Sari la conținut

Bec moto H4 de 35W


BlackLord
 Share

Postări Recomandate

Salut. Mi-am comandat un far Polisport Halo si in specificatii imi cere bec H4 de 35W. Acum am Osram Night Braker Plus dar e de 55w..inainte aveam tot un Osram si tot de 55... si de 35w nu gasesc sau nu stiu unde sa caut... gasesc doar "xenon".

 

Unde gasesc un halogen H4 de 35w sau.. sa merg in continuare pe 54w ori se topeste plasticul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, gresala mare sa pui bec mai puternic pentru ca iti suprasolicita incarcarea, releul. Eu am gasit bec H4 35w la piata 16 februarie la taraba de scutere. Mai sunt si becurile HS1 care arata la fel cu H4-ul dar au 35/35. Fa bine sa il schimbi pana nu strici releul.

 

Sper ca te ajuta,

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de calitate, dar sunt sanse mari sa se topeasca. Instalatia ce iti cere? 35w sau 55w? Incearca la magazinele de scutere, poate gasesti. Eu am avut noroc si am gasit pe la prieteni... 2 chiar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru moto ai HS1. eu nu am gasit H4 de 35W. chiar daca se potrivesc, au alta putere si in afara de asta bat mult mai sus, ca si cum ai merge cu faza lunga.

http://en.wikipedia.org/wiki/User:KDS4444/HS1_bulb

 

eu am luat de la united unul cu 35 lei parca, Philips.

Editat de tibosee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Bine, e totusi un far de o suma nu-i chinesesc de 1 milion.... totusi... e de plastic nu de sticla ca actualul.

Multumesc de raspunsuri. O sa caut H4 de 35W sau HS1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune-ți și două proiectoare de 100w. Și un girofar...alb. Rideru vieții !

 

si doua sirene... :))) si ca tot vin sarbatorile instalatia de brad! invatati ma sa mergeti cu motoarele alea, nu mai chiorati oamenii degeaba pe strada! vrei sa fii vazut? ai in stanga un buton pe care scrie flash/pass. cand alterneaza fazele te vad oamenii mai usor decat cu faza aiurea-n tramvai... de-al de voi care-i faceti semnale cu farul lui E.T. ...

Editat de Performance Solutions
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune-ți și două proiectoare de 100w. Și un girofar...alb. Rideru vieții !

 

Probabil ca pe strada mea, in parcarea dintre blocuri, e mai mult trafic decat in Tg. Jiu.... de aceea nu am sa ma obosesc sa-ti explic de ce am decis sa merg cu faza lunga ziua in Bucuresti.

 

AND...

 

Am prins ideea cu becurile, topicul practic se poate inchide. Multumesc celor ce mi-au raspuns la obiect.

Restul... Daca o sa simt ca am nevoie de lectii si pareri despre cum si de ce merg... va intreb eu.

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am vazut. Am accesat si linkul de mai sus si am mai gasit HS1 de la Philips.

Astept sa-mi ajunga azi farul si vad daca are deja HS1 pe el, daca nu... o sa iau HS1 mai ales ca mufa e identica si nu trebuie decat mufat fara alte modificari .

Merci.

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca pe strada mea, in parcarea dintre blocuri, e mai mult trafic decat in Tg. Jiu.... de aceea nu am sa ma obosesc sa-ti explic de ce am decis sa merg cu faza lunga ziua in Bucuresti.

 

AND...

 

Am prins ideea cu becurile, topicul practic se poate inchide. Multumesc celor ce mi-au raspuns la obiect.

Restul... Daca o sa simt ca am nevoie de lectii si pareri despre cum si de ce merg... va intreb eu.

 

esti unul dintre cei care-mi sparg ochii de pe contrasens si ziua. ca vrei sa fii vazut! singura problema e ca ziua numai unul care este sus ca pozitie "te vede" (a se intelege il deranjezi) gen moto/duba/cap tractor... unu' din masina nu te vede.... dar iti multumesc pentru faptul ca imi oferi ocazia sa-mi spargi ochii cand am soarele-n fata si ma uit si-n oglinzi... bikerul vietii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...