Sari la conținut

BAROC CUSTOM CAFE RACER VIEW ,HONDA VFR TEASER


tudy55
 Share

Postări Recomandate

Ma bucur ca VFR-ul ala inca mai merge, am lucrat mult la el sa il aduc in starea in care era, pacat totusi ca sfarseste in halul asta, arata grotesc. Daca lucrai mai curat mai mult ca sigur avea alt aer, faptul ca stii sa tai si sa sudezi si ai un pic de imaginatie nu inseamna neaparat ca poti face din rahat bici cu investitie 0 sau aproape 0 ... Suportii aia de scara, decat sa faci mizeria aia, cu prelunginre la suportul stock mai bine, faci altul de la zero, eventual cu prindere in alt punct mai de aproape, gen noua codita ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat prietenesc pe care pot sa ti l dau este sa transformi mobra intr un streetfighter , tinand cont ca are bascula mono brat... ii montezi o furca usd ghidon street si o coditza de vitezana o vopsea frumoasa si iese beton mobra ,este mult mai potrivita pt genul asta decat pt un cafe racer! deh acum fiecare cu gusturile bugetul lui... bafta la proiect ! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat prietenesc pe care pot sa ti l dau este sa transformi mobra intr un streetfighter , tinand cont ca are bascula mono brat... ii montezi o furca usd ghidon street si o coditza de vitezana o vopsea frumoasa si iese beton mobra ,este mult mai potrivita pt genul asta decat pt un cafe racer! deh acum fiecare cu gusturile bugetul lui... bafta la proiect ! :peace:

Nu totul trebuie neaparat sa fie street fighter, am vazut multe vitezane transformate in cafe-racere, si multe dintre ele erau chiar reusite, dar tre sa stii sa combini elementele.

 

Tudy, in loc sa folosesti rezervorul ala, ai putea sa il tai pe cel vechi si sa folosesti fundul ca baza pentru altul mai subtirel si mai mai plat, mai "cace-racer". VFR-ul nu consuma chiar putin si o sa aibe o autonomie mica asa, ai sa mergi cu canistra dupa tine.

Vrei cumva sa faci ceva de genul asta ? http://thekneeslider.com/exile-cycles-builds-the-rx-streetfighter/

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca VFR-ul ala inca mai merge, am lucrat mult la el sa il aduc in starea in care era, pacat totusi ca sfarseste in halul asta, arata grotesc. Daca lucrai mai curat mai mult ca sigur avea alt aer, faptul ca stii sa tai si sa sudezi si ai un pic de imaginatie nu inseamna neaparat ca poti face din rahat bici cu investitie 0 sau aproape 0 ... Suportii aia de scara, decat sa faci mizeria aia, cu prelunginre la suportul stock mai bine, faci altul de la zero, eventual cu prindere in alt punct mai de aproape, gen noua codita ...

Inteleg ca tii neaparat sa stie lumea ca aia a fost moto a ta, dar daca ai dat-o aia e. Nu mai e a ta, face omul ce vrea cu ea.

 

In plus, nu stiu daca ai observat, proiectul (mie unul) nu (-mi) pare a fi terminat.

 

Hai sa-ti spun un secret, ca esti simpatic: gusturile nu se discuta. Tare, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca tii neaparat sa stie lumea ca aia a fost moto a ta, dar daca ai dat-o aia e. Nu mai e a ta, face omul ce vrea cu ea.

 

In plus, nu stiu daca ai observat, proiectul (mie unul) nu (-mi) pare a fi terminat.

 

Hai sa-ti spun un secret, ca esti simpatic: gusturile nu se discuta. Tare, nu?

Usor, motorul nu a fost al meu, ci al unui cunoscut care l-a cumparat accidentat si eu i l-am reparat.

 

Chiar si neterminat, cu rezervorul ala si prelungirile alea hidoase la suportii de scara nu cred ca o sa castige vreun premiu de custom.

 

Corect, nu se discuta, dar totusi suntem pe un forum public, daca nu vroia pareri nu trebuia sa posteze, la fel cum am facut eu cand mi-am modificat VFR-ul.

post-18053-0-02880500-1385552248_thumb.jpg :wavey:

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa rezervorul si scaritele, dar cu pozitia aia, trecand peste faptul ca stai cocotat si ai belit ciclistica de tot, ajunge sa puna piciorul jos? Sau care faza? Mintea mea simpla nu poate sa priceapa incotro se indreapta proiectul asta. Mai astept :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant proiectul...pare sa iasa o motoreta mai mult de show

daca nu...pe drumurile noastre, cu pozitia aia iti belesti si 00-le, nu numai ciclistica :D

e pe cricul central,mai coboara 5-6 cm de spate(nu ca ar avea vreo relevanta),e un proiect freestyle,...ce fel de custom ar fi daca as avea o lista cu reguli...nu urmaresc sa intru in vreun trend ,si nu imi place cand am un atelier la dispozitie si eu o vopsesc sau ii pun un far si gata. multumesc tuturor pt efortul de a comenta pozele .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Usor, motorul nu a fost al meu, ci al unui cunoscut care l-a cumparat accidentat si eu i l-am reparat.

 

Chiar si neterminat, cu rezervorul ala si prelungirile alea hidoase la suportii de scara nu cred ca o sa castige vreun premiu de custom.

 

Corect, nu se discuta, dar totusi suntem pe un forum public, daca nu vroia pareri nu trebuia sa posteze, la fel cum am facut eu cand mi-am modificat VFR-ul.

attachicon.gifIMG-1369479866-Vs.jpg :wavey:

Pana sa postezi poze cu gunoiul, pardon, motorul ala tindeam sa-ti dau dreptate. Intre timp m-am razgandit, hai sa vedem ce o sa iasa. VFR-urile sunt notorii datorita dificultatii cu care se lasa modificate, cu gust ce-i drept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana sa postezi poze cu gunoiul, pardon, motorul ala tindeam sa-ti dau dreptate. Intre timp m-am razgandit, hai sa vedem ce o sa iasa. VFR-urile sunt notorii datorita dificultatii cu care se lasa modificate, cu gust ce-i drept.

Defapt e poza. Daca vroiam pareri, faceam un topic.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca in perioada asta sunt reduceri la peteala si globulete......., cred ca asta ii lipseste momentan motoretei asteia.Pana la sarbatori si un pic dupa, poate fi folosita ca pom de Craciun si asta fara sa fiu rautacios prea tare.

Sincer acum, aia e pozitia finala in sha?

Codita ramane definitiv la nivelul si la unghiul ala.

Rezervorul si spatiul dintre cadru si el are vreun rost?

Aripa aia pe spate ramane asa ca forma finala, ma refer la conturul care il da peste roata?

Sper ca nu......

Te stiam baiat cu imaginatie, nu ma/ne dezamagi.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tatic...daca citeai ultimul cuvant din titlul aveai raspunsul la toate intrebarile...chiar tre sa te ia cineva de funie sa iti arate? :D

Eu is taticu?

A naibii treaba, nu mai stiu pe unde am mai umblat in tinerete....

 

PS.Si eu care credeam ca-i finisata si aia e forma ei finala....... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...