Sari la conținut

Dakar 2014 - cine-o iesi ?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cum vine asta: depasirea limitei de viteza intr-o intrecere contratimp?

 

 

pai vezi, orice intrecere sportiva are un regulament bine stabilit. daca il citesti si il pui in practica poti castiga acea competitie fara sa fi cel mai rapid ;)

Rally-raid-ul nu este doar contratimp. exista etape de legatura intre probele speciale unde regulile sunt foarte stricte si iti por aduce penalizari destul de insemnate. sunt o suma de reguli si la intrarea, iesirea si comportamentul in bivuac sau cp. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda 2 nopti la rand, n-au reusit aia, sa bage bilele-n gauri in timp util.

Dupa cum evolueaza situatia, numai un mare ghinion ii mai poate smulge victoria din maini lui Coma.

In alta ordine de idei, urat de tot ce i-au facut lui Peterhansel, eu nu cred ca as fi putut sa ma conformez, castigam si dupa aia mai vedeam eu .....

Editat de ERU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda 2 nopti la rand, n-au reusit aia, sa bage bilele-n gauri in timp util.

Dupa cum evolueaza situatia, numai un mare ghinion ii mai poate smulge victoria din maini lui Coma.

In alta ordine de idei, urat de tot ce i-au facut lui Peterhansel, eu nu cred ca as fi putut sa ma conformez, castigam si dupa aia mai vedeam eu .....

 

Probabil ca Roma a inceput sa planga, cum facea cand nu reusea sa castige la moto, si li s-a facut mila de el. Dupa ce castiga la auto, sper sa nu mai vina la anul tot la auto. Sa se duca sa se chinuie si sa planga si pe la camioane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt aici, aunt aici :)))))

 

deci, dragilor, fantasticele uzine honda au reusit sa dea cu muci-n fasole la final... in loc sa ia o pauza si sa consolideze pozitia secunda in speranta ca poate Coma va gresi la navigatie l-au lasat pe saracu' Barreda sa alerge dupa cai verzi pe pereti. in situatia data era imposibil de recuperat ecartul prin viteza pe traseu. rezultatul: au pierdut locul doi cu o zi inainte de finish.

 

Pentru animarea publicului am pregatit un mic videoclip cultural-artistic, dedicatie speciala honda dakar 2014 :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma KTM este tatal lor.Au limitat cilindreea crezand ca vor sparge suprematia KTM.Nu au reusit.Au crezut ca daca Depres trece la yamaca va face ceva.Nu au facut deocamdata decit sa mai bage in top 10 o honda sau yamaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru animarea publicului am pregatit un mic videoclip cultural-artistic, dedicatie speciala honda dakar 2014 :

 

Pai se putea sa nu-ti faci tu putin numarul :) :) Adevarul e ca nu avem ce sa caraim :)

 

In alta ordine de idei...e jenanta decizia din echipa lui Peterhansel.

Dar probabil interesele echipei sunt mai presus de experienta si palmaresul lui Mr Dakar. Sunt bani multi in joc.

 

Pacat...

 

Imi aduce aminte de un episod oarecum similar dintr-o cursa cu Schumi si Barichello. "Oarecum" pentru ca atunci Schumi a fost lasat sa treaca primul pe ultimii metri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai se putea sa nu-ti faci tu putin numarul :) :) Adevarul e ca nu avem ce sa caraim :)

 

am zis sa nu fiu rau si sa postez ce zicea Mephisto : "... eeee hee, ce frumos suna melodia asta pe pian!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt fan Honda

Eu apreciez un lucru au mers tare si au riscat asta inseamna competitie si spiritul Dakarului - pilotii sunt acolo si fac performanta -

Dakarul este o buna reclama pentru toate marcile care concureaza

Editat de sprike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc cu "The Rocket" Ronnie O'Sullivan ca mai joaca snooker. Asta le avea bagate in gaura inainte de 11 jumate, nu ca impotentii din ultimele 3 zile si a putut si Eurosport sa respecte un program.

 

In alta ordine de idei, o ultima victorie de consolare pt Barreda intruna din cele mai lipsite de emotii editii ale Dakarului. Coma a demonstrat ca pe langa faptul e super-pilot, stie sa isi menajeze materialul de concurs, nu ca altii...

 

Cu scarba vad cum plange mare castigator de la auto, dl. Nani Roma. Un fost motociclist mediocru, momentan un om si un conservar de rahat. O sa scuip pe fiecare MINI ce o sa il vad in urmatoarele 3 zile....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La anul o sa il vedem din nou pe cyril despres la ktm ? sau va face casa buna cu yamaha ?

 

http://motomaniac.ro/dakar-2014-despres-e-penalizat-iar-barreda-castiga-etapa-13/

Nu vad motive foarte serioase sa se intoarca. La urma, Cyril a fost tradat de ,,mana'' in primele etape nu si de motor. A avut o singura problema mecanica (40 min), lucru ce se putea intampla si daca era la KTM (vezi cazul abandonului lui Chaleco Lopez sau inlocuirea de motor a lui Coma). Are un an la dispozitie sa se cunosca mai bine noua mobra si sa dezvolte cu ea o relatie de dragoste, ca de platit sigur e mai bine ca la KTM.

Sper doar ca la anul sa fie ceva mai animata cursa si cei trei favoriti sa aiba si alti rivali pt victoria finala pana in ultima etapa.

A...da...si mai sper sa nu revina Nani Roma la sectiunea moto. Daca revine, Coma, Cyril si Bort vor fi ,,suport bikes'' :-) . Omul primeste donatii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...