Sari la conținut

2 roti istorice - Editia a 2-a


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

In data de 14 septembrie, Retromobil Club Romania, prin Sectia Moto Retromotor organizeaza editia a 2-a a expozitiei 2 roti istorice (Bucuresti).

La fel ca si anul trecut, expozitia va fi organizata in incinta Parcului Carol. Ora de incepere va fi stabilita in perioada viitoare, in conditiile in care mai multi participanti si-au exprimat dorinta ca expozitia sa fie organizata spre seara.

Vom avea cateva exponate noi anul acesta.

Logo-ul de anul trecut, va fi modificat corespunzator.

DSC_0764.jpg

Am rugamintea ca motociclistii vizitatori sa parcheze in zona adiacenta expozitiei, fara a se mai parca in spatiile dintre motocicletele expuse.



Primii 2432 inscrisi primesc un cadou surpriza. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

In data de 14 septembrie, Retromobil Club Romania, prin Sectia Moto Retromotor organizeaza editia a 2-a a expozitiei 2 roti istorice (Bucuresti).

La fel ca si anul trecut, expozitia va fi organizata in incinta Parcului Carol. Ora de incepere va fi stabilita in perioada viitoare, in conditiile in care mai multi participanti si-au exprimat dorinta ca expozitia sa fie organizata spre seara.

Vom avea cateva exponate noi anul acesta.

Logo-ul de anul trecut, va fi modificat corespunzator.

DSC_0764.jpg

Am rugamintea ca motociclistii vizitatori sa parcheze in zona adiacenta expozitiei, fara a se mai parca in spatiile dintre motocicletele expuse.

 

Primii 2432 inscrisi primesc un cadou surpriza. :)

Salutare! Se mai stie ceva nou in legatura cu expozitia? Ora de incepere? Nu mai e prea mult pana in 14 septembrie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Vlad.

In principiu, maine, dupa ce o sa mai dau cateva telefoane, o sa stabilesc. Oricum maine e si sedinta RCR, pot sa ma consult cu Bogdan si ceilalti prezenti.

 

Maine in cadrul sedintei vreau sa vb si despre organizarea expozitiei in alte orase, incepand cu anul viitor. Cel putin Ploiestului ii sunt dator.



Bun, in urma discutiilor cu oamenii muncii a ramas ca expozitia sa se organizeze intre ora 1030 si 1400.

De la ora 1000 o sa incepem sa ne organizam. Reiterez rugamintea adresata celor care vin pe motociclete care nu-s in tema expozitiei sa nu mai parcheze in zona dedicata.



Pentru detalii, 0723565973.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Primii 2432 inscrisi primesc un cadou surpriza. :)

 

Mă înscriu ca fiind cel de-al 2433-lea participant și nu vreau un cadou de la organizatori. O să mi-l cumpăr singur, numai să-mi spuneți ce anume, ca să vin cu el și să vi-l arăt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Treaba cu inscrisul la expozitie era o gluma. Daca vrei sa participi si motocicleta arata bine, esti invitatul meu, facem colt special de japoneze oldtimer. Anunta-ma daca ajungi, eventual imi poti da un telefon la 0723565973 ca sa iti spun cu ce acte sa vii la tine, poate atestam si motocicleta ca fiind istorica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Voi fi acolo. Banuiam eu ca nu exista o inscriere in sensul cela cu taxe si legitimatii dar o oarecare organizare tot trebuia sa existe. Imi place ideea colturilor tematice.

 

Cat despre atestare am mai auzit dar nu m am gandit niciodata serios. Am citit ca ar implica niste restrictii de circulatie si cu asa ceva n-as putea trai. Poate iti dau un telefon zilele astea cand am timp si ma lamuresti putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, anul de fabricatie sa fie maxim 1983. In virtutea diligentelor facute de catre conducerea Retromobil (acela de a fi punctat drept anul de fabricatie si nu anul de iesire din fabricatie a modelului ca punct de referinta pentru atestarea drept vehicul de epoca), apreciem ca motocicletele fabricate pana in anul 1983 pot fi prezentate la acest moment drept motociclete de epoca.

 

In alta ordine de idei, sambata se pare ca va fi noros, asa ca nu uitati sa aveti la voi un costum subtire de ploaie. Eu am vb cu Omu' sa nu dea cu ploaie :).

Editat de m72ihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te astept.

 

De asemenea, sper ca la eveniment sa participe si Mobre/Minimobrele/Mobrele Hoinar, chiar daca unele nu indeplinesc conditiile de atestare, pentru a promova produsele romanesti (bune, rele, cum or fi fost, sunt ale noastre).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam sa va faceti un tricou cu un mesaj serios, de genul I hate MZ.

 

Și mesajul cum trebuie să fie scris, că văd că te pricepi: în față sau în spate?

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...