Sari la conținut

Cu mopedul la mare


ad3lin_01
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

frumos, o sa faceti ceva timp pentru ca nu aveati voie pe autostrazi dar pana la urma daca sunteti mai multi e distractie,,,si cred ca va inarmati cu o gramada de piese de schimb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu su prea stim daca avem voie pe drumuri nationale apai pe autostrazi.... o sa le pregatim ca noi la plecare si clar toate piesele de schimb necesare...pana la urma unul costa intre 2 si 5 mil in cel mai rau caz il aruncam in sant si ne suim in tren... Dar noi speram la o Aventura destul de mare... si nu o sa renuntam asa de usor... o mare problema insa o sa fie pentile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e problema si o sa ajungeti mai repede decat va asteptati. Cureaua sa fie ok si sa aveti ulei 2t la voi. In rest cu 45 - 50 km /h plecati dimineata si ajungeti seara. doar bucile sa va reziste (hint - acoperitoare de sea cu gel de la bicla )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut-o eu acu vre-o 10 ani...

bine, eu am mers de la bucuresti pana la mare, dar cam tot aia. ideea e sa aveti muzica la voi ca va plictisiti. si chiar daca nu aveti voie pe autostrada, nu neaparat de aia sa n-o luati pe acolo ci pt ca o sa va plictisiti. pe langa mai e un sat, mai sare un caine la voi...ideea e ca nu e totul monoton. cu pauze eu am facut cam 8-9 ore. deci voi ori sa plecati pe la 5 AM ca sa ajungeti la 10-12 noaptea, ori sa ramaneti o noapte prin bucuresti.

iar pe drumurile nationale sigur aveti voie.

drum bun :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e sa aveti o masina sa va insoteasca tot drumul......este destul de riscant sa pleci asa departe cu asemenea scutere!presupun ca mai mult de 18 ani nu aveti si ca drumul va poate incurca dstul de mult.daca aveti pe cineva care ar fi dispus sa va insoteasca cu o masina cred ca ar fi indicat sa ii faceti o propunere...din cate vad nu prea cunosti regulile de curculatie iar asta ar putea pune probleme foarte mari si chear un accident!oricum va doresc drum bun daca o sa plecati la drum :)


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

parerea mea e sa aveti o masina sa va insoteasca tot drumul......

Innebuneste ala cu masina cu 50 la ora! :alcy: Ar fi mers macar un 125cc, mai depaseati un 70-80km/h...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) eu am mers din vrancea pana la sighisoara si m.am intors pe intorsura buzaului si am crezut ca nu mai ajung acasa,si asta cu motocicleta nu scuter!sa zicem ca ajung ei la costinesti desi nu cred,dar la intoarcere cred ca vor da scuterele la fiare vechi si vor veni cu trenul....

Editat de bratulucian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare ideea, bravo. Luati-va o harta, o sacosa cu scule, piese de schimb si unu' care sa ghiceasca mecanica; si-un pian sa cantati cand va plictisiti :drums: e palpitant fara GPS, vitezana model 2013 si rezervare la hotel :) succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, chear e mare riscul sa va incurce drumul ala drept. oricum, daca se intampla asta, eu propun sa mergeti spre est.

eu nu ma indoiesc ca o sa ajungeti la costinesti. si sunt convins ca apoi n-o sa fie nevoie sa va vindeti trotinetele. repet: been there, done that :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta ideea poate ma bag si eu cu un prieten,noi avem Piaggio Si deci ne incadram in peisaj.Senzatie majora cu max.50 la ora :).cel mai lung traseu facut pe moped a fost de vreo 70km facuti intr-o zi...

Editat de pyter82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem din Dambovita ne putem intalni pe dn1 la paralela 45 in dreptul localitatii Baicoi,presupun ca pe acolo veniti.Inca nu am vorbit cu amicul dar presimt ca i-ar surade ideea,cand eram adolescenti visam sa facem o plimbare lunga cu niste mopeduri pe care nu ne permiteam sa le cumparam...am facut drumul spre mare cu BMW-ul Dakar la intrunirile de la Seawolves si a fost plictisitor pe autostrada...oricum trebuie sa ma apuc sa reconditionez mopedul pentru un asemenea traseu este cam obosit saracul.

Editat de pyter82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta o lom pe acolo... si cu noi nu o sa fie plictisitor. Sa ne ajute dumnezeu sa plecam pana acum suntem hotarati dar nu sti ce iti aduce ziua de maine. Eu stiu pe dinafara aceste mopede si mai avem si piese avem 3 dezmembrate dar noi suntem cu ciao. Sper doar sa nuaveti variatoare. Aventura este mare si noi suntem aventurieri convinsi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt cu variator ambele.......este devreme acum dar trebuie sa stabilim o data cu aproximatie ca avem servici si trebuie sa ne brodim cu concediile!putem merge chiar si in iunie la intalnirea anuala de la Seawolves depinde cand o fixeaza dar aceasta este in Mamaia..

Editat de pyter82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...