Sari la conținut

Duminica 23.03 Calarasi-Silistra-Ruse-Bucuresti


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Duminica am chef de o tura pe care am facut-o la finalul anului trecut. Iesire prin Pantelimon pe drumul vechi spre mare, Lehliu-Calarasi- trecut cu bacul- Silistra- Ruse, mancat la Happy la Ruse si apoi Giurgiu-Bucuresti.

 

http://goo.gl/maps/v1Uzm

 

Strangerea la 10,30 la OMV-ul Electroaparataj (Pantelimon), la 11,00 plecarea. Sa aveti toate actele in regula (buletin, actele motocicletei, ITP, asigurare) ca ultima data niste baieti s-au intors inapoi, nu i-au lasat sa treaca la Silistra.

 

Altfel, voie buna, eu merg cu pasager si in blugi, deci chiar nu voi merge tare :D, asta nu inseamna ca pot sa vina si scutere de 50cc! :)

 

P.S. Merge bac-ul la Calarasi?Care a fost deja?

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu din experienta ca lumea nu prea confirma si crezi ca nu vine nimeni si te trezesti cu 15 motoare la plimbare. Poate de data asta incercati sa confirmati pana sambata seara sa stiu si eu daca merg singur sau schimb datele problemei in ultima clipa,etc :)

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mâine aş vrea să o tăi către Vulcanii Noroiosi. Vedem. În seara asta cine se anunţă.

 

Sună interesant ce zici tu, dar am mâncat saptamana trecută la Happy. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko,

 

daca ai chef, noi ne-am hotarat sa o taiem catre vulcani. Maine, la 9, in OMV-ul de la Electroaparataj, ma intalnesc cu Costi, facem plinurile si o taiem. Mai sunt inca doi baieti de aici de prin Popesti.

S-ar putea sa mai fie cu noi si o prezenta feminina, sta tot pe acolo prin zona :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko,

 

daca ai chef, noi ne-am hotarat sa o taiem catre vulcani. Maine, la 9, in OMV-ul de la Electroaparataj, ma intalnesc cu Costi, facem plinurile si o taiem. Mai sunt inca doi baieti de aici de prin Popesti.

S-ar putea sa mai fie cu noi si o prezenta feminina, sta tot pe acolo prin zona :P

Prezenta aia feminina e ca o naluca, azi o vezi , maine nu e, n-as pune baza pe ce zice ea!:D

 

Maine ma duc la Amckart la 11.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data trecuta ne-au certat cei de la bac ca de ce ne-am luat bilete (de 12 lei) ca nu beau si ei o bere de la noi.

Deci se trece si cu 5 lei - daca nu vreti sa decontati :))

Plimbare placuta va urez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data trecuta ne-au certat cei de la bac ca de ce ne-am luat bilete (de 12 lei) ca nu beau si ei o bere de la noi.

Deci se trece si cu 5 lei - daca nu vreti sa decontati :))

Plimbare placuta va urez

Bun pont, poate incercam, la cate impozite platesc m-as mai razbuna un pic- vreau sa fiu evazionist!:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Ruse este si deschiderea sezonului moto, maine, tot la 11:00, in centru. Va fi si o petrecere pe seara. Poate o prindeti, daca sunteti interesati.

Azi si maine, in totat Bulgaria sunt petreceri in inceput de sezon. Azi e la Veliko Turnovo, cel mai aproape!

 

https://www.facebook.com/events/726523937369463/?ref_dashboard_filter=upcoming

Editat de U R S U
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Ruse este si deschiderea sezonului moto, maine, tot la 11:00, in centru. Va fi si o petrecere pe seara. Poate o prindeti, daca sunteti interesati.

Azi si maine, in totat Bulgaria sunt petreceri in inceput de sezon. Azi e la Veliko Turnovo, cel mai aproape!

 

https://www.facebook.com/events/726523937369463/?ref_dashboard_filter=upcoming

Multumesc, nu cred ca stam asa mult sa prindem petrecerea, maine seara incep cursele MotoGP si ma uit!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu azi sa verific daca este totul in regula pentru maine. E OK, mergeti linistiti .

Singura greseala a fost ca in loc sa fac dreapta la giratoriu si sa vin acasa, am mers la acest mult-laudat Happy. Parerea mea: o crasma ordinara pe trotuar, cu un meniu tiparit extrem de apetisant, insa in realitate cu portii mici, reci si total lesinate.

Lasand asta deoparte, drumul Silistra-Ruse, premiera pt mine, merita tot efortul, mi se pare mult mai interesant decat clasicul Veliko Tarnovo.

 

Ca sa nu uit, sa aveti toate actele pt vama de la Silistra, acolo nu e fusereala de la Ruse.

Editat de textex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar esti prea rau cu restaurantele astea!:)) Mie mi-e ca o sa fie foarte aglomerat, altfel in toamna am mancat acolo somon cu spanac si alte bunatati la preturi rezonabile, sper sa ne descurcam mai bine ca tine prin meniu!

 

Drumul Silistra-Ruse l-am descoperit si eu abia toamna trecuta, e bun, dar si mai interesant mi s-a parut Silistra-Balcik, am de gand sa-l fac odata, poate pentru o Dalboka o iau pe acolo.

 

Pana una-alta maine se merge, datele problemei au ramas aceleasi, asa ca pentru doritori pana la 11 asteptam, la 11 am bagat cheia si am plecat.

 

Plimbari placute fara incidente tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko,

 

daca ai chef, noi ne-am hotarat sa o taiem catre vulcani. Maine, la 9, in OMV-ul de la Electroaparataj, ma intalnesc cu Costi, facem plinurile si o taiem. Mai sunt inca doi baieti de aici de prin Popesti.

S-ar putea sa mai fie cu noi si o prezenta feminina, sta tot pe acolo prin zona :P

Fuserati ? Eu m-am trezit olecuta mai tarziu :D

post-40715-0-59501900-1395538182_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU UNDE SA MA LIPESC ???????????????? :-L .

COBOR ACUM SA IAU PRELATA DE PE MOBRA SI CRED CA AR TREBUI SA MA HOTARASC .

 

:crack: .

 

* POATE MAI SARE CINEVA CU ALTCEVA MAI INTERESANT ..............................

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...