Sari la conținut

Accident comuna Alunis


balazsfi
 Share

Postări Recomandate

...daca s-a stabilit ca cei implicati sunt ok, sunt doar daune materiale...motocicleta are numar, oglinzi, rca....

 

ce nu s-a elucidat: butelia domne, ce cauta butelia acolo, ce rol a avut in desfasurarea evenimentelor? (bascalie, evident)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

Bine ca nu s-a intamplat nimic grav, motociclistii din grupul acela sunt toti cu experienta.

PS: Nici eu nu vad relevanta in faptul ca moto avea numar, oglinzi sau mai stiu eu ce, este vorba despre un accident, pilotul raspunde pentru eventualele nereguli de la motocicleta sa, dar asta nu scade nimic din culpa soferului..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...daca s-a stabilit ca cei implicati sunt ok, sunt doar daune materiale...motocicleta are numar, oglinzi, rca....

 

ce nu s-a elucidat: butelia domne, ce cauta butelia acolo, ce rol a avut in desfasurarea evenimentelor? (bascalie, evident)

sa-mi bag picioru daca vazusem butelia :(

dar apucasem sa vad ca a pus cineva un comentariu ceva legat de kato_arad ca e ungur si ca nu are treaba cu fenomenul moto ..sau ceva de genu .. nu mai stiu cine apucase sa scrie ..totusi comentul ala a fost sters .. insa aberatiile lui kato? improscarea cu noroi executata de acest stimabil moderator care nu este sanctionat in nici-un fel? eu i-am dat report la aberatiile scrise .. astept sa vad daca imi iau eu ban warning whatever sau pateste si moderatorul trolluitor ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...daca s-a stabilit ca cei implicati sunt ok, sunt doar daune materiale...motocicleta are numar, oglinzi, rca....

 

ce nu s-a elucidat: butelia domne, ce cauta butelia acolo, ce rol a avut in desfasurarea evenimentelor? (bascalie, evident)

Io cre' c' ierea a lu' unu' care trecea p'acolea si s-o oprit oleac' s' vada spectacolu'

 

 

Din ce am vazut in poze se pare ca mobra a facut o intoarcere peste cap, intre timp tunand capota troacei si dupa a ajuns in sant.

Am avut super bulan, viteza rezonabila si protectii cat de cat.

 

Nu mai pierdeti timpul cu nimicuri, bucurati-va de viata si de mobre in asa hal incat dupa o cascadorie ca asta continuarea sa fie:

P1012353_zps775fe90a.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

In cazul asta imi cer scuze, Daca erau toate insirate pe aici era ok. (... ...) Cred ca problema e lamurita si nu vad ce e mai de discutat. Pace voua!

 

dar apucasem sa vad ca a pus cineva un comentariu ceva legat de kato_arad ca e ungur si ca nu are treaba cu fenomenul moto ..sau ceva de genu .. nu mai stiu cine apucase sa scrie ..totusi comentul ala a fost sters .. insa aberatiile lui kato? improscarea cu noroi executata de acest stimabil moderator care nu este sanctionat in nici-un fel? eu i-am dat report la aberatiile scrise .. astept sa vad daca imi iau eu ban warning whatever sau pateste si moderatorul trolluitor ceva

@Roxynel, vezi ca mai sus omul si-a cerut scuze si a considerat incidentul incheiat. In plus de asta nu vad unde/cum/cu ce a jignit, si-a spus parerea, apoi si-a dat seama ca a gresit si si-a cerut scuze pentru asta, nu vad care-i spilul in a comenta un subiect inchis, epuizat.

Cel care a postat facand referire la Kato a folosit cuvinte jignitoare si xenofobe, de aceea eu i-am sters comentariul si i-am dat warn pentru asta, nu mai departe de saptamana trecuta facuse acelasi lucru pe alt topic.

Sper ca s-a inteles exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

@Roxynel, vezi ca mai sus omul si-a cerut scuze si a considerat incidentul incheiat. In plus de asta nu vad unde/cum/cu ce a jignit, si-a spus parerea, apoi si-a dat seama ca a gresit si si-a cerut scuze pentru asta, nu vad care-i spilul in a comenta un subiect inchis, epuizat.

Cel care a postat facand referire la Kato a folosit cuvinte jignitoare si xenofobe, de aceea eu i-am sters comentariul si i-am dat warn pentru asta, nu mai departe de saptamana trecuta facuse acelasi lucru pe alt topic.

Sper ca s-a inteles exact.

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest rateu a lu' Nea Kato ne invata sa nu ne mai aruncam la concluzii despre mobre si mobristi inainte sa cunoastem datele problemei.

Si io mi-am scos ieri oglinzile in Creasta Baiului, ca e 70 de euro una... Le-am montat inapoi in centru la Azuga, ca acolo ne-am oprit dupa inapoierea in civilizatie. Deci am mers vreo 3-4 km fara. A, si numaru nu se mai vedea de noroi. Noroi din cauza caruia mi-a trecut la un moment dat prin cap sa scot si semnalele fata, ca se scot si se pun la loc cu mana...

Deci daca intra un dobitoc in mine pe km. aia fara oglinzi era o diferenta?!

 

Bine ca a iesit ieftin la sanatatea mobrei si mobristului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ L.u.v. Cel care a postat facand referire la Kato a folosit cuvinte jignitoare si xenofobe, de aceea eu i-am sters comentariul si i-am dat warn pentru asta,

-Nu stiu ce origine o avea Kato, nu m-am intrebat niciodata, dar e un om de treaba ! Ca s-a grabit un pic cu presupunerile... e mai putin grav decat sa te legi de originile omului. Ai procedat corect l.u.v. !

Ce a patit Gabi putea pati oricine, caci nu suntem chirurgi...mai gresim, ne fura drumul...ne mai scapa cate ceva...mai intalnim un zapaug.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca am facut o presupunere minora, cu nr de inmatriculare si oglinzi am intrat in colimator. Sa fi jignit pe cineva cu ceva sau sa folosesc epitete nu vad niciunde. Dar bravii nostrii motocilisti au asteptat momentul sa arunce cu cacao cat se putea de mult. Ca vezi doamne eu am treaba cu respectivul. A fost doar o nelamurire. Dinamica accidentului nu am comentat-o. Necunoscutii, anonimii au scuipat cat se putea de tare folosind diferite cuvinte. Voi incerca de acum inainte doar sa fiu observator si sa nu mai iert pe nimeni daca a incalcat regulamentul forumului. Am inchis ochii la multe postari fara sens, jigniri, xenofobie si alte mizerii. Am dat mesaje celor avizati cu rugamintea de a posta la subiect si sa-si stapaneasca iesirile.. Nu am dat decat vre-o 2 pedepse cu warn. De acum inainte nu voi sta la discutii. Moderam. Voi posta ce am de postat. Scurt si concis. M-ati motivat unii dintre voi aici. Cu toate ca imi cer scuze daca am gresit, acuzatiile gratuite vin valuri. Denota ca romanul nu stie sa ierte. Si unii au un har aparte de a jigni un necunoscut. Mai ales cei cu profilul necomplectat si anonimi. Perfectilor. Eu am invatat sa-mi cer scuze si sa iert. Voi nu. .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca am facut o presupunere minora, cu nr de inmatriculare si oglinzi am intrat in colimator. Sa fi jignit pe cineva cu ceva sau sa folosesc epitete nu vad niciunde. Dar bravii nostrii motocilisti au asteptat momentul sa arunce cu cacao cat se putea de mult. Ca vezi doamne eu am treaba cu respectivul. A fost doar o nelamurire. Dinamica accidentului nu am comentat-o. Necunoscutii, anonimii au scuipat cat se putea de tare folosind diferite cuvinte. Voi incerca de acum inainte doar sa fiu observator si sa nu mai iert pe nimeni daca a incalcat regulamentul forumului. Am inchis ochii la multe postari fara sens, jigniri, xenofobie si alte mizerii. Am dat mesaje celor avizati cu rugamintea de a posta la subiect si sa-si stapaneasca iesirile.. Nu am dat decat vre-o 2 pedepse cu warn. De acum inainte nu voi sta la discutii. Moderam. Voi posta ce am de postat. Scurt si concis. M-ati motivat unii dintre voi aici. Cu toate ca imi cer scuze daca am gresit, acuzatiile gratuite vin valuri. Denota ca romanul nu stie sa ierte. Si unii au un har aparte de a jigni un necunoscut. Mai ales cei cu profilul necomplectat si anonimi. Perfectilor. Eu am invatat sa-mi cer scuze si sa iert. Voi nu. .

Pai...adica...n-am inteles, mata gresisi si tot mata te superi pe noi?!

Si ,sa nu exageram, iertarea se da la biserica, aci doar discutam si contradiscutam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unii au un har aparte de a jigni un necunoscut...

Se pare ca si tu ai haru' asta, din moment de te-ai apucat sa comentezi ca reisãru n-avea număr, n-avea oglinzi, probabil nici itepe....

Ca și cum ne-am apuca noi acum sa te jignim pt că nu prea ti-a placut cartea????

vre-o 2...

Editat de _k1000_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Ce sa moderezi frate cand un om circula normal,regulamentar si e accidentat de un dobitoc,iar tu incepi sa intrebi de numar, de oglinzi,de RCA etc...

 

Ce pretentii sa am de la tine,ca si moderator sa fii IMPARTIAL , pe forum, cand tu iei la 11 metri un om accidentat (asta in timp ce alt MOTOCICLIST,care era cu masina,iti relateaza exact ce/cum s-a intamplat)?

Si pe final se lasa cu WARN uri la adresa altora, care vezi doamne au avut 'tupeul' sa-ti puna ''judecata'' la indoiala.

 

Ce simplu e asa pentru unii, vorba aia,dupa ce-a vazut ca i-a sarit jumatate de forum in cap,si-a cerut si el scuze in final, de ochii lumii, si acu sa declaram subiectul 'inchis'.

 

Prietene, daca era un topic despre orice altceva, era o treaba. Dar pana una alta, nu stiu cum te-ai simti tu,dupa ce intra un dobitoc in tine,sa citesti pe forum ca un OARECARE (moderator) te ia la rost cu oglinzi, numar,RCA etc...(fara sa fi fost acolo macar ,judecand totul din prisma unor poze (din care CULMEA, se vede contrariul)).

 

PS: N-am jignit si n-am facut 'xenofob' pe nimeni prin postul asta. Sunt curios daca-mi iau warn si eu pt simplul fapt ca am o opinie pertinenta.

 

Si da, putem inchide subiectul....nu de alta,dar isi iau altii warn 'gratis', pe seama gafei altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti avem zile proaste, pase nasoale si cateodat scriem/vorbim prosti... initial si eu am vrut sa ma iau de Kato dar citind topicul pana la sfarsit am vazut ca omu' a recunoscut gresala... acu' ce vreti, sa i se taie capu doar de dragul circotecii??? doamne ce va mai plac telenovelele, vedeti ca incepe una nou pe la 6 pe nu stiu ce canal :))))

 

a avut, n-a avut oglinzi semnale sau numar nu conteaza de retinut constatarea celui implicat: cateodata 60km/h sunt prea mult in localitate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

@Roxynel, vezi ca mai sus omul si-a cerut scuze si a considerat incidentul incheiat. In plus de asta nu vad unde/cum/cu ce a jignit, si-a spus parerea, apoi si-a dat seama ca a gresit si si-a cerut scuze pentru asta, nu vad care-i spilul in a comenta un subiect inchis, epuizat.

Cel care a postat facand referire la Kato a folosit cuvinte jignitoare si xenofobe, de aceea eu i-am sters comentariul si i-am dat warn pentru asta, nu mai departe de saptamana trecuta facuse acelasi lucru pe alt topic.

Sper ca s-a inteles exact.

o prietena a fost batuta in trafic de unu si pe urma si-a cerut scuze ca a confundat-o .. acum sa ma ierti dar te cam doare undeva ca isi cere scuze dupa ce te baga in spital.. daca venea kato si zicea ,,. ba naspa ce a patit omul .. dar oare el era in regula cu toate ? nu ar fi fost nici-o problema .. dar cand tu te apuci SA AFIRMI domne nu e in regula motoreta ca nu are nici d-aia nici d-ailalta .. el e de vina .. cand tu nici macar nu stii despre ce e vorba .. apoi ti se explica .. ba da avea si oglinzi dar de la impact s-au rupt ..are si numar si apoi cu acelasi tupeu fantastic in loc sa zici ok my bad te intorci si spui oricum nu avea ce sa caute pe acolo poate nu are nici permis nici itp ..

nu ii cunosc pe nici-unul nu ma intereseaza originea lor nu nimic ..doar ca el a si afirmat ca are chef de carcotit .. si te apuci sa faci asta pe seama unui om care spre deosebire de 90% din populatie chiar a fost corect si cu toate astea a avut parte de un accident care putea sa iasa mult mai urat (am inteles ca in cadere a dat cu capul de o piatra, + piciorul lovit)

si toate astea venind de la un om care ar fi trebuit sa fie impartial ..daca el face asa care e moderator intr-o "comunitate moto" atunci ce pretentii mai avem ca nu suntem respectati in trafic de ceilalti cand nu ne respectam nici noi intre noi?

@kato ziceai ca romanii nu stiu sa ierte sau ceva de genu .. sunt curioasa pe actul tau de identitate ce scrie? (nu sunt atat de curioasa ca tine incat sa intru la om pe pagina sa ma uit)

si da .. acum este si pt mine un subiect inchis si multa sanatate "inculpatului"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...