Sari la conținut

Nr. 12/2006


demostene
 Share

Postări Recomandate

Editorial

6 Come-back european?

 

Mondo motor

7 Rubrica de stiri

 

Test si tehnica

10 Noutati 2007. “Oare ce mai urmeaza”

22 Drive-test: Yamaha XVS 1300A Midnight Star. “Mai mic, mai fin”

26 Drive-test: Moto Guzzi 1200 Sport. “Elefant de lupta”

30 Drive-test: BMW F 800 ST. “Paralele”

34 Drive-test comparativ: Aprilia Pegaso 650 Strada, Derbi MulhacĂŠn 659, Yamaha MT-03. “Tentatia diversitatii”

40 Test: Buell XB-RR. “Do it your way!”

 

Concurs

43 Motocicletele anului 2007

 

Magazin

58 Tehnici de pilotaj, partea a VI-a: circulatia in oras. “Jungla urbana”

64 Prezentare: Carver One. “Inclinatii atipice”

66 Sfaturi: echipare pentru mers iarna. “Pura dementa”

68 Prezentare: Ăhlins TTX 36. “Suedezul perfect”

69 Anduranta: raport de situatie. “Bilant intermediar”

70 Prezentare second-hand: Aprilia RS 125. “Urmasul campionilor”

 

Mica publicitate

72 Motociclete second-hand

 

Sport

76 Dakar 2007. “Mani la Dakar”

78 Moto Grand Prix: Estoril - Portugalia, Valencia-Spania. “Un nou rege”

80 C.M. Superbike/Supersport: Magny-Cours - Franta. “Caderea cortinei”

 

Benzi desenate

81 Motoreta&Co. “TOBE or not TOBE”

82 Din numarul viitor

:lol:

 

post-23-1164271709_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand mai bagati si voi un poster ceva sau macar un calendar 2007 cu Rossi.

 

 

:D :burnout: :D

 

 

anul trecut a fost honda telefonica movistar (ma rog, varianta de strada... replica) care a iesit pe 2, anu asta ar fi frumos o camel yamaha :yikes:

 

sau aveti intelegere cu intermotorcycle ? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moama ce ameteala ma apuca cand citesc categoriile alea de la concurs. Stati sa o iau pe rand ca ma ia capu'.

Yamaha TDM e touring/sport touring, dar BMW K 1200 S e allrounder alaturi de mKawasaki ZZR 1400....?!?!?!?

Harley-Davidson Street Rod e naked si Honda VFR+honda cbr 600f sunt la allrounder...?!?!?

De fapt cum poti sa bagi hayabusa+cbr1100xx+zzr1400+K 1200s la allroundere?....poate din cauza ca ofera "confort pe drumuri de calitate inferioara"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bow: Din pacate, layoutul Best Bikes e venit din Germania si a trebuit respectat (din motive de prelucrare statistica a datelor trimise din toate tarile unde apar reviste moto ale lui Motor Presse). :bow: Crezi ca noi n-am observat inadvertentele impartirii arbitrare pe categorii? Asta-i situatia, sorry.

Bafta maxima la concurs oricum!

:bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am si eu o intrebare: de ce s-a retras numarul pe decembrie asa repede, de cum a aparut cel pe ianuarie? (asa mi-au zis astia de la chioscurile cu ziare/presa) :banana: :finger: Daca e asa, va recomand pe viitor sa nu repetati faza. (parerea mea)

Mi se pare foarte aiurea ! :D Am vrut sa cumpar azi revista si... surpiza surpriza! Una FOARTE neplacuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Din pacate, regula retragerii numarului precedent la lansarea unuia nou e veche de cind lumea si nu exista absolut nicio revista care sa n-o practice - logic, altfel chioscurile s-ar transforma in anticariate, nu? :crack: . Pentru completarea colectiilor, apelati cu incredere la departamentul distributie (gheorghe.glomnicu [at]motorpresse.ro).

Toate bune altfel in noul an! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Acu vad si eu reply-ul. Stiu de regula asta, nu mi se pare absurda deloc, dar e mi s-a intamplat de multe, FOARTE multe ori sa gasesc un numar dintr-o revista (nu doar moto) cand cealalta deja aparuse pe piata. D-asta sunt asa mirat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut,

 

extragerea la sorti pentru concurs se va realiza in primavara-vara si va fi anuntata atat in revista cat si pe forum.

Daca ai participat, nu pot decat sa-iti urez decat multa bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moama ce ameteala ma apuca cand citesc categoriile alea de la concurs. Stati sa o iau pe rand ca ma ia capu'.

Yamaha TDM e touring/sport touring, dar BMW K 1200 S e allrounder alaturi de mKawasaki ZZR 1400....?!?!?!?

Harley-Davidson Street Rod e naked si Honda VFR+honda cbr 600f sunt la allrounder...?!?!?

De fapt cum poti sa bagi hayabusa+cbr1100xx+zzr1400+K 1200s la allroundere?....poate din cauza ca ofera "confort pe drumuri de calitate inferioara"

daca am tari si noi in Jermania am intelege probabil de ce Hayabusa&co sunt considerate all-roudere (desi am o oarecare indoiala) ati vazut cum arata acolo un drum de proasta calitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca sunt "far away" off-topic, imi cer scuze anticipat, dar am o mare nelamurire. Sunt (am fost, de fapt) un cumparator fidel al Moto-Journalului frantzuzesc, de-a dreptul respectabil daca tinem seama ca este un saptamanal. Am fost dezamagit cand am vazut cresterea de pret de la 7,55 RON la 9,6 RON, adica retururile din Franta se vand in Romania aproape de pretul nominal de 3 euroi. Nu e chiar cusher!

Mai stiu ca asta nu e treaba UM, dar asa sunt sigur ca nemultzumirea mea va ajunge la cei de la Motorpresse RO. Acu', daca ceva se cauta (nu in mod deosebit, pentru ca ultimul numar pe care l-am cumparat era in doar 2 exemplare, care s-au "epuizat in doua saptamani!), trebuie neaparat sa-l scumpim?

 

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl: Clar ca nu-i cusher (mai ales fiindca euro a scazut :scratch: ), dar, din pacate, distributia noastra n-are chiar nimic in comun cu cei care aduc Moto Journal. Redactia, cu atit mai putin... :)

Toate bune altfel :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...