Sari la conținut

accident iasi - adrian


gabyshor
 Share

Postări Recomandate

Nasol, Adriane.

Da' asta-i viata

Cand esti cazut, apar doua tipuri de oameni: cei care iti intind mana sa te ridici si ceillalti, cei care iti mai sau un spitz in cap, ca si-asa nu poti reactiona.

E bine sa-i tii minte si pe unii, si pe altii.

Eu iti doresc sanatate, si tie si prietenei tale.

 

Daca consideri ca te pot ajuta cu ceva, trimite un PM sau suna-ma.

S-auzim de bine.

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 360
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

tu te apuci sa faci fraze filozofice numai pentru bulevarde?

tu ai scris o chestie cu care eu nu sunt de acord si ti-am demonstrat ca nu e valabil ce-ai spus.

tu razi doar de ce ai spus tu

 

 

in momentul ala ma interesez cum e cu pensia, imi cumperi loc de veci si ma pregatesc sa ma ingrop, ca deja sunt mort.

 

e fals tank, e absolut fals.

Ce este fals? Sa-ti fie frica? Sa constientizezi posibilitatea producerii uni eveniment neplacut? Frica este un sentiment natural si firesc, si aici nu vorbesc de acea frica paralizanta care te impiedica sa mai iei vreo decizie. Eu cred ca si marilor campioni de Formula 1 sau Moto GP nu le este strain acest sentiment. Pulsul de peste 120 batai/min si scaderea in greutate cu pana la 4-5 Kg la o cursa nu se datoreaza unei relaxari si detaseri totale, ca atunci cand privesti din fotoliu emisiunea preferata, ci unui complex de trairi psihice si fizice dintre care frica nu trebuie exclusa.

Fie ca ne place sau nu, frica exista la fiecare dintre noi, numai ca prin informare si antrenamente se poate educa. Cei care spun ca nu le este frica o fac fie dintr-un teribilism specific unei anumita varste, fie, aflandu-se in plina actiune, datorita adrenalinei, care se pare ca are acelasi efect ca si alcoolul sau drogurile: minimalizarea perceptiei pericolului. Daca orgoliul nemasurat te impisdica in a o recinoaste, poti folosi un eufemism si sa-i spui...emotie.

Intelepciunea populara spune ca " Frica pazeste bostanaria" iar altcineva spunea ca : "A nu-ti fie frica inseamna ca esti ori prost ori nebun"...

Pana la urma...frica mentine echilibrul acestei lumi...

Editat de mianmar23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol, Adriane.

Da' asta-i viata

Cand esti cazut, apar doua tipuri de oameni: cei care iti intind mana sa te ridici si ceillalti, cei care iti mai sau un spitz in cap, ca si-asa nu poti reactiona.

E bine sa-i tii minte si pe unii, si pe altii.

Eu iti doresc sanatate, si tie si prietenei tale.

 

Daca consideri ca te pot ajuta cu ceva, trimite un PM sau suna-ma.

S-auzim de bine.

Cainii latra , caravana trece . Nu cred ca va pleca el urechea la aberatiile de aici , mai ales ca acum au nevoie amandoi de liniste si odihna . Multa sanate si recuperare usoara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cainii latra , caravana trece . Nu cred ca va pleca el urechea la aberatiile de aici , mai ales ca acum au nevoie amandoi de liniste si odihna . Multa sanate si recuperare usoara .

Corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce este fals? Sa-ti fie frica? Sa constientizezi posibilitatea producerii uni eveniment neplacut? Frica este un sentiment natural si firesc, si aici nu vorbesc de acea frica paralizanta care te impiedica sa mai iei vreo decizie. Eu cred ca si marilor campioni de Formula 1 sau Moto GP nu le este strain acest sentiment. Pulsul de peste 120 batai/min si scaderea in greutate cu pana la 4-5 Kg la o cursa nu se datoreaza unei relaxari si detaseri totale, ca atunci cand privesti din fotoliu emisiunea preferata, ci unui complex de trairi psihice si fizice dintre care frica nu trebuie exclusa.

 

:lol:

eu nu iau curbele in trafic cu genunchiul pe jos cand ies cu motocicleta si nu testez abs-ul cand merg cu masina

copiii astia..

 

va uitati prea mult la televizor si pe iutub si mergeti cu trotineta prea putin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va uitati prea mult la televizor si pe iutub si mergeti cu trotineta prea putin

Mai terminati cu cliseul asta superuzitat si supertrambitat si se pare foarte apreciat de multi, de altfel de mare si profunda incarcatura academica...Credeti ca facand cat mai multi Km pe doua roti sau cum vreti voi, deveniti mai intelepti sau mai inteligenti? Pe sistemul asta pilotii de linie ar trebui sa fie un fel Einstein, Ghandi si Socrate la un loc. Siii....SURPRIZAAA!!!!!...

 

Uitati-va aici! /index.php?/topic/711479-supersonic-pe-2-roti-kawasaki-zx12-r-ninja-2006/

Testeaza el, retineti ,"TESTEAZA" la 250+ Km/h...Doamne fereste si apara! Asta cum s-o numi? Aroganta, inconstienta, sau ?... Trebuie sa fii academician ca sa-ti dai seama ca la viteza aia esti un fel de...simplu spectator?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai terminati cu cliseul asta superuzitat si supertrambitat si se pare foarte apreciat de multi, de altfel de mare si profunda incarcatura academica...Credeti ca facand cat mai multi Km pe doua roti sau cum vreti voi, deveniti mai intelepti sau mai inteligenti? Pe sistemul asta pilotii de linie ar trebui sa fie un fel Einstein, Ghandi si Socrate la un loc. Siii....SURPRIZAAA!!!!!...

 

Uitati-va aici! /index.php?/topic/711479-supersonic-pe-2-roti-kawasaki-zx12-r-ninja-2006/

Testeaza el, retineti ,"TESTEAZA" la 250+ Km/h...Doamne fereste si apara! Asta cum s-o numi? Aroganta, inconstienta, sau ?... Trebuie sa fii academician ca sa-ti dai seama ca la viteza aia esti un fel de...simplu spectator?

Cati nu au visat la inceput sa zboare cu viteze astronomice si cati sunt care au incercat macar odata ? Fiecare are recordul lui de viteza cu trairile si emotiile adecvate . Cu timpul , te vindeci . Incepi sa vezi lucrurile altfel . Incepi sa cunosti spitale noi , dureri noi , cheltuieli noi . Scuze ptr off topic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai terminati cu cliseul asta superuzitat si supertrambitat si se pare foarte apreciat de multi, de altfel de mare si profunda incarcatura academica...Credeti ca facand cat mai multi Km pe doua roti sau cum vreti voi, deveniti mai intelepti sau mai inteligenti? Pe sistemul asta pilotii de linie ar trebui sa fie un fel Einstein, Ghandi si Socrate la un loc. Siii....SURPRIZAAA!!!!!...

 

Uitati-va aici! /index.php?/topic/711479-supersonic-pe-2-roti-kawasaki-zx12-r-ninja-2006/

Testeaza el, retineti ,"TESTEAZA" la 250+ Km/h...Doamne fereste si apara! Asta cum s-o numi? Aroganta, inconstienta, sau ?... Trebuie sa fii academician ca sa-ti dai seama ca la viteza aia esti un fel de...simplu spectator?

 

focus, iti pierzi ratiunea.

tu ai spus ca orice motociclist are frica-n oase cand se urca pe motor sa se plimbe

eu am spus ca exagerezi, e o aberatie ce ai scris si ca atunci cand imi va fi frica sa depasesc 40, o vand si ma duc sa-mi inscriptionez crucea

tu ai revenit cu exemple din formula 1. aici ai deviat grav de la discutie

eu am spus ca nu ma dau "race" style si ca motociclsmul se invata mergand, nu citind pe iutub care-s pericolele

 

unde am scris eu ca mergand pe sosea devi mai destept?

mergand cat mai multi km castigi experienta, exact ca si la pilotii de linie

focus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati-va aici! /index.php?/topic/711479-supersonic-pe-2-roti-kawasaki-zx12-r-ninja-2006/

Testeaza el, retineti ,"TESTEAZA" la 250+ Km/h...Doamne fereste si apara! Asta cum s-o numi? Aroganta, inconstienta, sau ?... Trebuie sa fii academician ca sa-ti dai seama ca la viteza aia esti un fel de...simplu spectator?

Incredibil asa ceva,sa mergi cu 250 km,cred ca este singurul motociclist din Ro care depaseste viteza legala...Eu cand vad asa ceva ma intreb..voi de ce v-ati luat motocicleta daca mergeti cu viteza unui maxiscuter,la mine nu exista iesire cu motorul sa nu-i dau capat..cat tine soseaua sau cat duce motorul.

 

Adrian..nasol cu fractura la umar,daca ai fracturi asa cum am citit in primele pagini..ramai sensibil pe viata.Mie si cand inot imi mai sare umarul si am cativa ani buni de cand l-am rupt,am avut vreo 7 fracturi la mana stanga,inclusiv clavicula si a ramas si stramb ca nu m-am operat sa-mi bage tija.Daca gasesti un doctor destept baga-ti tije ca te recuperezi mai repede,daca nu este un doctor bun de oase mai bine zici pas la operatie.Recuperare rapida iti doresc si toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil asa ceva,sa mergi cu 250 km,cred ca este singurul motociclist din Ro care depaseste viteza legala...Eu cand vad asa ceva ma intreb..voi de ce v-ati luat motocicleta daca mergeti cu viteza unui maxiscuter,la mine nu exista iesire cu motorul sa nu-i dau capat..cat tine soseaua sau cat duce motorul.

Am luat-o pt navetă și merg cu ea pe stradă :rolleyes: Tg Jiu - Cluj, Tg Jiu-Craiova, Jons-Lyon. I-am dat "capăt" doar de vreo câteva ori, de test, în toată viața ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În primul rând totul începe de la moderatori! Dacă l-ați arde fără nici o părtinire pe primul care începe să își verse ura și nepuțința aici, restul ar respecta niște standarde... nu s-ar mai jigni în draci și după aia s-ar amenința cu bătăi și alte alea. Numai în topic-ul cu accidentul din Cluj am fost amenințat de vreo 4 "inteligenți" în draci, dacă erau pișcați în momentul în care s-a ajuns la făcut "animale" și "jegodii" pe toată lumea altu ar fi fost deznodomântu'.

Prima dată verificați și poponeataățați anumite topic-uri de ură și după aia veniți cu fustrari și arătat cu degetul. Și mie îmi place acel spirit care era odată între motocicliști, dar asta nu înseamnă că dacă vine un înveninat cu creerul terci trebuie să îi înghit înjurăturile și jignirile aduse.

Dacă tot sunteți moderatori faceți curat și puneții la respect pe cei câțiva incitatori, cred că îi știți deja care sunt.

Îmi cer scuze pentru off-topic și cer să fiu primu avertizat dacă voi fii găsit vinovat că am jicnit pe cineva.

S-a incercat si asta, nu se vrea. Poporul asta vrea, Vacanta Mare, acum Las Fierbinti. Nimeni nu vrea limbaj civilizat, toate lumea se hlizeste pe la colturi cum unul il injura pe alalalt si asta ii tine in viata sau omoara plictiseala la serviciu. Eu am incercat unele lucruri dar apoi mi-am dat demisia,e nebunia mult prea mare.

 

Cat despre accidentat, nu-mi place sa dau in cineva care e jos...dar isi poate imagina cam ce as scrie eu despre el...

Sanatate si recuperare cat mai buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate si recuperare rapida , le doresc sa treaca cu bine de momentele foarte grele. SANATATE .

 

Sanatate si recuperare rapida , le doresc sa treaca cu bine de momentele foarte grele. SANATATE .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian, cum mai sînteți? Ți-ai operat umărul? Mai scrie și tu ceva, nu băga în seamă răutățile, inevitabile de altfel. :peace:

 

Eu am incercat unele lucruri dar apoi mi-am dat demisia,e nebunia mult prea mare.

Ai încercat, da. Ştii ce-ai încercat tu măi Niko (și chiar ai reușit)?

Limitarea accesului la informația publică. Sper că n-ai uitat episodul în care eu cerusem, PE UN TOPIC DESCHIS, date de contact de la un user care făcea RCA deoarece numărul de telefon pe care îl afişase nu mai era valabil. Ai încercat la vremea respectivă să suni ca să verifici că într-adevăr numărul respectiv nu exista sau mi-ai dat suspend direct cu maximă infatuare? :emoticon care scuipă scîrbit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cativa ani incoace e plin forumul de venin. Imi amintesc acum cativa ani 6-7 cum se ajutau oamenii intre ei cand era vorba de un accident. Nu mai conta cine a gresit, omul conta intr-un final. Am organizat impreuna cu alti prieteni, motociclisti si oameni de calitate, zeci de petreceri de caritate, unde se adunau alte zeci de motociclisti sa doneze un leu, pentru a ajuta un OM. Ne-am imbracat pana si in culori politice, am adunat cel putin 2-300 de motociclisti pentru a strange bani sa ajutam o fata tintuita intr-un scaun cu rotile. Ne durea in Pu.La de gume racing si de alte mizerii, dar faceam pe an zeci de

Mii de Km si cand opream in oricare oras, sigur era un forumist care sa ne invite la masa. Asta pentru ca era o vreme in care eram intr-adevar uniti. Dar a aparut marlania, dusmania si ura fata de cel de langa si s-au dus vremurile bune. Acum motoristii vechi sunt niste mosnegi jegosi pe ciopare care oricum nu stiu ce-i aia guma race sau proprietatile unui lichid de frana, dar ascultati-ma pe mine ca ei sunt aia care au supravietuit. Va pot da 200 de exemple de motociclisti fara sa clipesc, care nu mai intra pe forum din cauza marlaniei, dar care oricand va dau mucu' pe curbe, pe orice suprafata si in orice sezon.

Tu-va-n gat de corditi cu ciunga-n par, oligofreni care ati dat-o-n fasole la BAC, veniti sa tineti lectii de motociclism?

Nu-mi sta deloc in caracter sa ma exprim in halul asta, ca ultimul tigan, nu fac referire la nimeni in mod special, dar s-a ajuns la limita.

 

In Franta, aia blocheaza circulatia in Paris pentru a-si cere drepturile si in Romania suntem piz.dari pe forum si batem cu nervi in taste? Sa-mi bag pu'la, cand ma gandesc ca generatia asta o se ne conduca intr-o zi!

 

Daca imi pastrez functia de Mod pe acest forum, va promit eu ca imi fac timp si ard tot la rubrica accidente si daca are careva ceva de impartit cu mine, o facem pe stil vechi, Ne vedem la Start, copii! :peace:

*** ca o gluma "mai serioasa "|... :)... INCEPI te rog cu rubrica VANZARI pls!!!

sanatate multa 22ror!

 

 

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai fost mereu doar un dobitoc, o fantoma inutila a internetului

Interesant...ai început să-ți dai arama pe față? E greu cînd n-ai arhumente, nu-i aşa? Și cînd mă gîndesc că tu erai moderator și tratai totul cu imparțialitate....pffff

 

Oricum, venind de la tine, care ai sistemul de valori inversat, chestia de mai sus o voi primi ca pe un compliment.

 

Asta însă nu te va scuti de un report cînd dau de un PC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Limitarea accesului la informația publică. Sper că n-ai uitat episodul în care eu cerusem, PE UN TOPIC DESCHIS, date de contact de la un user care făcea RCA deoarece numărul de telefon pe care îl afişase nu mai era valabil. Ai încercat la vremea respectivă să suni ca să verifici că într-adevăr numărul respectiv nu exista sau mi-ai dat suspend direct cu maximă infatuare? :emoticon care scuipă scîrbit:

Nr de telefon al unui user nu e informație publică și ar fi făcut rău dacă ți-l dădea. E treaba unui moderator că icsulescu a scris la oha sau și-a schimbat nr de telefon ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ai încercat, da. Ştii ce-ai încercat tu măi Niko (și chiar ai reușit)?

Limitarea accesului la informația publică. Sper că n-ai uitat episodul în care eu cerusem, PE UN TOPIC DESCHIS, date de contact de la un user care făcea RCA deoarece numărul de telefon pe care îl afişase nu mai era valabil. Ai încercat la vremea respectivă să suni ca să verifici că într-adevăr numărul respectiv nu exista sau mi-ai dat suspend direct cu maximă infatuare? :emoticon care scuipă scîrbit:

muta-ti offtopicul si balacareala in alta parte. nu intereseaza pe nimeni rafuielile tale personale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , toata lumea este bine :)

ai vorbit tu cu el, sau te afli in treaba doar?

 

poate-ti muti mistourile in alta parte.

 

adrian avea umarul praf si urma operatia, nu stiu cum poti spune ca este bine.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene , bag de seama ca nu ai loc de mine . E ok . Nu ma deranjeaza . Am vorbit cu Adrian si este bine . La rugamintea lui , asta tot ce pot spune . Bine in masura in care se poate spune bine , tinand cont de vele intamplate . Cu stima .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...