Sari la conținut

Gsxr 600 2005


hashu
 Share

Postări Recomandate

Salut am o mare problema .. mobra mea a scuipat bujia afara si acum sa dus filetul de pe chiuloasa cum asi putea rezolva aceasta problema ? se poate repara cumva sau trebuie o alta chiuloasa ? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce tot cautati mesteri, eu mi-am luat teapa de la 2...strange bani si treci pe la un service calumea, si ce daca e mai scump ? macar nu te fura si sunt profi oameni...Nu mai duc ever motoru la un auto-proclamat mester.Daca ai bani si timp, united motors sau ,suzuki motor team, mai sunt si bardak, dar nu am fost la ei pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni,eu nu ma ridic la nivelul de service.Am doar garajul meu,unde incerc sa ajut pe cei care imi cer acest lucru.

Prietenul de mai sus o fi suparat pe mesteri ca si mine,de aceea fiecare este liber sa aleaga ceea ce este mai bine pentru el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

De ce tot cautati mesteri, eu mi-am luat teapa de la 2...strange bani si treci pe la un service calumea, si ce daca e mai scump ? macar nu te fura si sunt profi oameni...Nu mai duc ever motoru la un auto-proclamat mester.Daca ai bani si timp, united motors sau ,suzuki motor team, mai sunt si bardak, dar nu am fost la ei pana acum.

Tng nu e mester,e mecanic...de ceilalti nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am aruncat cu noroi in nimeni,nu ma iau de nimeni,doar ca mi-am luat tepe de la unii, si prefer sa ma duc la reprezentanta fie ca 1 luna nu plec din bucuresti in fiecare weekend ,nu mai mananc de la restaurant. Vla, nu m-am bagat ca nu stiu, i-am dat un sfat omului, sa mearga unde trebuie, sa nu ramana fara motor ca mine si sa planga in perna, in plm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tng nu e mester,e mecanic...de ceilalti nu stiu

Sau artist...tinand cont de feedbackul oferit de cei ce au apelat la el. Si trebuie sa i multumesc si eu,pe aceasta cale, pentru toate sfaturile profesioneste si absolut dezinteresate pe care le am primit de la el si de la Cesar de fiecare data cand le am solicitat asta.

 

De ce tot cautati mesteri, eu mi-am luat teapa de la 2...strange bani si treci pe la un service calumea, si ce daca e mai scump ? macar nu te fura si sunt profi oameni...Nu mai duc ever motoru la un auto-proclamat mester.Daca ai bani si timp, united motors sau ,suzuki motor team, mai sunt si bardak, dar nu am fost la ei pana acum.

Ai scapat din vedere ca unii au luat tepe grele si lungi cu service uri de reprezentante, sunt destule cazuri si aici pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@hashu Multi useri de pe acest site sunt oameni pasionati si la curent cu ce este nou din sfaturile date de TNG si Cesar (ce am citit eu, ca sunt pe forum doar de 3luni) am dedus ca acestia chiar stiu ce fac si mai sunt si altii care modifica si construiesc motociclete. Reprezentanta, ce sa-ti spun, ca unii iar o sa zica ca bat campii facand analogii cu conservele, dar mie imi tacaneau tachetii foarte tare la Cielo si m-am dus la Daewo pe Vitan, banuind ca nu-mi vine ulei (tacheti hidraulici).Au desfacut-o au vazut-o cum scuipa niste picaturi de ulei, au decretat ca are ungere garla si ca mie imi trebuie axa cu came si tacheti nici mai mult nici mai putin de 17 milioane (se intampla in 2001).Nu am acceptat constatarea lor si am pus mana de mi-am luat o garnitura de chiulasa de Opel (din targul Vitan) am facut rost de manualul ei de sevice si de o cheie dinamometrica, restul le aveam.Ca sa nu mai lungesc sarise o bucatica de pertinax sau ce o fi fost de la filtrul de ulei si-mi bloca o duza ce afla intre blocul motor si chiulasa rezultatul fiind debit de ulei insuficient la axa si tacheti. Nu neg ca in serviceurile mentionate nu ar putea fi oameni priceputi si care-si fac treaba cu pasiune si nu vor sa te jecmaneasca dar numai prin simplu fapt ca userii mentionati posteaza pe acest site denota pasiunea si daca mai au si feedbackuri positive asculta sfatul lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...