Sari la conținut

Plimbare scurta (azi 13 iunie, Sambata 14 iunie sau Duminica 15 iunie)


beware !
 Share

Postări Recomandate

Nenea moderatorii, va rugam grabiti acceptul lui Mihai ca membru (nu stiu ce nickname si-a ales) dar sigur ar dori si el sa comenteze IAR faza cu tiru' :))))

» Post actualizat in 16 Jun 2014 10:24

 

Vad ca citeste un "guest", parca vad ca e Mihai frecandu-si mainile ca nu poate sa imi dea replica :)))

» Post actualizat in 16 Jun 2014 11:21

Mama ce se mai legana cabina camionului cand a franat sa te lase :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

» Post actualizat in 16 Jun 2014 11:21

Mama ce se mai legana cabina camionului cand a franat sa te lase :)))

 

Asa, asa...pune paie de foc :)))

Pai ce sa-i fac io lu' nenea soferul, el experimentat cu depasirea facuta de un tir, asa lenta, normal ca s-a speriat, crezand ca o sa-mi ia o vesnicie pana il depasesc :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cand tu..."The lightning"...ai trecut mai repede de cat se putea el astepta... :))

 

Corect! Am facut "alba-neagra" : acum ma vezi, acum nu ma vezi :))

» Post actualizat in 16 Jun 2014 18:32

Am ajuns si eu acasa dupa tura de pe Transfagarasan. Am pus ceva poze aici: /index.php?/topic/714121-transfagarasan-cu-mici-peripetii/

 

Frumoase poze Roland. Multumim. Le-am salvat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbare super :) Pun si eu 5 poze. O sa revin cat de repede si cu filmuletele, e mai greu sa le incarc


» Post actualizat in 17 Jun 2014 04:54

update

filmuletele de la sesiunea foto, nu am avut timp sa le editez intr-unul singur si le-am incarcat asa brut, primul e mai mare 1.95 GB:

 

https://d.transfer.ro/viraje_1-transfer_ro-17jun-036f75.mp4

 

http://d.transfer.ro/viraje_2-transfer_ro-17jun-1041a3.mp4

 

http://d.transfer.ro/viraje_3-transfer_ro-17jun-bf5784.mp4

 

https://d.transfer.ro/viraje_4-transfer_ro-17jun-e3663b.mp4

 

La plecare desi eram convins ca filmeaza, nu am inregistrare, sper sa ma ierti beware ! Dupa oprirea din Valeni filmarea e blurata de condens.

In schimb a iesit bine intoarcerea, un prim filmulet urcat pe youtube

 

http://youtu.be/mVs5vcLUmkQ

 

o sa mai incarc pe acelasi canal youtube de unde se poate descarca usor cu plugin in browserul Mozilla Firefox.

 

Cu toate ca am plecat pe ploaie din Bucuresti, in rest vremea a fost excelenta. Faina tura si companie :)

 

 

 

 

 

Editat de lostheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tura, pacat ca nu am putut fi prezent.

Btw, filmarea e super, asa bruta cum e. Eu doar am adaugat ceva muzica pe fundal si la randare mi-a modificat calitatea.

 

Mai asteptam filmulete.

Btw, in asta se vede depasirea faimoasa? Ca parca si aici depaseste cineva la limita acel tir. :)

Editat de middle_of_nowhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da asta e faza, mergeau si ei mai incet :) altfel greu de prins

 

LOL ! Minutul 11. Timp berechet de depasit !!!! Uitati-va unde sunt, dupa ce trece tirul din sens opus, aveam o viteza ca nici nu ma mai vad dupa curba :)) Dar intr-adevar cabina tirului s-a zdruncinat un pic , lol. Mihai da din cap, jumate lesinat, lol.

 

Mihai, uite ce distanta era intre locul tau (al doile in grup) si eu-depasind. Nu ai avut cum sa estimezi corect distanta dintre cele doua tiruri si spatiul ramas, pana ca ele sa ajunga unul in dreptul celuilalt. A fost si timp si spatiu sa depasesc fara sa-mi sara inima. Motorul era deja turat, cand am tras de gaz, am "sarit" in fata in mai putin de o secunda.

 

D-aia m-am si gandit, imediat dupa ce am depasit "sa vezi ca baietii din spate au avut un alt unghi vizual si or sa creada ca m-am bagat aiurea. Nu a fost aiurea, doar fortat, multora ni s-a intamplat asta si nu ne-am panicat, ci ori am accelerat ori am franat.

 

Dar din nou...HUG-HUG pentru ingrijorare :)

 

P.S. Mihai asteapta cu nerabdare acordul pentru a deveni membru, ca sa ma ciufuleasca si aici pe forum. Dl Moderatori, va rugam, acordati-i sansa, lol.

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi a venit cu sabia din "Razboiul Stelelor" :)))))))))))


» Post actualizat in 17 Jun 2014 12:27

Klar!

Mie mi-a placut si minutul 2:45. :)

 

Min 2:48 e Mihai care depaseste (eu eram deja la 10 km in fata, hahahaha)

post-2550-0-51521600-1403007685_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL ! Minutul 11. Timp berechet de depasit !!!! Uitati-va unde sunt, dupa ce trece tirul din sens opus, aveam o viteza ca nici nu ma mai vad dupa curba :)) Dar intr-adevar cabina tirului s-a zdruncinat un pic , lol. Mihai da din cap, jumate lesinat, lol.

 

Mihai, uite ce distanta era intre locul tau (al doile in grup) si eu-depasind. Nu ai avut cum sa estimezi corect distanta dintre cele doua tiruri si spatiul ramas, pana ca ele sa ajunga unul in dreptul celuilalt. A fost si timp si spatiu sa depasesc fara sa-mi sara inima. Motorul era deja turat, cand am tras de gaz, am "sarit" in fata in mai putin de o secunda.

 

D-aia m-am si gandit, imediat dupa ce am depasit "sa vezi ca baietii din spate au avut un alt unghi vizual si or sa creada ca m-am bagat aiurea. Nu a fost aiurea, doar fortat, multora ni s-a intamplat asta si nu ne-am panicat, ci ori am accelerat ori am franat.

 

Dar din nou...HUG-HUG pentru ingrijorare :)

 

P.S. Mihai asteapta cu nerabdare acordul pentru a deveni membru, ca sa ma ciufuleasca si aici pe forum. Dl Moderatori, va rugam, acordati-i sansa, lol.

Ai avut timp dar alta data sa nu o mai faci, inima noastra nu merita pulsatii in plus pentru ca nu ai tu rabdare la depasiri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut timp dar alta data sa nu o mai faci, inima noastra nu merita pulsatii in plus pentru ca nu ai tu rabdare la depasiri :)

 

Aww.....how sweet ! Gata Mihaita...pentru inimioarele voastre o sa inghit mai mult gaz ars de la tiruri si depasesc doar in linia aia dreapta unde stau aia la camping.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpana ta e nimic pe langa rostogolirea facuta de soferul de tir in cabina in urma franarii

 

Un fleac !

L-am lasat in cumpana :)))))

 

 

Urmatoarea mea cascadorie pe motor ;)

post-2550-0-59433200-1403017256_thumb.jpg

post-2550-0-00480900-1403017426_thumb.jpg

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un fleac !

L-am lasat in cumpana :)))))

 

 

Urmatoarea mea cascadorie pe motor ;)

sa te uiti in cutia postala ca poate a venit factura pentru un set nou de placute frana de tir,soferul le-a tocit de tot si ar fi frumos din partea ta sa le achiti beware :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa te uiti in cutia postala ca poate a venit factura pentru un set nou de placute frana de tir,soferul le-a tocit de tot si ar fi frumos din partea ta sa le achiti beware :D

 

Hahahaha. M-am uitat. Am gasit un buchet de trandafiri cu un biletel pe care scrie : Bravo!!! Asa da depasire!!! Semnat : tiristu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vaiiiii.....jignire. Sunt cele mai pe bune :)

 

confirm ! era sa cad de pe sa :eek: cand m-a depasit inculpata in timp ce "cumpanea" pe unde sa ne duca.... :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...