Sari la conținut

FZ1 Fazer / FZS 1000 Fazer


markyinxs
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare,am zis ca nu vreau toba sport dar tot sunt ispitit de a cumpara una,ce marca imi recomandati? Oscilez intre Akrapovic,Leovince,Ixil,Mivv,Scorpion,nedumerirea mea este ce diferenta este intre cele inox/titanium/carbon ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si de buget..... poti arunca un ochi si pe Laser ;) ...deeptone exhaust!!

Daca esti stramtorat la bani, colegul Garcya aduce replica Akrapovic.....(are topic dedicat) sunet OK, design OK, par a fi lucrate cu grija, nu chestii ordinare

Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu prefer mivv. carbon. da nici ak nu e de colea. am avut gp carbon de la mivv. dezastru fara silencer. alea de titan suna mai ascutit si tare doar in ture. daca iei sa aiba silencer neaparat ca la drum lung nu prea e pont. inoxu e mai greu ca si titan si carbon. acolo e diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am cam cumintit cu pusul tobei sport,implica prea multe modificari ca sa mearga cum trebuie si o toba buna are si pret pe masura(450-800€)doar finala din carbon/titanium,asa ca mai astept,iau si in calcul ca poate o scap sau ma atinge vreun bou si pica pe partea cu toba plangi apoi dupa ea

Editat de Robert Rmh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa dea rateuri peste rateuri....trebuie umblat la aer,filtru de aer,si nu pun filtru de aer sport nici sa ma omori la ce praf avem ,trebuie umblat si la amestecul de carburant si probabil si un pc ca sa mearga cum trebuie,nu vreau nici sa pun orice toba,o dereglezi de tot,pierzi cuplu,tobe sport care iti ofera sunet sunt destule,dar tobe sport care sa nu afecteze si performantele motorului sa dea cu minus sunt mai putine si sunt scumpe,akrapovic,termignoni,twobrothers,leovince,mivv(cele bune incep de la 500 iepuroi)ca gpul ala e mai mult de galagie

Editat de Robert Rmh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robi,daca te referi la GPR,eu am si n-a trebuit sa remapez sau sa-mi schimb filtrul de aer,a trebuit doar sa o montez in loc la cea originala si gata.

Am luat pentru modelul meu cu accesoriile ei la pachet.Just plug and play...Am scapat de 5 kg si ceva si nu suna mult mai tare,doar mai gros.Are omologare,deci probleme 0.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca omu nu vrea sa inteleaga ce sai faci. fiecare face cum crede. rateuri daca ai astupi gaura din airbox si gata. dar nu o sa ai asa rateuri incit sa trebuiasca sa faci asta. amestecu la injectie il face ea instant.

si daca nu vrei toba sport pt sunetul ala deosebit atunci chiar nu are rost investitia. :)

Editat de Florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...