Sari la conținut

Reconditionare Simson Sr2e


Mr_ORL
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 313
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

inclusiv eu :D ala s-a apucat de mesterit la mobra(de vopsitor e vb)...o face cum trebuie, si o sa ii ia ceva...tre sa imi dea si ceva sudura pe interiorul cadrului, sa niveleze, apoi sa vopseasca perfect, ca si cum nu ar fi fost crapat macar...

 

de la posta, legat de axul de la Radoo nu am primit nici o veste :) dar sper sa ajunga cumva sau sa se trezeasca imbecilii aia de postasi...

 

momentan nu am timp, dar tre sa desfac spitele sa fug cu ele la cromat, si desi am ales sa dureze mai mult si sa iasa bine decat putin si prost, piesele care or sa necesite trasate linii am sa le trimit la CUXI in fagaras ca omu e mai priceput la dastea ca mine si are scule profesionale /index.php?showtopic=73298

na ca iti fac si reclama...pozele or sa vina, si sper sa iasa treaba buna, iar de restul pieselor m-am interesat, si cred ca voi lua unele de pe e-bay, altele din ucraina :crack: vreau sa iasa ceva frumos....nu ma mai grabesc, pt ca simt ca nu are rost sa grabesc aiurea procesu...

 

ce ma enerveaza e ca am muncit la ea o sapt si o luna am asteptat :D dar, sper sa merite asteptarea....numai bine si multumesc tuturor :lol: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi daca te ajuta imaginea asta. Daca faci un autocolant transparent si il lipesti la cald pe aripa, ar iesi fain.

 

e pe prima pagina a topicului, dar, oricum, merci mult :cheers: ....asa am sa si fac, sa fie cat mai frumoasa, desi, initial as fi vrut sa o pictez dar mi-era ca mana mea de betivan va strica tot :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D salut orl la multi ani ce mai zici? ce mai face babuta? salut :lol:

:D brm brm poc poc

ce sa zic frate?uite, muncesc, invat si astept sa vina piesele sa ma pot apuca de ea...axu inca nu a ajuns :crack: sa "bip" posta romana :cheers:

 

ne vedem si auzim sapt viit la o bere...m-a sunat azi Andrei_D :eek: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ORL>>>>> de unde fac si io rost de un rezervor ..de Simsoneta... ca al tau??? am nevoi pt un proiect mai special!!!!!! :blink:

 

nu stiu, ca mai era un tov care vroia, dar, daca aflu, spun...spor la cautari

 

asadar, poate unii credeau ca m-am dat batut, si am revenit, cu vesti mari :D

asteptarea a meritat, motorul a venit azi de la vopsit(impreuna cu casca nazi metalizata :D )...doamne, e superb...mi-e mila sa il si montez la cat de super arata vopsit...

 

am atasat cateva poze, dar nu se poate vedea cu adevarat calitatea, pt ca nu prea am lumina in camera si am facut cu blit...dar, o sa se vada afara, cand o sa o termin cu totul si o sa ii fac poze :D

 

sper sa va placa....acum, urmeaza calculate liniile si schema lor, si trasarea...tre sa duc piesele la cromat si sa fac rost de piesele necesare pt inchiderea motorului...

 

@Krane: stickeru ce face? :P

@Radoo: ombre, axu ala inca nu a ajuns...mi-e sa nu te trezesti cu el inapoi, ca imbecilii aia de la posta se pare ca se misca greu :D oricum, merci mult..eu inca astept...

 

abia astept sa o vad facuta si sa rupa soselele :D multumesc tuturor :lol: :rose: saga continues :D

post-12624-1168885746_thumb.jpg

post-12624-1168885755_thumb.jpg

post-12624-1168885774_thumb.jpg

post-12624-1168885791_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu, ca mai era un tov care vroia, dar, daca aflu, spun...spor la cautari

 

asadar, poate unii credeau ca m-am dat batut, si am revenit, cu vesti mari :D

asteptarea a meritat, motorul a venit azi de la vopsit(impreuna cu casca nazi metalizata :D )...doamne, e superb...mi-e mila sa il si montez la cat de super arata vopsit...

 

am atasat cateva poze, dar nu se poate vedea cu adevarat calitatea, pt ca nu prea am lumina in camera si am facut cu blit...dar, o sa se vada afara, cand o sa o termin cu totul si o sa ii fac poze :D

 

sper sa va placa....acum, urmeaza calculate liniile si schema lor, si trasarea...tre sa duc piesele la cromat si sa fac rost de piesele necesare pt inchiderea motorului...

 

@Krane: stickeru ce face? :P

@Radoo: ombre, axu ala inca nu a ajuns...mi-e sa nu te trezesti cu el inapoi, ca imbecilii aia de la posta se pare ca se misca greu :D oricum, merci mult..eu inca astept...

 

abia astept sa o vad facuta si sa rupa soselele :D multumesc tuturor :blink: :rose: saga continues :D

la noapte dormi cu ea???o sa o tii sub paturica la caldura?? :P

da cu vopsea neagra aripile la interior...nu cumva sa le umfle rugina...

nota 10 pt vopsea

pe la tine prin pat a trecut vreun urs??? :D :lol:

Editat de lebadake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ORL>>>>> de unde fac si io rost de un rezervor ..de Simsoneta... ca al tau??? am nevoi pt un proiect mai special!!!!!! :rose:

 

 

uite aici... cuxi a vandut unul dar se lauda ca mai are 2. poate e un pont bun (imi amintisem de anunt cand am vazut postul tau, nu fac reclama or anything) :blink:

 

/index.php?...st&p=551962

 

Later edit: faina vopseaua! felicitari! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici... cuxi a vandut unul dar se lauda ca mai are 2. poate e un pont bun (imi amintisem de anunt cand am vazut postul tau, nu fac reclama or anything) :)

 

/index.php?...st&p=551962

 

Later edit: faina vopseaua! felicitari! :)

 

aaaa :eek: le-a dat, ca tot el mi-a adus si simsonu :D oricum, merci de pont :) astept ceva lucruri de la el, si sa il vad(defapt pe toti) la o bere la primu fest :D :rose:

 

la noapte dormi cu ea???o sa o tii sub paturica la caldura?? :)

da cu vopsea neagra aripile la interior...nu cumva sa le umfle rugina...

nota 10 pt vopsea

pe la tine prin pat a trecut vreun urs??? :D :D

 

frate, nu stiu unde sa le pun, da in pat nu or sa stea sigur(cel mai greu lucru cu care am dormit a fost o intreaga biblioteca de vro 300 de carti ca nu aveam unde sa le pun :D )....o sa dau cu vopsea in interior...

legat de ursi, nu trec dastia pe la mine prin pat...doar iepuri, rate si difersi paitoi cu care imi place sa dorm si sa arunc spre cei ce ma enerveaza cand dorm :P

 

wow good job man!!! :blink: :lol: :D

au iesit super felicitari vopsitorului :D

 

merci frate... apropo de asfalt uscat....am reparat si metromu :D

 

ne vedem la aaaaarrrrcccc :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu, ca mai era un tov care vroia, dar, daca aflu, spun...spor la cautari

 

asadar, poate unii credeau ca m-am dat batut, si am revenit, cu vesti mari :lol:

asteptarea a meritat, motorul a venit azi de la vopsit(impreuna cu casca nazi metalizata :D )...doamne, e superb...mi-e mila sa il si montez la cat de super arata vopsit...

 

am atasat cateva poze, dar nu se poate vedea cu adevarat calitatea, pt ca nu prea am lumina in camera si am facut cu blit...dar, o sa se vada afara, cand o sa o termin cu totul si o sa ii fac poze :D

 

sper sa va placa....acum, urmeaza calculate liniile si schema lor, si trasarea...tre sa duc piesele la cromat si sa fac rost de piesele necesare pt inchiderea motorului...

 

@Krane: stickeru ce face? :D

@Radoo: ombre, axu ala inca nu a ajuns...mi-e sa nu te trezesti cu el inapoi, ca imbecilii aia de la posta se pare ca se misca greu :D oricum, merci mult..eu inca astept...

 

abia astept sa o vad facuta si sa rupa soselele :D multumesc tuturor :blink: :rose: saga continues :D

A-mi place casca aia de neamtz,nu o dai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A-mi place casca aia de neamtz,nu o dai?

 

hehe...si mie...nu o dau, ca am alergat mult dupa ea :blink: daca aflu de vruna, tin minte si iti spun :rose:

 

acum, ca intreba cineva mai sus cum le aranjez, iote expozitia de fiare de la mine din camera :lol:

post-12624-1168900329_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rotile alea mici de jos le vei folosi ca roti ajutatoare? :blink: :rose:

sa stii ca m-am gandit si eu la asta, dar nu cred...initial le am pt un viitor proiect, dar daca nu am timp, le dau bunicilor ca sunt bune de carut :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut timp si am fost acum la posta sa vad ce e cu axul ala de mi l-a trimis Radoo...mi-au spus aia ca nu pot afla daca a venit, sa vb cu postarita de imi aduce corespondenta...wierd :rose:

 

Eu sper sa mai fie la ei sa il pot lua sa ma apuc si eu cu drag de motor :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAI MAI MR ORL CU O POZA CEVA

ASTA-I TREABA?

NE TII IN SUSPANS :haha:

 

culmea, chiar am muncit ceva la motorisca, dar nu mi-a mers calcu acasa sa pot pune poze...asadar...

 

am curatat ce mai era de curatat pt dat la cromat, adica teava de esapament atat interior cat si exterior....cotul de la teava de esapament nu stiu daca il cromez pt ca nu am chef sa il vad negru de la arderi, asa ca l-as prefera bronzat :lol:

 

am facut cumparaturile de la vopsitorie(vopsea, pensule, scotch, etc) si de la cristi tunaru(segmenti, oglinzi, o casca, mansoane pt ghidon, etc)...am desfacut frumos spitele de pe jante, si seaua, pt a le avea stranse sa le duc la cromat...

 

inca astept axul ala, si pana o veni, ma apuc sapt asta sau cealalta sa trag liniile alea pe aripi...le fac manual, cu pensula...sper sa iasa ceva frumos...deci, uite ca nu m-am dat batut si ma apropii de completarea tuturor pieselor pt a o putea remonta frumos...daca ajunge axul ala de la Radu mai repede, ramane doar sa iau piesele de la cromat, sa trag liniile si sa ma apuc sa montez :moron:

 

multumesc de sprijin tuturor :lol: :crack:

 

PS:am luat casca aia pt ca, desi am casca nazi nu risc sa imi rup capul, dar nu va speriati, casca aia nu o sa ramana chinezarie cum e acum...va primi linia motoretei...ma gandesc inca la design :P

post-12624-1169678726_thumb.jpg

post-12624-1169678739_thumb.jpg

post-12624-1169678752_thumb.jpg

post-12624-1169678780_thumb.jpg

post-12624-1169678796_thumb.jpg

post-12624-1169678807_thumb.jpg

post-12624-1169678816_thumb.jpg

post-12624-1169678824_thumb.jpg

post-12624-1169678873_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai frate , da mult mai dureaza ! Mai stii cind ziceai ca in 2 saptamini e gata ? Cred ca mai trece o luna .

 

si eu cred la fel :crack: culmea....am muncit 2 sapt la ea, si am asteptat in rest, pt ca nu a tinut de mine...si acum e o mare asteptare...si una daia apasatoare :lol: o sa duc piesele la cromat, si apoi, iar asteptare...astept si axul ala sa pot macar sa inchid motoru...of...dar, o sa iasa, si sper ca pana la primul fest...

 

mult noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...