Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutare,

Dupa 3 ani de ucenicie in ale motociclismului, pe un kawa 636 ,a venit timpul sa schimb categoria si de doua zile sunt fericitul propietar al unui dragstar de 1100. Super senzatie, super motocicleta....cred ca asta este adevarata placere a mersului pe motor. Pun si cateva poze :laugh:

Numai bine :wacko:

post-33596-1271701158_thumb.jpg

post-33596-1271701328_thumb.jpg

post-33596-1271701439_thumb.jpg

post-33596-1271701566_thumb.jpg

post-33596-1271702037_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine ai venit in club :laugh:

Mesaj completat

Mai dar cam zgarciti sunte-ti in comentarii. Care ati fost la Choppers Academy sambata, o poza, o impresie, ceva de obiectat. Nimic, nimic. A iesit cu scandal ? :wacko: , v-ati razboit cu alte gasti ? :lol:.

In caz ca-mi va raspunde cineva multumesc pt. interes :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahahahha...nu ne-am razboit cu nimeni...a fost fun....au fost cativa...razvanescu, cryangel, bogmad, marius....au fost mai putine motoare ...ma asteptam la mai multe...dar cred ca oamenii au venit sa bea :wacko:

 

presupun ca intalnirea de azi...nu se mai face...din cauza ploii :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Dupa 3 ani de ucenicie in ale motociclismului, pe un kawa 636 ,a venit timpul sa schimb categoria si de doua zile sunt fericitul propietar al unui dragstar de 1100. Super senzatie, super motocicleta....cred ca asta este adevarata placere a mersului pe motor. Pun si cateva poze :laugh:

Numai bine :wacko:

 

 

Felicitari...cred ca stiu motorul..este al lui D F STAR???...buna alegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahahahha...nu ne-am razboit cu nimeni...a fost fun....au fost cativa...razvanescu, cryangel, bogmad, marius....au fost mai putine motoare ...ma asteptam la mai multe...dar cred ca oamenii au venit sa bea :wacko:

 

presupun ca intalnirea de azi...nu se mai face...din cauza ploii :laugh:

 

Eeee si cu tine..... pana la 1 e innorat iar apoi iese soarele, sunt 20 de grade, se usuca asfaltul, canta pasarelele, NE INTALNIM, si am trait fereciti pana la adanci batraneti. :lol:

Fi si tu optimista :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahahahha...nu ne-am razboit cu nimeni...a fost fun....au fost cativa...razvanescu, cryangel, bogmad, marius....au fost mai putine motoare ...ma asteptam la mai multe...dar cred ca oamenii au venit sa bea :wacko:

 

presupun ca intalnirea de azi...nu se mai face...din cauza ploii :laugh:

 

 

Trebuia sa stabilim o intalnire Marti si una Joi in caz ca poloua... :lol:

Editat de xvs650
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ceva timp tot adun poze cu diverse customizari facute pe Drag Star. Poate mai sunt si altii ce tind in timp sa ajunga la astfel de "bijuterii" si pot completa colectia de poze. Nu ascund faptul ca visez la un bobber de ceva timp si de ce nu...iata ca si DragStar-ul nostru drag se poate preta la lucrari deosebite.post-38867-1271951341_thumb.jpgpost-38867-1271951388_thumb.jpgpost-38867-1271951395_thumb.jpgpost-38867-1271951413_thumb.jpgpost-38867-1271951424_thumb.jpg

Editat de Bogmad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca 1 mai se apropie...revin cu intrebarea....

 

Merge cineva cu noi la mare? Plecam pe ruta....Bucuresti - Calarasi, trecem cu bacul, apoi spre Adamclisi - Negru Voda, 2 mai - Vama Veche....

evitam nebunia de pe A2....si cea din statiuni....

 

se pleaca vineri dimineata...

 

pana acum suntem 4 chopperisti si o vitezana...

 

va asteptaaaaaammmmmm

 

cheers :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai oameni buni...FAC REDUCERI....

De vanzare...pentru XVS 1100

 

1. Rezervor original- 130 euro

2. Aripa spate Originala cu instalatie electrica, lampa STOP si semnale- 100 euro

3. Tobe Originale+ finale goale- 170 euro

4. Comenzile originale complete-90 euro

5. Sa artizanala doua locuri - 80 euro

6. Placile de sustinere comenzi avansate cu tijele necesare- 50 euro

 

Pentru Dragstar 650

1. Tobe usor zgariate....

 

eu am facut alti suporti pt comenzile avansate si mi-au ramas suportii....

Pt foto aici...

 

/index.php?...t&p=2195698

Editat de xvs650
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri nu am putut sa vin. s-a mai tinut intalnirea de la Academie? sper ca nu v-a pierit entuziasmul asa de repede.

 

peste iarna, din lipsa de activitate motociclistica, m-am apucat si am facut un site destinat incepatorilor. din pacate vad ca se intampla foarte multe accidente, unele foarte grave si asta m-a determinat sa fac acest site. am incercat sa impartasesc cate ceva din experienta mea (din ce am trait pe propria piele si din ce am citit prin carti). cand aveti timp si chef bagati un ochi aici. daca aveti completari de facut, va intereseaza un anumit subiect, puteti spune ceva nou, puteti impartasi din experienta voastra sau vreti sa povestiti aventurile voastre pe doua roti (aveti jurnale de calatorie) dati-mi si mie un semn. m-as bucura sa pot completa site-ul cu cat mai multe informatii utile, cat mai folositoare motociclistilor, incepatori sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri nu am putut sa vin. s-a mai tinut intalnirea de la Academie? sper ca nu v-a pierit entuziasmul asa de repede.

 

peste iarna, din lipsa de activitate motociclistica, m-am apucat si am facut un site destinat incepatorilor. din pacate vad ca se intampla foarte multe accidente, unele foarte grave si asta m-a determinat sa fac acest site. am incercat sa impartasesc cate ceva din experienta mea (din ce am trait pe propria piele si din ce am citit prin carti). cand aveti timp si chef bagati un ochi aici. daca aveti completari de facut, va intereseaza un anumit subiect, puteti spune ceva nou, puteti impartasi din experienta voastra sau vreti sa povestiti aventurile voastre pe doua roti (aveti jurnale de calatorie) dati-mi si mie un semn. m-as bucura sa pot completa site-ul cu cat mai multe informatii utile, cat mai folositoare motociclistilor, incepatori sau nu.

:laugh: :) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt. munca depusa. De apreciat cand cineva mai face in ziua de astazi ceva dezinteresat si util altora. :laugh:

 

 

ieri nu am putut sa vin. s-a mai tinut intalnirea de la Academie? sper ca nu v-a pierit entuziasmul asa de repede.

 

peste iarna, din lipsa de activitate motociclistica, m-am apucat si am facut un site destinat incepatorilor. din pacate vad ca se intampla foarte multe accidente, unele foarte grave si asta m-a determinat sa fac acest site. am incercat sa impartasesc cate ceva din experienta mea (din ce am trait pe propria piele si din ce am citit prin carti). cand aveti timp si chef bagati un ochi aici. daca aveti completari de facut, va intereseaza un anumit subiect, puteti spune ceva nou, puteti impartasi din experienta voastra sau vreti sa povestiti aventurile voastre pe doua roti (aveti jurnale de calatorie) dati-mi si mie un semn. m-as bucura sa pot completa site-ul cu cat mai multe informatii utile, cat mai folositoare motociclistilor, incepatori sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

peste iarna, din lipsa de activitate motociclistica, m-am apucat si am facut un site destinat incepatorilor. din pacate vad ca se intampla foarte multe accidente, unele foarte grave si asta m-a determinat sa fac acest site. am incercat sa impartasesc cate ceva din experienta mea (din ce am trait pe propria piele si din ce am citit prin carti). cand aveti timp si chef bagati un ochi aici. daca aveti completari de facut, va intereseaza un anumit subiect, puteti spune ceva nou, puteti impartasi din experienta voastra sau vreti sa povestiti aventurile voastre pe doua roti (aveti jurnale de calatorie) dati-mi si mie un semn. m-as bucura sa pot completa site-ul cu cat mai multe informatii utile, cat mai folositoare motociclistilor, incepatori sau nu.

Pe vremea cand AMR-ul era o initiativa promitatoare, am facut acest film:

http://www.youtube.com/watch?v=x5HihBOCADI

A fost pus pe Youtube de Ozzy, prezentatorul din film, dar nu si-a gasit locul pe site-ul AMR-ului nici ca film, nici ca link, nici ca actiune a AMR-ului. Dupa ultimele tiganeli din AMR, nu ma mai mir.

 

Daca crezi ca foloseste site-ului tau, ti-l pot da la Hi Res.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Caut un parbriz cu prindere in 4 puncte pentru un Dragstar de 650. Ceva idei? Multumesc!

 

S-ar parea c-o sa am de cumparat,pt. 2 baietzi cu Vn 800,2 parbrize.De pe ebay.com . Modelul de 22", cu prindere in (doar) 2 puncte,respectiv pe ghidon.Ghiseftul,e la transport - pt. una bucata,costa 51$,pt. 2 parbrize,e 77,5$,pt. 3 - 105$,s.a.m.d. ...Un parbriz d-asta,costa fix 50 $.Bineinteles,e cu sistemul de fixare,cu tot.E model universal...Cand o sa vezi cat costa alea,cu prindere in 4 puncte...o sa-ti treaca...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremea cand AMR-ul era o initiativa promitatoare, am facut acest film:

http://www.youtube.com/watch?v=x5HihBOCADI

A fost pus pe Youtube de Ozzy, prezentatorul din film, dar nu si-a gasit locul pe site-ul AMR-ului nici ca film, nici ca link, nici ca actiune a AMR-ului. Dupa ultimele tiganeli din AMR, nu ma mai mir.

 

Daca crezi ca foloseste site-ului tau, ti-l pot da la Hi Res.

 

Filmuletul este super bine facut si foarte la obiect.

Am facut o pagina despre echipamentul de protectie si cred ca se integreaza perfect. Pana la urma, o imagine valoreaza cat o mie de cuvinte asa ca... am fost scutit de multa vorbarie.

Multumesc mult Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar parea c-o sa am de cumparat,pt. 2 baietzi cu Vn 800,2 parbrize.De pe ebay.com . Modelul de 22", cu prindere in (doar) 2 puncte,respectiv pe ghidon.Ghiseftul,e la transport - pt. una bucata,costa 51$,pt. 2 parbrize,e 77,5$,pt. 3 - 105$,s.a.m.d. ...Un parbriz d-asta,costa fix 50 $.Bineinteles,e cu sistemul de fixare,cu tot.E model universal...Cand o sa vezi cat costa alea,cu prindere in 4 puncte...o sa-ti treaca...!

OK. Cum facem sa mai comanzi unul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...