Sari la conținut

Weekend pe circuitul de la Tg. Secuiesc 7 - 9 Iunie


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

deci, daca nu am bani sa nu vin pe circuit hah? misto :) fiecare vine cu ce are, nu esti capabil sa judeci pe cineva ca "de ce nu iti cumperi bla bla" ai zis odata, gata chill, te-ai facut inteles, ai bani, good for you, ne putem simti bine si fara sa ne dam mari "reisari" spre deosebire de altii

 

nu stiu boss, zic si eu... cine poate sa bage la cap, o s-o faca, cine nu... se distreaza si selfie cu raze x ;)

 

Stiu ca nu e sport de saraci dar nu tre sa am 2014 mobra full accesorizata!

 

Am pronuntat pe undeva "motocicleta 2014"? Sau crezi ca, daca e motocicleta noua e deja pregatita? Te afli intr-o grava eroare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 340
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sau iti e frica ca vine cineva cu motoreta stock si te face? :))

 

Gandirea ta denota fix ce spuneam mai devreme - competitivitate imaginara. Adica un lucru extrem de pericuos de care sufera grav cei mai multi care vad in fata lor, pe pista, o motocicleta care merge mai incet.

Cazatura e aproape! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e gandirea mea, era doar un misto :)

deci ca si o concluzie, fiecare se da cu ce are, dar daca nu are, nu inseamna ca trebuie sa stea acasa :) trebuie doar temperati putin :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu Bu, pe forum, de multe ori, mesajele sunt receptionate distorsionat sau chiar total pe dos :)

 

Eu incerc sa atrag atentia asupra unor pericole reale din viata reala, nicidecum discutii de dragul discutiilor, pe internet.

Integritatea fizica ar trebui pretuita de fiecare motociclist care intra pe pista. Asta inseamna o minima investitie in lucrurile esentiale necesare pentru acest sport. Inevitabil, cu timpul te dai mai tare iar daca nu iei in calcul faptul ca tehnic, agregatul din dotare nu are pregatirea minima, te expui nejustificat la pericole.

 

La fel de important e si respectul pentru colegii cu care se merge pe circuit. Nu cred ca e vreunul dintre voi care sa vrea sa fie luat pe faras de altul mult prea increzator in fortele proprii. Toata lumea vrea sa ajunga cu bine acasa. Corect? Un cod minim de conduita ar trebui sa fie cunoscut si respectat. Poate n-ar fi rau ca, la astfel de intalniri prietenesti, dimineata la prima ora, cei mai vechi in bransa sa tina un briefing. E foarte folositor, mai ales pentru novici.

 

P.S.

mistouri fac baietii care alimenteaza de 30 de lei si scuipa toata noaptea seminte la victoriei ;)

 

Bafta!

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare a fost iesirea, nu imi venea sa mai plec. Circuitul perfect, mai ales pentru mine, care nu ma mai dadusem de aproape doi ani pe pista. Compania ideala, s-a mers, s-a ras, s-a invatat. Superb!

 

Acestea fiind zise, luati seama bine la ce zice Cesar mai sus. Are mare dreptate. V-am zis si la circuit - interesul pentru timpi trebuie sa vina in alta etapa a dezvoltarii. Agitatul cu mersul mai tare, depasitul, sa-l ¨faci¨ pe unul sau pe altul duce spre spital.

 

Ce-i drept, la fata locului majoritatea mergeau foarte safe, OK, in limitele lor, din cate am vazut eu. Cand se strang peste 30 de motorete pe un circuit timp de doua zile e inevitabil ca macar una-doua sa nu ajunga pe jos. Bilantul total (o clavicula, un umar julit si o glezna luxata, plus motorete zgariate, mi se pare unul decent, avand in vedere cata lume era acolo si cat de mult timp s-a petrecut pe pista.

 

Dupa cum a spus si Denis mai sus, fiti pe faza ca vom organiza una si mai tare luna viitoare, dar gandita bine inca de la plecare, sa iasa si mai misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto pozitia pe motor ,Eusebiu.Vad ca nu sunt probleme nici pe virajele de stanga nici pe dreapta..bravo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esential e sa nu treci cu ele de markeri. Ai vazut ce se poate intampla :)

 

Ai nevoie de slick-uri si incalzitoare. Anvelopele de strada nu o sa te mai tina mult.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si eu "buf" cu ceva urmari, dar nu regret nimic.

 

Imi pare rau ca te-ai lovit. Partea buna este ca, din cite spui, nu este foarte grav si poti reveni curind in sa.

 

Mi-a facut placere de cunostinta, multa sanatate si recuperare cit mai rapida.

 

p.s. George si cei care ati mai filmat, haideti cu clipurile alea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.

mistouri fac baietii care alimenteaza de 30 de lei si scuipa toata noaptea seminte la victoriei ;)

Vezi tu ... fix asta e diferenta dintre aia de la victoriei si restul :) se pare ca faci parte din ei, atata timp cat sti ce se intampla pe acolo, chiar frecventezi.

Stima si numai bine, i`m out :)

 

PS: ma bucur ca am aflat meniul celor de la victoriei, iti dau o punga de seminte cand ne vedem

Editat de Buu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi tu ... fix asta e diferenta dintre aia de la victoriei si restul :) se pare ca faci parte din ei, atata timp cat sti ce se intampla pe acolo, chiar frecventezi.

Stima si numai bine, i`m out :)

 

PS: ma bucur ca am aflat meniul celor de la victoriei, iti dau o punga de seminte cand ne vedem

 

Wow!

Tu chiar ai inteles tot! :D

 

Succes in activitatea competitionala!

 

P.S.

pastreaza banii sa iti iei niste anvelope decente

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost extraordinar,acum am facut ochi Denis pt a 2a oara ,am facut o trezire matinala sa-i dau cainelui mancare si dupa aceea am mai bagat somn pana mai devreme,acum am inceput sa trag filmuletele si o sa le postez .

A fost extra mega frumos si am invatat o gramada de lucruri ,cel mai bun si important lucru pe care am putut sa-l invat acum a fost chestia cu "nervii pe circuit ",mental trebuie sa stai foarte bine/tare cand iti fixezi un scop si nu poti sa-l atingi din cauza circumstantelor,sa abandonezi lap`ul si sa treci rpd peste situatie,nervii chiar nu-si au rostul ,am "cazut" in prostia asta si era sa o patesc ,noroc cu cauciucurile bine incalzite de incalzitoare si amortizorului de ghidon care mi-au salvat pielea de la un high-side""superb" in curba mea preferata de care vorbeam cu atata placere.

revin cu pozele si filmarile cand le termin !

abia astept urmatoarea iesire !

va salut pe toti ,a fost super frumos si sa ne vedem si data viitoare !

SALUTARI ! >:D<



*****poate rezolvam data viitoare sa ne cazam toti intr-o parte in oras sau Catrusa !!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost extraordinar

 

Intradevar ( chiar daca m-a plouat ca pe-o curca si la dus si la intors ), a fost o iesire pe cinste.

 

Mi-a facut o deosebita placere sa cunosc oameni noi, sa ne revedem, sa stam de vorba si sa va vad pe circuit.

 

 

abia astept urmatoarea iesire !

 

 

 

Si eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Imi pare rau ca te-ai lovit. Partea buna este ca, din cite spui, nu este foarte grav si poti reveni curind in sa.

 

Mi-a facut placere de cunostinta, multa sanatate si recuperare cit mai rapida.

 

 

p.s. George si cei care ati mai filmat, haideti cu clipurile alea

Daca imi permite nico pun si clipul cu el.

 

Editat de saian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Felicitari, ati mers foarte frumos, safe si elegant.

 

p.s. faza din sesiunea cu nr.2, de la 4:07, reprezinta sinteza atmosferei prietenesti cu care s-a rulat pe toata durata weekendului

 

Multumim Denis pentru pozele facute de Sabin, sunt extraordinare !

 

Nu aveti pentru ce si da, face poze frumoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-i drumul, sunt curios sa-l vad si nu am orgolii din astea de motorist care nu a gresit niciodata! :)

cu totii gresim mai devreme sau mai tarziu,abia astept sa imi vina si mie randul :)))

 

- undeva dupa min 7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

am avut noroc ca sabin era aproape sa ridice mobra...denis, toata stima

azi noapte am fost la floreasca, m`am ales cu un gips frumos si azi mi`am cumparat doua carje sa pot sa ma deplasez decent. ma asteapta doua saptamani de leneveala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...