Sari la conținut

+1 pe lista


johnnyk
 Share

Postări Recomandate

ieri plecam si eu de la poligonul astra spre centru, cine stie Ploiestiul si pe str Marasesti un nenea nu se asigura cand iese din parcare. rezulta eu cu mobra in fractiuni de secunda cu botul in asfalt. nino nino ma trezesc la spital. mana rupta, picioarele ambele rupte la nivelul gleznei si carne vie pe piciorul drept de la glezna la genunchi. scuza? nu te-am vazut. motivul? aveam viteza. in 150 metri de la semafor rulam cu 340 la ora. in concluzie? mobra cadru stramb si raschetata sanatos, eu 50 de zile lipit in pat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da. contact a fost. nu am apucat decat sa ciupesc frana...in jur de 55. abia plecasem de la semafor. nu am crezut ca iese, preventiv m-am utat pe axul drumului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu zona.. Doamne fereste ,sanatate multa ,prietena mea sta pe Marasesti cand raman in weekend la ea si e frumos afara sunt ceva baieti care le ambaleaza ca tamp pe aceastra strada ...masini parcate pe dreapta mai ramene o singura banda de mers ,stradute multe adiacente perpendiculare pe ea ,treceri de pietoni .. ... nasol

Insanatosire grabnica si ai grija pe viitor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NaJpa. Multa sanatate. E haos la noi. Pe mine paranoia m-a salvat ieri la o faza asemanatoare (chiar daca acu vreo 3 saptamani era sa mi-o fur, cred ca mai rau decat tine), m-a asteptat pana am ajuns si dupa s-a bagat... Nu am avut emotii chiar asa. La noi e tiganie, se vorbeste mult la telefon (ca doar toata lumea s-a nascut cu tilifonu' la ureche), sunt batrani care nu prea stiu pe ce lume sunt si inca merg cu traficul de acu 20 de ani in minte, soferi nefutu.ti, plini de ei si de 'smecherenie'; nu merita stressul... Fa-te bine si tine mobra pt. weekend. Credeam ca sunt nebuni astia care ziceau asa, dar am ajuns la vorba lor.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai penibila scuza "nu te-am vazut", pai daca esti orb stai in mm acasa sau mergi pe jos nu ii pune in pericol pe ceilalti participanti la trafic fie ei motociclisti sau soferi, multa sanatate si recuperare usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cmd niciun viitor. uitandu-ma in oglinda, la situatie si la casca eu ma lecui...2 luni de motor in total. permis luat pe 22 aprilie. zac infipt in pat pe calmante.si asta ca nu aveam viteza. cred ca 20km/h in plus si ma duceam dupa colegii trecuti de portile actualului. merci de gandurile bune lume :* asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de anul acesta am ales circuitul,toata lumea este mai linistita,de la familie,rude pana la prieteni apropiati.

Nu am mai sfatuit pe nimeni sa-si cumpere motocicleta si sa mearga pe strada cu ea.


» Post actualizat in 27 Jun 2014 09:17

Doamne ajuta ! si sa te refaci complet !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce echipament aveai ?

geaca berik piele, casca nolan n86, cizme firma si manusi. pantaloni cu protectii am omis. deci full cu exceptia pantalonilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.. cam toti incepatorii cad in primele doua luni, zic eu..chiar daca recunosc sau nu...eu am cazut spre rusinea mea de doua ori: odata am blocat fata pe ud...mare prostie...m-am trezit pe jos...si a doua oara mi-a sarit un borac mai negru in fata...si tot la fel..am blocat fata.. acum imi dau seama ce am gresit..si cum puteam evita.. chestia e ca o arsura pe spate e cu tot ce m-am ales din ambele situatii.. ma pun in postura ta si imi imaginez ce ganduri mi-ar trece prin cap in situatia ta..

ce pot sa zic..multa sanatate...fa-te tu bine si apoi arde-l pe gagiul cu masina... fara mila!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de cele intamplate, ca deobicei, spunem ca "bine ca nu a fost mai rau",desi e rau destul! Oricum, eu am zis mereu, daca o sa am un astfel de accident si scap fara sa dau ortul popii ma las si eu de motocislism.

 

Nu vreau sa fiu arogant, toti gresim, toti putem avea un mare ghinion, dar un astfel de accident te face sa reflectezi, nu ai fost atent, poate nu e de tine, mai sunt multe lucruri frumoase de facut in viata.

 

Just my opinion

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.. cam toti incepatorii cad in primele doua luni, zic eu..chiar daca recunosc sau nu...eu am cazut spre rusinea mea de doua ori: odata am blocat fata pe ud...mare prostie...m-am trezit pe jos...si a doua oara mi-a sarit un borac mai negru in fata...si tot la fel..am blocat fata.. acum imi dau seama ce am gresit..si cum puteam evita.. chestia e ca o arsura pe spate e cu tot ce m-am ales din ambele situatii.. ma pun in postura ta si imi imaginez ce ganduri mi-ar trece prin cap in situatia ta..

ce pot sa zic..multa sanatate...fa-te tu bine si apoi arde-l pe gagiul cu masina... fara mila!!

nu ard pe nimeni. omul s-a dedicat recuperarii mele si s-a oferit sa ma ajute cu de toate.am varsat destul sange pentru amandoi. ma retrag eu, nu vreau raul nimanui. imi ofera daune materiale si morale + invatatura pe viata ca intre 4 fiare esti mai in siguranta decat pe 2 roti. m-am distrat cat am avut motor, dar nu vreau sa mai risc oase rupte,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma simt atat de bine acolo incat o sa-mi sfatuiesc toti prietenii catre asa cv ca sa scape de strada,vad ca cei care au venit cu mine pe circuit nu au mai iesit cu motocicleta pe strada ca in trecut ,sanatate multa!cate planete sa se alinieze ca sa mergi ca pe "terenul acela de minigolf" si sa te intorci intreg si mai ales unde gasesti asa "iarba" , oricum:"tine-o pe negru"

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare ciudat cu glezenele rupte in cizme. si mai ciudata starea ta, avand in vedere cate ai rupte. esti sub medicatie ?

sa te faci bine si sa ai grija ca ce spui acum, ca te lasi de moto, s-ar putea sa uiti peste un an !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pogor stiu. dar gips vs tija sau proteza suna bine. iau calmante, antiinflamatoare si inca ceva chestii ce nu stiu ce fac, dar daca sunt pe reteta le iau.

 

@lucianu mana s-a rpt la iesirea din geaca. fix incheietura. am intrat in bordura cu ea. picioarele sunt mult mai ok decat mana. adica pot merge putin, echilibru nu am. impactul a fost laterak cumva. furca fata nu pare a fi afectata si cadru stramb...nu imi aduc aminte cum a intrat in mine...eram panicat in a frana si incerca sa evit. nu stiu efectiv cand m-a lovit sau cum, doar ca eram pe jos in secunda 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum:"tine-o pe negru"

 

imi cer scuze, nu am inteles la ce te referi...eu te/am intrebat la modul serios ce circuit frecventezi sa sa/l incerc si eu, daca-ti place tie inseamna ca e bun...nu era nici un substrat in intrebarea mea...sper ca nu te/am suparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

si au trecut 2 saptamani de ghips, 10 cu fixator extern, 3 de fizioterapie si am pareza pumnului stang.

 

ce ma intreb eu. de ce am peste 90 de zile de ingrijiri medicale cu documentele care sa le ateste si IML mi-a dat 40 zile ingrijiri medicale. motivatia? ca atat ii ia unei fracturi de antebrat sa se repare pe tabelele lor si documentele mele sunt false. serios?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...