Sari la conținut

Dakar 2014 - cine-o iesi ?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da, si mie-mi place de Coma, dintre ei doi....intotdeauna l-am preferat pe Coma in fata lui Despres.

Mi se pare ca are un stil mai spectaculos, poate tu-l vezi totusi cu alti ochi.

 

Oricum, astazi a fost zi neagra. A murit un concurent motociclist, doi ziaristi si un spectator, tot motociclist.

 

Urata zi.

Editat de MotoMax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati asa ca acu m-apuc sa ii fac un descantec si lu' Barreda, pe bronzat il mai las oleaca, da nu stiu ce sa-i fac lu' polonezu ala de pe 7 sa mai urce si el vreo 4 locuri.... aaaaa, gata ma, ii trimit inelu' lu' Arabela. sa vezi omor pane Rumburak!



 

Asa-i babo carcotasa care esti. :crack:

Honda este inca departe in urma, folisind rezervor de plastic(elastic) umplut cu benzina care ia si foc a draco.

 

bre, ce sa zic, si ktm-ul are tot rezervoare de plastic... dar se aprind mai greu :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...bre, ce sa zic, si ktm-ul are tot rezervoare de plastic... dar se aprind mai greu :)))

Ba cred ca se aprind lafel de bine, numai ca la ktm sunt montate de neste ingineri dupa normative.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici se pot viziona rezumatele etapelor

 

Feed:Raliu Dakar
Channel Name:FEED_1
Provider:Net 1
Channel Data:11521 H,sr.4443,3/4
Typ:4.2.0 DVB-S2 FTA{720x576/4:3}
Sat Name:Hispasat 1D/1E
Pos:30 W
Date: 11.01.2014
Time: 20:48

-----------------------------------------------

11162 H 6666 3/4 S2 qpsk---10E

 

11189 H 6666 3/4 S2 qpsk---10E

 

E bine de stiu ca feedurile de pe 30w incep sa transmita cam de la 19:30 ora Ro si tin pana la orele 00:00

 

succes si vizionare placuta tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca maeter Coma a castigat raliul in ziua 5 cand a pus un avantaj de aproape o ora in fata competitorilor. acum trebuie doar sa ii lase pe disperati in fata sa ii deschida drumul si el sa mearga relax in spate doar sa isi verifice navigatia. poate sa piarda cateva minute in fiecare zi fara sa riste sa isi rupa capu' mergand in deschidere. e mult mai relaxata treaba cand urmaresti pe cineva decat atunci cand esti urmarit :)

 

prin vara o sa facem si noi p-acilea ceva antrenamente de rr ca sa nu le zic concurs ;)

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce rau imi pare - tineam cu honda :(

 

 

nimic nu arde mai frumos precum o honda :D

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca maeter Coma a castigat raliul in ziua 5 cand a pus un avantaj de aproape o ora in fata competitorilor. acum trebuie doar sa ii lase pe disperati in fata sa ii deschida drumul si el sa mearga relax in spate doar sa isi verifice navigatia. poate sa piarda cateva minute in fiecare zi fara sa riste sa isi rupa capu' mergand in deschidere. e mult mai relaxata treaba cand urmaresti pe cineva decat atunci cand esti urmarit :)

 

prin vara o sa facem si noi p-acilea ceva antrenamente de rr ca sa nu le zic concurs ;)

 

Trebuie sa-si verifice navigatia foarte atent. Au fost numeroase cazurile cand rider-i, foarte experimentati de altfel, au urmat pe cei ce le deschideau drumul si s-au trezit pe alta strada. Iar Coma nu exceleaza la navigatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o victorie inutila a Hondei. Coma e clar ca a omorat raliul, dar ce e bizar ca a facut-o intr-o singura zi. Nu prea inteleg cum se pot rataci toti competitorii importanti in aceasi zi si numai unul sa stie drumul ala bun....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima victorie de etapa a lui Despres!

La 2:09 de Barreda si 2:15 de Coma.

Mai e timp...

N-ar fi rau sa ai dreptate, dar Coma deja a inceput sa joace la meci egal. Pacat de penalizarea de o ora ce a luat-o Cyril in etapa 5. Daca era ma aproape de podium sa puna impreuna cu Barreda presiune pe Coma, cred ca ar fi putut deveni chiar palpitanta cursa. Dar cine stie... vreme ar mai fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... adevarul e ca totul se termina la Lima... pana acolo nimeni nu e castigator. Irimescu si-a rupt capu in ultima proba speciala in Africa desi avea un avans extraordinar fata de locul secund... aia e, asa-i in tenis :)



....pfff, si imi era simpatic asta micu' cu yamaha lui undercover sherco....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce s-a intamplat cu Duclos? Nu-l vad nici in clasament, nici la abandonati.

Probleme tehnice la motor. A fost tractat de Francisco Errazuriz la bivuac, deci foarte probabil abandon. Barreda, dupa ce a terminat cu un minut intarziere fata de Coma, a mai luat 15 de la organizatori pt depasirea limitei de viteza :D. Ieri, un rezultat excelent pt Laia Sanz (Honda), fiind prima fata anul acesta care intra in top 10 intr-o etapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum vine asta: depasirea limitei de viteza intr-o intrecere contratimp?

Sunt si drumuri publice, pe drumurile publice si la o cursa se aplica aceleasi restrictii de viteza ca si soferilor.

 

Mai jos gasiti si rezumatul etapei 9 :

http://motomaniac.ro/dakar-etapa-a-9-a-sub-semnul-ktm/

Editat de Alfred
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De admirat perseverenta lui Barreda, aproape ca imi e mila de el. Ma intreb cum ar fi fost cursa fara etapa controversata nr 5. Treaba e ca daca cu a crapat KTM-ul lui Coma pana la Antofagasta, ala nu mai crapa. End of Dakar 2014 my friends...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si drumuri publice, pe drumurile publice si la o cursa se aplica aceleasi restrictii de viteza ca si soferilor.

 

Mai jos gasiti si rezumatul etapei 9 :

http://motomaniac.ro/dakar-etapa-a-9-a-sub-semnul-ktm/

Depesirea limitei de viteza a avut loc dupa cursa.Probail in drum spre bivuac.

Nu cred ca este terminat totul.Nu inteleg de ce Cyril nu forteaza sa castige o etapa.Probabil astepta o etapa in care va conta navigatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...