Sari la conținut

accident iasi - adrian


gabyshor
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Adrian

Nu te-ai dat ?? pai pe alte topicuri de accidente spuneai ca se putea face ,drege etc! Cand tu ai la activ multe "intamplari" si acum ai fost nevinovat ! Desi spui ca esti 100% nevinovat in cazul de fata, nu ai fi spus ca probabil cunosteai zona bine si cum tie nu ti se poate intampla ai avut o viteza putin peste limita in care puteai sa eviti orice pericol! Parca asa scrie in lege despre curbe ... zone fara vizibilitate ...! Ca ala e vinovat nu avea ce sa caute acolo... legal e vinovat, moral ca tu mergi peste limita de siguranta ... tot ala e ?? Daca era un caine sau .... alti factori ce mai ziceai? 100% nevinovat ??

Ala iti intinde asigurarea si tu stai prin spitale ! Cine iese mai sifonat, legal sau moral ??

 

Da, probabil mi-am dat cu parerea la accidentu' ala din Mures din sfarsitul iernii cand intrase ala cu viteza in autoturismul ala (avand viteza mare, pt ca asa am inteles ca a fost concluzia) si acolo era evident pt orice ce se putea face si ce se putea drege ....

 

Cat despre intamplari ,cu totii avem la activ,unele mai multe, unele mai putine, in functie de multi factori (km parcursi, cauciucuri, trafic, experienta,teribilism etc)...

 

Daca am fost prost de cateva ori in trecut,asta nu inseamna ca patania asta recenta trebuie pictata cu vina pe care am purtat-o la intamplarile din trecut.

 

Da, zona o stiam ca idee, dar nu stiam toate iesirile de la fiecare cartier/vila etc, mai ales ca bucatica aia de drum are multe curbe care seamana toate intre ele...Niciodata n-am mers de la prezumtia ca mie nu mi se poate intampla (ceva),nici macar pe sectoare de drum pe care le stiu perfect (gen drumul spre casa, etc).

 

Legal/moral si cum mai vrei tu, nu inteleg de unde stii tu ce viteza am si ca mergeam 'un pic' peste limita legala? Cand ancheta nu e nici macar finalizata...

 

Daca era un caine posibil sa-mi fi pastrat trasa sau sa fi franat mai usor, dar astea sunt speculatii (pe care eu nu le mai fac, ca dupa aia incep sa ma intreb ce se intampla daca ajungeam cu 2 sec mai rapid sau mai tarziu in curba etc si e un cerc vicios de ''daca'').

 

Pana si pe cel vinovat il inteleg, pt ca vizibilitatea e redusa acolo iar iesirea aia e pusa (cuvant urat) total acolo (ar trebui macar sa aiba interzis la stanga si sa-i forteze la dreapta cand ies in strada)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 360
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mai citeste o data, am zis peste limita in care poti sa eviti orice pericol nu limita legala ;) ! DACA mergi la limita aia cand ai si pasager e foarte putin probabil sa cazi !

Editat de PeDrum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

mai citeste o data, am zis peste limita in care poti sa eviti orice pericol nu limita legala ;) !

 

Da, stiu ce spui, dar mergand pe principiul asta ar trebui sa incetinesc enorm in multe curbe...

 

Cel mai eronat lucru,cum am zis, e iesirea aia care e pusa fix, dar FIX in iesirea din curba, unde te trezesti cu masina in fata efectiv...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era un caine posibil sa-mi fi pastrat trasa sau sa fi franat mai usor, dar astea sunt speculatii (pe care eu nu le mai fac, ca dupa aia incep sa ma intreb ce se intampla daca ajungeam cu 2 sec mai rapid sau mai tarziu in curba etc si e un cerc vicios de ''daca'').

Pana si pe cel vinovat il inteleg, pt ca vizibilitatea e redusa acolo iar iesirea aia e pusa (cuvant urat) total acolo (ar trebui macar sa aiba interzis la stanga si sa-i forteze la dreapta cand ies in strada)...

Deci sa intelegem ca practic oricand ar fi iesit nenea ala, accidentu' ar fi fost inevitabil...?Ma refer la exact aceleasi conditii de mers.

 

Nu`i asculta adriane! Tine-o tot asa ca faci bine ceea ce faci! Daca nu erai tu ala avea si azi permis.

Tu asta ai inteles? :))) Asta e scopu' tau, sa pandesti oameni care vin de pe strada cu "cedeaza" si sa-i gasesti vinovati ca de cenu ti-au dat prioritate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu asta ai inteles? :))) Asta e scopu' tau, sa pandesti oameni care vin de pe strada cu "cedeaza" si sa-i gasesti vinovati ca de cenu ti-au dat prioritate?

Exact ! Cum ai reusit sa intelegi aluzia ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

...

 

Daca era un caine posibil sa-mi fi pastrat trasa sau sa fi franat mai usor, dar astea sunt speculatii (pe care eu nu le mai fac, ca dupa aia incep sa ma intreb ce se intampla daca ajungeam cu 2 sec mai rapid sau mai tarziu in curba etc si e un cerc vicios de ''daca'').

 

...

Daca era DOAR un caine,pateai ce am patit si eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...