Sari la conținut

accident iasi - adrian


gabyshor
 Share

Postări Recomandate

Prietene , bag de seama ca nu ai loc de mine . E ok . Nu ma deranjeaza . Am vorbit cu Adrian si este bine . La rugamintea lui , asta tot ce pot spune . Bine in masura in care se poate spune bine , tinand cont de vele intamplate . Cu stima .

Nu-l lua în calcul, probabil a făcut-o bine-intenționat (mai e și topicul lui, vezi doamne). Și eu am crezut inițial că faci mișto dar nu am zis nimic pt că îmi plac miștourile tale.

Cu atât mai bine dacă nu e mișto și sunt mai bine cei doi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 360
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Adrian

Dracule, esti bine? :cheers:

 

depinde de acceptiunea cuvantului....

 

o sa revin mai incolo cu detalii, cu speranta ca nu si mai da cu parerea nici un dobitoc (care nici nu m a cunoscut personal si care nici n a fost de fata la accident)

 

in rest, aveti grija mare de voi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De-te dreaq de simpatic.. fa-te bine si daca poti scrie da un mesaj cu ce se intampla p'acolo. Pentru restul fa si tu o conferinta de presa, ceva.. :peace:

Daca ai ceva asistene interesante, urca si pentru pasionatii sexuali de pe forum o poza cu moldovencele ce te inconjoara . :)

 

Nu inteleg ce te foote grija de ce cred altii.. esti constient unde ai gresit/daca ai gresit, fa bine sa nu se repete. Hai, sanatate!

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te salut Adrian!

Chiar daca am mai avut divergente pe forum sa stii ca nu ti-am dorit in nicio masura sa patesti asa ceva.

Imi pare foarte rau pentru cele intamplate si iti urez insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

acum ca acum, treaba o sa fie belita cand imi dau jos bandajul velpeau si o sa incep miscarea mainii / kinetoterapia

 

aia o sa doara mai tare decat statul in spital cu mana ante si post operator....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma mir ca nu s-a gasit nimeni sa comenteze ceva...eventual ca suruburile alea din link trebuiau orientate in jos nu in sus...

bine ca ai scapat de operatie, stai cu moralul sus pentru recuperare si ramai la fel de ambitios cum te stim. fata ce face?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cite zile trebuie sa stai imobilizat cu mina? Cind incepi recuperarea? Un mic pont, cumara-ti repede un Optimen, are toate vitaminele si mineralele laolalta, ajuti mult depunerea mineralelor. Eu am luat asa ceva si pot sa-ti spun ca are efecte notabile. Macar o pastila pe zi. Eu am mai luat si Decadurabolin, pt refacerea rapida a fracturii claviculei, dupa 8 saptamini de la accident, faceam flotari la paralele cu 15kg atirnate de mine. La 4 saptamini dupa accident, pe radiografie aparea sudat 100%, doctorul, tot motociclist, a ramas uimit ca puteam ridica bratul la 180grd.



Ideea de baza e sa nu te dai batut, oricit de handicapat motor te vei simti dupa ce dai bandajul jos. Legat de kineto, din ce am experimentat dupa operatia de ligament, mai toti terapeutii vor sa te lungeasca cit mai mult cu recuperarea, pt bani, evident. Trebuie sa stringi mai mult din dinti, si sa fortezi limitele. Asta, binenteles, dupa ce radiografia spune ca e sudat osul 100%.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Cite zile trebuie sa stai imobilizat cu mina? Cind incepi recuperarea? Un mic pont, cumara-ti repede un Optimen, are toate vitaminele si mineralele laolalta, ajuti mult depunerea mineralelor. Eu am luat asa ceva si pot sa-ti spun ca are efecte notabile. Macar o pastila pe zi. Eu am mai luat si Decadurabolin, pt refacerea rapida a fracturii claviculei, dupa 8 saptamini de la accident, faceam flotari la paralele cu 15kg atirnate de mine. La 4 saptamini dupa accident, pe radiografie aparea sudat 100%, doctorul, tot motociclist, a ramas uimit ca puteam ridica bratul la 180grd.

 

Ideea de baza e sa nu te dai batut, oricit de handicapat motor te vei simti dupa ce dai bandajul jos. Legat de kineto, din ce am experimentat dupa operatia de ligament, mai toti terapeutii vor sa te lungeasca cit mai mult cu recuperarea, pt bani, evident. Trebuie sa stringi mai mult din dinti, si sa fortezi limitele. Asta, binenteles, dupa ce radiografia spune ca e sudat osul 100%.

 

sal Jagi

de la externare (28 Aprilie) am de stat 14 zile cu mana in bandajul velpeau,apoi merg la control si l dau jos,iar dupa 3 zile scoate firele iar dupa aia incepe "DISTRACTIA"

 

ms mult de sfaturi si o sa incep sa ma interesez deja (de meds etc)

 

fata ce face?

 

nu mai scriu pe topic nimic de fata, dupa ce niste dobitoci au judecat-o ca s-a urcat pe motor cu mine din prisma unor accidente pe care le am avut anterior,cand nu aveam nici o treaba cu ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nu pot sa cred c-a judecat-o cineva pe prietena ta, poate pe tine c-ai continuat sa mergi cu pasager in ciuda "palmaresului" detinut.

 

Bafta si recuperare rapida.

 

mi-e lene sa iau mizeria asta de topic la puricat ca sa dau quote exact.

 

Chiar si-asa,cine ma poate judeca pe mine pt actiunile mele,fara sa ma cunoasca? din ce prisma/punct de vedere? e cineva o autoritate morala suprema? Sau doar asa, daca ne-am pu.lit o data pe forum,ne permitem sa ne judecam la liber?

 

Cine ma cunoaste stie cum merg cu motorul cand am prietena in spate. Punct. Restul, e o mare/imensa mancare de ca.ca.t specifica motociclism.ro

 

Am anul trecut ~12.000 km facuti cu ea in spate , prin tara, fara nici o derapare macar....

 

Si inca un aspect: poate in postarile mele din anii anteriori ma justificam putin,ipocrit, vis a vis de accidentele mele anterioare.

 

La alea eu am fost peste 70-80% VINOVAT.

 

La acesta din urma sunt 100% nevinovat.

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calmeaza-te man si nu mai pune la suflet :)

 

Recuperare usoara iti doresc si sper ca si fata e bine! Fa-te bine repede si sa te vedem cat de repede pe transalp cum iti doreai! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Calmeaza-te man si nu mai pune la suflet :)

 

Recuperare usoara iti doresc si sper ca si fata e bine! Fa-te bine repede si sa te vedem cat de repede pe transalp cum iti doreai! :hug:

 

pun altii la suflet in locul meu,uita-te pe paginile anterioare................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci , dupa 14 zile poti sa incepi recuperarea? Adica, macar miscari usoare? In cazul asta, in 3 luni o sa fii in forta, 3 sapt de imobilzare se recupereaza in 3 luni, dupa doar 1 luna , iti faci treburile prin curte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adriane , cainii latra , caravana trece . Aveti altele pe cap mult mai importante decat barfa ieftina de aici . Daca ar fi sa o judece , sa o faca ptr faptul ca ii plac motocicletele , lucru de care suntem toti cei de aici vinovati . Multa sanatate si o revenire pe doua roti cat mai rapida si mai usoara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Da, daca aveai sub 50 la ora.

 

nu stiu cat aveam, pt ca beleam ochii la Lexus nu la bord. Oricum nu sunt atat de ipocrit sa spun ca aveam 30 sau 40...

 

Deci , dupa 14 zile poti sa incepi recuperarea? Adica, macar miscari usoare? In cazul asta, in 3 luni o sa fii in forta, 3 sapt de imobilzare se recupereaza in 3 luni, dupa doar 1 luna , iti faci treburile prin curte.

 

yep. ms pt gandurile pozitive

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...