Sari la conținut

vesnica explicatie... "nu te-am vazut" :(


kitkat_2202
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

asta cu "nu te-am vazut", nu se intampla doar motociclistilor. mi se intampla foarte des si cu masina. azi se urca un dobitoc de instructor peste mine. fara semnalizare, fara nimic. doar tras stanga de volan. si am ditamai suvu, cu xenoane pe el. pur si simplu nu se asigura. se gandesc la naiba stie unde, nu se uita in oglinzi...

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just... daca aveam si eu 120 si nu eram femeie, poate l-ar fi impresionat. Recunosc... primul impuls a fost sa ii zbor casca in freza dar m-am gandit ca mult mai important era sa ridic agregatul din care se scurgeau zemurile si sa imi fac o "scanare" - in ordinea asta :)))))))))))))

 

Ma bucura tare faptul ca voi ajunge intreaga acasa. Carena se repara, oglinda la fel, hand guard-ul nu e vital, iar genunchiul se repara singur - tot in ordinea asta

 

Ideea topicului era sa belim ochiii, ca sa nu belim altceva (scuzati-ma d-lor taximetristi ca am vorbit al dracului de urat )

 

eu m-am dus la spital pt o vanataie pe genunchi, fara macar sa ma doara prea tare doar ca sa-l scot pe prost din circulatie (si pt ca asa mi-au recomandat agentii de la accidente usoare). tu de ce l-ai iertat? crezi ca invata ceva? oha, nu poti sa-i educi, poti doar sa-i tii pe bara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, bine ca esti ok!

Daca nu ai pagube...felicitari si pt gest(ca nu l-ai lasat fara permis) .....trebuia sa te premieze sla cu o lada de bere

Offtopic: pai niste corporatisti care lucreaza pe 1200 ron +bonuri, ce sa zica

Eu sunt taximetrist!

Am toate categoriile, luate din pasiune, am si motor si intentionez sa fac si scoala de piloti a lu' Titi Aur....asa ca nu mai vb voi de "toti taximetristii sunt la fel".

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai sa razi , evident ca da cu exceptia cocoasei(nu am echipament cu cocoasa inclusa) .

 

 

Te duceai la curse? :)) Decat sa stau cate 10 minute sa ma echipez/dezechipez si sa miros a transpiratie de la 5m de fiecare data cand vreau sa plec cu motorul, mai bine ma las. Bine, probabil asta e unul din motivele pentru care nu prea merg pe strada...

 

Cat despre faza cu salutul, sa stii ca daca pui la suflet toate chestiile astea, o sa ai dureri la ovare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te duceai la curse? :)) Decat sa stau cate 10 minute sa ma echipez/dezechipez si sa miros a transpiratie de la 5m de fiecare data cand vreau sa plec cu motorul, mai bine ma las. Bine, probabil asta e unul din motivele pentru care nu prea merg pe strada...

 

Cat despre faza cu salutul, sa stii ca daca pui la suflet toate chestiile astea, o sa ai dureri la ovare...

:)) Lasa-l ca este normal sa se echipeze asa din moment ce iese o data pe luna, eu unul daca ma duc zilnic in combinezon la birou, exista posibilitatea ca un client sa arunce tamaie pe mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce am vb ieri cu un prieten caruia, tot un taximetrist, i-a taiat fata pe rosu....

Roni, scuzele mele daca s-a inteles altceva, nu a vrut sa fie un atac la persoana, am zis doar ca nu ramane fara permis ca e doar schimbarea directiei, a mai zis un coleg mai corect decat mine...

 

Legat de ce ziceam, nu era in legatura cu tine, eu te-am simtit un om decent. Ma refeream la ghibonii care ne inconjoara. Era sa o comit rau de tot azi, aceeasi faza, intrat pe rosu in intersectie, ma facea praf cretinul cum venea... Si cred ca era si cu familia in masina. Pai eu ii respect pe cei din jurul meu, incerc intotdeauna sa fiu cat mai politicos, sa nu incomodez, sa nu il stressez pe cel de langa, dar cand vezi ca altii iti taie fata, mai sa te dea jos ca depaseste coloana si se baga peste tine la intimidare si alte faze de genul... Pai incet incet devenim ca rusii aia de pe youtube...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat usor, refacere rapida iti doresc!

 

Se conduce de la un timp foarte prost... multi sunt extrem de nervosi, iritati, nu sunt atenti cand schimba directia sau ies din laterale, merg prea tare, se baga in fata, taie calea, trec pe rosu, ce sa mai fie amabili in trafic...

Prost e ca toate astea le vezi la conducatorii oricaror vehicule... adica e o chestie extinsa... chiar ca trebuie sa ne ferim de toti ceilalti...

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...