Sari la conținut

How to die on a motorcycle


Trandafir
 Share

Postări Recomandate

Nuuuuu ! nu stergeti topicul...eu sunt un tip nostalgic si imi place sa-mi aduc aminte ocazional de numarul motociclistilor fatalai ce ma inconjoara...

Iar etrierii aia Nissin si Tokico generici sunt dementiali daca stii sa-i folosesti GN77B , poate la tine nu e cazul si ai nevoie de efect placebo ' BREMBO ' .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ba, acum foarte serios...

Eu, care tipam pe la Topicul "Accidente" din toti rarunchii ca motociclistii sunt de vina in majoritatea accidentelor, ca mergem prea agresiv, ca trebuie sa ne asumam, etc., dar eu nu vad nimic in neregula in filmuletul asta.

Omul asta chiar nu-si risca deloc pielea, merge atent, calculat. Face niste lucruri care par la limita pe filmare, dar in realitate nu este chiar asa. Din felul asta de a merge NU SE MOARE.

 

Si mutati Topicul asta de aici ca nu are nicio legatura cu Accidentele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, acum foarte serios...

Eu, care tipam pe la Topicul "Accidente" din toti rarunchii ca motociclistii sunt de vina in majoritatea accidentelor, ca mergem prea agresiv, ca trebuie sa ne asumam, etc., dar eu nu vad nimic in neregula in filmuletul asta.

Omul asta chiar nu-si risca deloc pielea, merge atent, calculat. Face niste lucruri care par la limita pe filmare, dar in realitate nu este chiar asa. Din felul asta de a merge NU SE MOARE.

 

Si mutati Topicul asta de aici ca nu are nicio legatura cu Accidentele.

pentru multi de pe FORUMUL asta

 

ESTE ....... ACCIDENTal.... cand se urca si merg pe MOTOCICLETA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricine poate merge asa.repet oricine.cit ?nuse stie.partea proasta e ca in cazul unui accident ia si pe altii dupa el inclusiv pasageri din masinii.nu e nici o diferenta intre ce facea ala cu tirul care dansa la volan si sarea pe acaunul pasagerului si baiatul asta sau de cei care ii injura toata lumea cu suv-uri albe de intorc pe dubla continua se baga dupa refugiul de tramvai la semafor etc.regret sa spun ca si intre motociclisti exista o gramada de cocalari.adevaratii baieti care se dau pe circuit sau pe noroi la curse nu o sa ii vezi sa faca asa ceva pe strada pentru ca in primul rind nu au numic de dovedit pe strada si in al doilea rind stiu cit de periculoasa e strada dar in schimb ia un racer debulevard si pune-l pe pista chiar si singur se va tavalii.stiu citeva cazuri .pe cuvintul meu imi doresc de multe ori sa lucrez pe un rt si sa am casca alba si girofar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet!

Candva eram fervent critic al celor care faceau accidente si chiar isi pierdeau viata pe doua roti, dar serios acum, baiatul asta chiar nu face cine stie ce. Adica, face el cateva chestii asa, pentru filmare, dar nimic iesit din comun.

Presupun ca, astia carora vi se pare nebunesc stilul lui de a merge cu motocicleta, sunt aia pe care-i vad, atunci cand eu depasesc coloana, stand prinsi intre masini. Pai degeaba aveti motociclete. Mai bine va luati masini si stati linistiti cu aerul conditionat dat drumul, decat sa va coaceti. Ba, mai amuzant, unii mai au si protectii si fel si fel de costume.

A, ca face niste lucruri ilegale, recunosc, dar imi dau seama si ca si le-a asumat. Adica, ma refer aici mai ales la depasirea peste linia continua. Insa, din nou o spun, totul destul de calculat, la viteze la care situatia este sub control, curbe cu vizibilitate buna, cateva acte de teribilism provocate de constientizarea faptului ca poarta o camera de filmat si cam atat.

 

Singura data cand putea sa dea de pamant cred ca a fost la minutul 1:10, la acea triplare. Oricum, vina principala o aveau ala parcati acolo, care-i fortau pe ceilalti participanti la trafic sa treaca peste axul drumului, peste linia continua. Apoi, vina Mercedesului ca nu a semnalizat intentia de a depasi si nici nu s-a asigurat la efectuarea manevrei. Abia acum vine vina lui, pentru ca a fortat putin trecerea pe langa Mercedes, desi din fata venea o alta masina.

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da man...dar e o diferenta maricica intre cum mergi tu si cum merge Cap0ne (comparand filmele). fara suparare :)

 

Total de acord cu tine, nu e nici o suparare. amandoi (eu si capone) ne refeream la topicul de nesimtiti in trafic, chiar si eu dupa spusele unora, nu la stilul de mers. Merge mai bine ca mine, nu degeaba am zis ca vreau sa stiu sa merg asa cum merge el (nu numai mersul din clipul topicului, ci in general). Mai ales ca lui ii place sa mearga in afara, mie in oras. Fiecare cu ale lui, sunt incepator si am cateva cazaturi, mai am multe de invatat.

PS: mi se pare asbsurd sa vrei sa stergi un topic pe motiv ca vad "copiii" si fac la fel :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Am reprimit linkul de la un tovaras. Tot funny e si dupa 2 ani

 

Eu zic sa faci unul nou pe iarna sa avem ce discuta la gura sobei

Am facut. Da' nu-l mai pun aici ca iar zice lumea ca's ghost rider. Sau il pun la iarna. Daca nu cumva mi-l pune vreun coleg :laugh:

 

.adevaratii baieti care se dau pe circuit sau pe noroi la curse nu o sa ii vezi sa faca asa ceva pe strada pentru ca in primul rind nu au numic de dovedit pe strada si in al doilea rind stiu cit de periculoasa e strada

Funny, vreo 2 din amicii care apar in filmul meu sunt baieti de circuit. Care mai si castiga premii. Nu dam nume, persoane importante :D

Asta cu baietii de circuit nu o ard racing pe strada este cam la fel cu "imaginea motociclistilor" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca daca m-as filma facand toate cacaturile pe care le fac in trafic zilnic si le-as pune aci, ar veni puristii cu aghiazma dupa mine si ar face cerere sa-mi suspende statutul de motociclist. Si fata de ce am vazut pana acum, merg super safe. In videoclipul ala sunt vreo cateva clutch moments (1:10 cu mertzanu, 3:30 cu dacia rosie cu biciclist pe dreapta, frana cu evitare de la 4:05) dar in rest business as usual. Nu vad nimic super periculos sau inconstient acolo. Asta e, nu-si cumpara nimeni motocicleta sa stea cu ea la semafor intre masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...