Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da am eu luata de la louis, le-am comandat pe amandoua si mi-au adus doar una. Cand am vrut si pe cealalta nu mai aveau modelul ala sau firma aia si de atunci o tin in garaj. Ma uit diseara si te anunt.

Mesaj completat

:) exact ce nu e cu rosu imi trebuie mie...:D am si eu exact ce i tu..adica finalele originale nemodificate daca te intereseaza...:laugh:

 

Pai eu nu am renuntat la cele originale nemodificate, le am in garaj pentru orice eventualitate de rar :drink:

Mesaj completat

Sorry Bogdan, este maneta de frana nichelata. Maine pun poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un disc de frana fata ptr un dragstar xvs 650 are careva de vanzare,sau stiti de unde as putea gasi ceva asemanator ,sa se potriveasca?...multumesc

Editat de merlyoz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai rabdare 2 sapt. ,cat dureaza transp.,poti sa cumperi de pe ebay.de. Nou-noutz sau s/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un disc de frana fata ptr un dragstar xvs 650 are careva de vanzare,sau stiti de unde as putea gasi ceva asemanator ,sa se potriveasca?...multumesc

 

Buna Oz.

 

Ti-am dat link-ul de la romimoto pe chopperacademy.ro, dar ti-l dau si aici:

 

http://www.romimoto-piese.ro/category/1070...0/vehicle/32181

 

livreaza cam in 2 zile prin curier sau posta cu plata ramburs. eu imi luam piese de kawa de la ei, n-am avut nici o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult... Darian, am gasit ceva pe ebay....dar nu ma descurc cu comanda,nu am mai comandat pana acum...si nu stiu cat m-ar costa un pret final cu transport,ca de asteptat nu-i bai. ma poti ajuta? http://cgi.ebay.de/Yamaha-XVS650-XVS1100-D...506148159666676

Mesaj completat

mersi roscatica, dar sper sa gasesc totusi ceva mai ieftin decat ce au ei acolo....:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu este sa cauti pe ebay cateva zile la rand...pana gasesti unul mai ieftin...de regula cele noi sunt fff scumpe...eu mi-am luat acum cateva luni un disc..pentru ca cel de pe motoreta era ovalizat...cu 30 dolari...iar transportul nu mai stiu cat a fost...nu f mult oricum....discul era la mana a doua dar a fost fff bun...vorbeste cu darian si iti gaseste el.....

 

cheers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna ....sunt si eu posesor de DRAGSTAR 650 CUSTOM de vreo cateva luni. As vrea sa-i ridic ghidonul si sa-l aduc spre mine un pic ca ma cam doare spatele dupa vreo 150 de km. Ma puteti sfatui de unde sa gasesc niste risere compatibile cu motorul fara sa fiu nevoit sa umblu la cabluri....si eventual la un pret acceptabil? De asemenea as vrea sa-mi mut comenzile un pic mai in fata ca akm picioarele cam lungi..le-as pastra pe alea originale ca n-am 300 de euro sa dau pe nu stiu ce kit. Multumesc anticipat pt. un eventual raspuns ;)

 

PS: Sa ma prezint. Eu sunt Alex din Husi si uite ca si eu am ajuns in comunitatea posesorilor de a "Staruri"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai nene...nica nica????

Hai oameni buni...FAC REDUCERI....

De vanzare...pentru XVS 1100

 

1. Rezervor original- 100 euro

2. Aripa spate Originala cu instalatie electrica, lampa STOP - 50 euro

3. Tobe Originale+ finale goale- 120 euro

4. Comenzile originale complete-60 euro

5. Sa artizanala doua locuri - 80 euro

6. Placile de sustinere comenzi avansate cu tijele necesare- 50 euro

 

Pentru Dragstar 650

1. Tobe usor zgariate....

 

eu am facut alti suporti pt comenzile avansate si mi-au ramas suportii....

Pt foto aici...

 

/index.php?...t&p=2195698

 

 

Mesaj completat

Salutare....mai vine cineva astazi la academie????...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

FELICITARI! O sa o iubesti. Consum (cel putin la mine) 4 - 4,5 l la suta. Este destul de grea pana te obisnuiesti cu ea. Are o tinuta de exceptie, saua mai mult decat confortabila (eu unul n-am ce reprosa), viteza maxima 150 (la mine a mers mai mult doar cand era noua). Duce la drumuri si mai proaste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raman 2 suruburi si 2 gaurele care pot fi acoperite estetic cu suruburi cu cap rotund. Sorry, dar nu stiu denumirea tehnica.

 

Pt. fani... :cheers:

http://www.youtube.com/watch?v=ibNMUSCHzis...feature=related

 

 

 

http://blogs.yahoo.co.jp/meriken4gou/16618551.html

Editat de Bogmad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos, fara incidente si nu in ultimul rand "Asfalt Uscat " !!!

Mesaj completat

Aaaa era sa uit m-am plimbat duminica dupa amiaza prin Bucuresti ca de, tot era ziua lui :), si am avut onoarea de a ma alatura unui grup de vre-o 6 chopper-isti, printre care si 2 cu Dragstar de 1100 care aveau interiorul tobelor la capat decupat sau mai de graba smuls (nu stiu daca ati inteles ceva :) ). Ideea este ca .... VREAU SI EU !!!!. Le-am gaurit pe ale mele de nu mai am pe unde sa bag burghiul si tot degeaba ;) nu imi place cum se aude.

Cand vin in Bucuresti imi dau un final de toba jos, nu de alata dar sa fiu observat de catre conducatorii de conserve ;), si creteti-ma ca expresia Loud Pipes Save Lives este cat se poate de adevarata.

In concluzie daca aveti idee cum as putea smulge si eu capatul tobelor v-as ramane recunoscator :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos, fara incidente si nu in ultimul rand "Asfalt Uscat " !!!

Mesaj completat

Aaaa era sa uit m-am plimbat duminica dupa amiaza prin Bucuresti ca de, tot era ziua lui :), si am avut onoarea de a ma alatura unui grup de vre-o 6 chopper-isti, printre care si 2 cu Dragstar de 1100 care aveau interiorul tobelor la capat decupat sau mai de graba smuls (nu stiu daca ati inteles ceva :) ). Ideea este ca .... VREAU SI EU !!!!. Le-am gaurit pe ale mele de nu mai am pe unde sa bag burghiul si tot degeaba ;) nu imi place cum se aude.

Cand vin in Bucuresti imi dau un final de toba jos, nu de alata dar sa fiu observat de catre conducatorii de conserve ;), si creteti-ma ca expresia Loud Pipes Save Lives este cat se poate de adevarata.

In concluzie daca aveti idee cum as putea smulge si eu capatul tobelor v-as ramane recunoscator :D

Recomandare:

http://www.vanceandhines.com/products/yama...uz/cruzers.html

http://webshop.highwayhawk.com/websolution...chstringempty=1

Bafta!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da "johnyebravo" exact asa vreau dar inca nu am gasit service-ul si nici unealta care sa ma ajute sa "smulg" interiorul :). Intr-adevar Vance and Hines si Highway Hawk au un renume in asa ceva dar daca imi permiteam probabil ca aceste randuri pe care le scriu erau inutile ;).

In fine daca mai are cineva vre-o idee sunt dispus sa o pun in practica. :)

Inca ceva :

FRATILOR DAR CHIAR ASA NU MAI ARE NIMENI TIMP DE O INTALNIRE ?????? PE BUNE TRECE ANUL :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ince ceva: suspensia spate se poate regla in vreun fel, ca mi se pare cam rigida, sau nu se poate?

multumesc!

 

 

Desfaci seile si sub cea din fata gasesti amortizorul care se poate regla. Are 7 pozitii la pozitia 3 este pentru 90 kg, vrei mai moale dai la 2 vrei mai rigid dai la 4, cheia de reglaj ar trebui sa o gasesti in trusa de scule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cam greu de smuls capacele alea pentru ca sunt cumva sudate sau presate sub partea din nichel deci nu ai nici o sansa. Asa m-am chinuit si eu o ora fara sa fac mare lucru apoi mi-a venit ideea cu sudura. Si a mers in 10 minute ambele tobe.

 

 

Ai sudat in ideea de a topi materialul nu ? As incerca si eu traba asta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...