Sari la conținut

Cheia - Poiana BV, 26.10


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

Plecare sambata dimineata la 8.30 din OMV Pipera (langa reprezentanta Toyota si McD).

Traseu: DN1-Cheia-Brasov-Poiana Brasov-DN1.

Viteza de deplasare 110-120 pe unde se poate, in rest, pe curbe, fiecare cum poate si cat se simte in siguranta.

 

Oprim sa mancam la Il refugio, la coborare de pe Cheia si apoi mai vedem, in functie de cum il ia foamea pe Cristi. :laugh:

 

Pana acum suntem:

1. Beatrice - Er6N

2. Stefan - R125

3. Victor - FZ6

4. Cristi - CBR F4i

5. Dragos - Hornet

6. Mihai - Hornet

7. Paul - Bandit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi permiti un sfat pt traseu : avand in vedere ca in week-end e full pe cheia recomand dn1 pana in predeal si la stanga pe paraul rece dupa podul din predeal(vestitul pod in curba cu borcanul de police in capat).Apoi urcare in poiana bv prin rasnov(se mananca bine si la acapulco),coborare in bv(pe drumul clasic spre bv) si inapoi spre bucuresti pe cheia.Intoarcerea pe cheia sa fie dupa-amiaza pt a evita traficul.Un traseu bunicel si evitati si aglomeratia :) Oricum ar fi,sa avem parte de vreme buna toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi permiti un sfat pt traseu : avand in vedere ca in week-end e full pe cheia recomand dn1 pana in predeal si la stanga pe paraul rece dupa podul din predeal(vestitul pod in curba cu borcanul de police in capat).Apoi urcare in poiana bv prin rasnov(se mananca bine si la acapulco),coborare in bv(pe drumul clasic spre bv) si inapoi spre bucuresti pe cheia.Intoarcerea pe cheia sa fie dupa-amiaza pt a evita traficul.Un traseu bunicel si evitati si aglomeratia :) Oricum ar fi,sa avem parte de vreme buna toti

Da, pai asa am vrea sa facem, pe traseul asta. La dus pe Cheia, si apoi intoarcere mai lejer pe DN1. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este... Pana ne bem cafeluta, pana ne urnim, pana imi pun eu manusile... :laugh:

Cei care au mai mers cu noi stiu ca vorbim mult si ne miscam mai greu cand e vorba de plecare. :P

 

1. Beatrice - Er6N

2. Stefan - R125

3. Victor - FZ6

4. Cristi - CBR F4i

5. Dragos - Hornet

6. Mihai - Hornet

7. Paul - Bandit

8. Cosmin - SV

9. Trandafir - R1200GS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha... :))) Vezi ca nu esti la curent daca nu ai mai venit de mult?

Ultima data eram la 13 fix in Victoriei (ora stabilita) si ii sun pe baieti, care ce crezi ca faceau la ora aia? Dormeau! Si stai si asteapta cele 3 pRyNtZe$e sa vina la intalnire... Am plecat pe la 15 din Bucuresti... :haha:

Incep sa nu mai fiu eu aia care intarzie... :D

 

Peseu: pana la urma vii?

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot plecati asa devreme, de ce nu mergeti Buc., Valeni, Siriu, Bv. cu intoarcere pe Cheia ? Am fost ieri ( plecare la 9.30) , peisaje dementiale, masa la Il refugio, vreme super, sositi in Buc. pe la 8.00.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cumva e o portiune si cam fara asfalt pe traseul asta ?

Unde? Nu cobi! Ca noi tot timpul ajungem sa facem offroad :)))

Pe traseul asta sunt numai DN-uri si E-uri, deci nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In zona aia cu serpentine intotdeauna au fost gropi pe acolo , dar nu-s de speriat. Ai timp sa le vezi si sa le ocolesti , ca de obicei se merge mai incet pe serpentine. Si nu toate acele de par sunt cu gropi , decat vreo 3 sau 4. Pentru distractia care te asteapta dupa urcare (pe partea cealalta spre Brasov, pe la Babarunca...) acele 3 4 curbe nu reprezinta nimic. Altii suporta sa-si rupa amortizoarele in doua sa faca Transfagarasanul. Eu am tot fost in ultima vreme si mi s-a parut ok drumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca vin si eu, puneti-ma si pe mine pe lista. Este prea faina vremea ca sa nu motociclim. Traseul nu l-am prea inteles da' vedem noi. Cam devreme pentru gustul meu, incerc sa nu intarzii, prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe drumul spre siriu prin valeni . daca e luat in considerare :)

Nope. Baietii vor neaparat pe Cheia...

Acum, si cu gropi, si fara, la cat offroad am facut noi prin excursiile noastre, astea sunt egale cu 0. :P

1. Beatrice - Er6N

2. Stefan - R125

3. Victor - FZ6

4. Cristi - CBR F4i

5. Dragos - Hornet

6. Mihai - Hornet

7. Deviltry - Bandit 1250SA

8. Cosmin - SV

9. Trandafir - R1200GS

10. Kickem - DL650

11. Costel - Bandit 1250

12. Dorel - Er6F

13. Stefan - Varadero

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stim cand plecam (teoretic), dar nu stim cand ne intoarcem. De fapt, tot ce stim e ca plecam; la cat si cand ne intoarcem... :crack:

In mod normal, pe la 18 ar trebui sa fim inapoi; in mod Anormal... E alta discutie. :)))

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...