 

Multumesc!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DRZ puturos :))) , ya un CRF 450 WR 450 daca mai zic si de alea ca is puturoase .... poi daca nu te dai mult si nu vrei sa bagi nici bani in consumabile cauta un enduro ceva mai simplu XT daca pui roti de sm e super consum mic si consumabile la fel .... dar nah daca vrei caluti crf wr ... in afara de xt nu stiu ce sa iti zic honda xr 400 sau 650 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aş recomanda ceva modele cu motoare între 600-700cc; găseşti Yamaha, KTM, Honda gârlă. Ai o greutate corporală deloc de neglijat, iar un 400 s-ar putea să-ţi scoată peri albi ( depinde şi de raportul transmisiei, dar bănuiesc că nu vrei să amesteci în cutia de viteze toată ziua ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem, in Bucuresti posesori de DRZ 400S?

Trag o fuga pe la Arc intr-o miercuri, sau poate vine un posesor la o intalnire a Bercenarilor (in fiecare Vineri la 19.00 intre parcarea McDonalds si gura de metrou Ctin Brancoveanu )

As vrea doar sa ma sui in sa, sa vad cum "imi sta"... si sa schimbam cateva vorbe.

 

Dar asta, pe la inceputul lunii viitoare ca Miercuri plec din Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wr450 e cea mai prietenoasa dintre astea racing. poti sa scapi cu schimbul uleiului la 1000 - 2000 km daca mergi in regim de hobby.

si eu cred ca drz e cam puturos pentru 115kg.

nu-i tocmai cea mai economicoasa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

XTX 660 Sm .

Excelenta pe oras si suficient de aventuroasa in exterior. Nu se preteaza ea asa de bine la padure, insa am vazut ca nu te intereseaza aspectul asta...Daca erai aproape de mine iti puneam la dispozitie si un DRZ si un XTX , sa le simti putin. Bafta in alegere, oricum, un SM pe oras e mai mult decat pretabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Incearca o Aprilia Pegaso Strada!E all-rounder,roti de 17",ciclistica excelenta,motor de Yamaha XT660!M-am cam bagat cam pe oriunde am fost cu predecesoarea ei,Aprilia Pegaso GA din 1994(cu 19" pe fata)si a facut fata cu brio!

Cat de oras,nu mai spun nimic,e super!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...