Sari la conținut

Tu ce sportiva ti-ai cumpara cu un buget de 3000 euro ?


alex4ice
 Share

Postări Recomandate

Domnu' alex4ice aka baracuda, ai terminat de dezmembrat sradu si acu vrei sa dezmembrezi altele sau cum? Apropo, te saluta Kap

Salut Ioane ! Nu am dezmembrat srad-ul prefer sa rugineasca si sa putrezeasca decat sa i-l dau pe 600 euro. Vreau sa imi iau miar ..Saluta-l si tu pe kap :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 109
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai, si urm moto va avea aceeasi soarta, daca bugetul e asa de redus. Adica, faci 500km, dormi, pleci, mai mergi 100km si se opreste definitiv, cu cuzinetii incalecati care blocheaza vibrochenul. Cost reparatie, cca 1000euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, si urm moto va avea aceeasi soarta, daca bugetul e asa de redus. Adica, faci 500km, dormi, pleci, mai mergi 100km si se opreste definitiv, cu cuzinetii incalecati care blocheaza vibrochenul. Cost reparatie, cca 1000euro.

eeh ...are balta peste . Pana la urma eu am adresat o simpla intrebare si vad ca multi au luat-o aiurea . Ce parte nu se intelege prin " Ce sportiva ti-ai cumpara cu 3000 euro " ? Era o intrebare atat de simpla ... dar unii m-au luat la misto , altii mi-au spus unele lucruri la care le dau dreptate .... nu este padure fara uscatura. Pana la urma muncesc pe bani ... si nu vad care a-r fi problema daca as mai investi inca 1000 in ea ?! :)) Poate ca daca munceam in tara , da .. puteam spune ca sunt bani .

 

Jagi daca ai motor din 2008 , crezi ca esti mai presus ? Poate ca da , poate ca nu . Tot pe doua roti esti colegu` ! Tind sa cred ca esti genul de om care daca vede un motociclist ramas in pana pe marginea drumului , i-l saluti si mergi mai departe (asta in cazul in care nu are un r1 din 2009 cel putin).

Pacat de imaginea ta , Numai cuvinte de lauda auzeam la un moment , despre tine.

L.E : Jagi , sunt motociclisti care si-ar dori o motocicleta la 1000 de euro si tu o arzi aiurea ...ca daca nu e de 10.000 euro nu e buna si se strica rapid.

Daca vrei sa fii baiat simtit , raspunde la intrebarea topicului : TU CE SPORTIVA TI-AI CUMPARA CU 3000 EURO ?

Editat de alex4ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

eeh ...are balta peste . Pana la urma eu am adresat o simpla intrebare si vad ca multi au luat-o aiurea . Ce parte nu se intelege prin " Ce sportiva ti-ai cumpara cu 3000 euro " ? Era o intrebare atat de simpla ... dar unii m-au luat la misto , altii mi-au spus unele lucruri la care le dau dreptate .... nu este padure fara uscatura. Pana la urma muncesc pe bani ... si nu vad care a-r fi problema daca as mai investi inca 1000 in ea ?! :)) Poate ca daca munceam in tara , da .. puteam spune ca sunt bani .

 

Jagi daca ai motor din 2008 , crezi ca esti mai presus ? Poate ca da , poate ca nu . Tot pe doua roti esti colegu` ! Tind sa cred ca esti genul de om care daca vede un motociclist ramas in pana pe marginea drumului , i-l saluti si mergi mai departe (asta in cazul in care nu are un r1 din 2009 cel putin).

Pacat de imaginea ta , Numai cuvinte de lauda auzeam la un moment , despre tine.

L.E : Jagi , sunt motociclisti care si-ar dori o motocicleta la 1000 de euro si tu o arzi aiurea ...ca daca nu e de 10.000 euro nu e buna si se strica rapid.

Daca vrei sa fii baiat simtit , raspunde la intrebarea topicului : TU CE SPORTIVA TI-AI CUMPARA CU 3000 EURO ?

 

JAGI iti spunea doar sa nu iei un junghi ieftin,care...daca o sa crape , o sa ai de investit in motor inca 40-50% din valoarea motocicletei,atunci cand ai achizitionat-o.

 

Si sincer intrebarea ta este FOARTE idioata. Deci nu inteleg si n-am sa-i inteleg niciodata pe cei care intreaba " ce motor sa-mi iau cu 3000 eur" sau "ce motor ai lua cu 3000 euro". E evident ca vor curge tot felul de raspunsuri (si aici ma refer la alea serioase: gen R1, GSXR, hayabusa, v-strom, etc, dar si raspunsuri la misto sau imbecile). Si la ce te ajuta sa stii ce si-ar lua ALTUL? Daca iti arat o femeie pe strada pe care ALTUL ar fu.te-o, cu ce te ajuta? atata timp cat tu n-ai fu.te-o ? Intelegi ideea? Ca si cum ti-as spune ca mie imi plac capsunile....

 

Inainte JAGI era arogant si cand isi dadea cu parerea, mai bine tacea. Dar acum omul si-a cizelat raspunsurile si nu abunda in aroganta, in general ce spune,spune pertinent.

 

N-a zis nicaieri ca motoreta lui e cea mai tare, cea mai scumpa, si nici nu ti-a zis sa-ti iei R1 2008.

 

Are el niste idei preconcepute uneori,dar asta poate din exces de zel :)

 

Si pana una alta, vezi ce faci cu gramatica, o ucizi,nu alta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JAGI iti spunea doar sa nu iei un junghi ieftin,care...daca o sa crape , o sa ai de investit in motor inca 40-50% din valoarea motocicletei,atunci cand ai achizitionat-o.

 

Si sincer intrebarea ta este FOARTE idioata. Deci nu inteleg si n-am sa-i inteleg niciodata pe cei care intreaba " ce motor sa-mi iau cu 3000 eur" sau "ce motor ai lua cu 3000 euro". E evident ca vor curge tot felul de raspunsuri (si aici ma refer la alea serioase: gen R1, GSXR, hayabusa, v-strom, etc, dar si raspunsuri la misto sau imbecile). Si la ce te ajuta sa stii ce si-ar lua ALTUL? Daca iti arat o femeie pe strada pe care ALTUL ar fu.te-o, cu ce te ajuta? atata timp cat tu n-ai fu.te-o ? Intelegi ideea? Ca si cum ti-as spune ca mie imi plac capsunile....

 

Inainte JAGI era arogant si cand isi dadea cu parerea, mai bine tacea. Dar acum omul si-a cizelat raspunsurile si nu abunda in aroganta, in general ce spune,spune pertinent.

 

N-a zis nicaieri ca motoreta lui e cea mai tare, cea mai scumpa, si nici nu ti-a zis sa-ti iei R1 2008.

 

Are el niste idei preconcepute uneori,dar asta poate din exces de zel :)

 

Si pana una alta, vezi ce faci cu gramatica, o ucizi,nu alta...

Pur si simplu am pus intrebarea pentru a vedea ce isi cumpara lumea mai mult . De ce isi cumpara lumea Bmw si nu isi cumpara Hyundai . Dar bine , daca ai prins liber butonul de reply , de ce sa nu mai ataci putin. Eu m-am adresat lui Jagi , nu inteleg de ce te-ai aprins ?!

Si acum... intr-o alta varianta : cu mai mult suc de rosii !

 

 

 

Un moderator sa inchida topicul . Multumesc !

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca 3000 euro este o suma prea mica iar cine nu are dublul sumei se poate lasa de mobrism?

Nu. Ai înţeles greşit. 3000Euro nu este suma perfectă pt ce vrea el.

În postura lui am fost şi eu când ma mânca în anus să-mi iau maşina. Visam şi visam la un Mercedes C200 dar sa nu sar de 5000coco. Şi asta pana am întrebat pe forumul Mercedes şi mi-au explicat băieţi cum ca la banii aia nu pot lua decât o fantomă a unui mertz. Dar nah, la mine a trecut febra maşinii după o discuţie cu familia.

La fel şi el, vrea rachetă ieftină care sa fie buna pentru drum lung. În fel de Concorde la preţ de Dacia.

Totuşi, e ciudat când zice ca vrea motor care sa nu sa se încălzesc la 170km/h.. întrebare mea e: mai are timp?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alex4ice

"... dar unii m-au luat la misto , altii mi-au spus unele lucruri la care le dau dreptate .... " Asa va fi mereu pe forumul asta stimabile incearca sa-i intelegi! Mai ales ca tu lucrezi in Germania. Poate ca ar trebui sa pui intrebarea asta pe un forum german, acolo nu mai dai peste "irascibili" care lucreaza pe lei si se ataca daca cineva platit in euro vrea sa faca un pic de economie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar sti intradevar sa mearga cu motoreta ar lua un CBR600F4i sau un ZX9R, i-ar ramane si bani si s-ar distra maxim. Dar si eu am dubii ca stie cu ce se mananca motociclismul...probabil de aia pune si intrebari tampite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...