Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut baieti! Da, pentru mine e ok joi la ora 20 la rond la Lia Manoliu.

 

Motorul este din 2000, are aproximativ 20.000 KM si m-a costat 3000 de iepuroi. Anuntul era postat atat pe bikeshop cat si pe okazii. Cu aceasta ocazia vreau sa-i multumesc si lui Adrian, tipul de la care am luat-o, care a fost foarte de treaba si rabdator cu mine.

 

Toate bune tuturor!

 

Salut, aceeasi problema am avut-o si eu cu frana de picior.

Ideea este ca lantul cinematic de la pedala pana la saboti este destul de lung si presarat de parghii,

tije, cuplaje cu caneluri, arcuri, etc. si mai trece si aproape de toba de jos.

Vaselina care ar trebui sa fie acolo se usuca, se spala, dispare, si apar frecari mai mari decat poate arcul sa traga.

Te sfatuiesc sa speli intai toate imbinarile cu spray de degresat discul de frana, dupa aceea da-i o tura de WD40 si

pe urma spray de lant (are proprietatea de a patrunde foarte bine peste tot) si vei vedea ca totul va fi in regula.

Sigur, operatiunea trebuie repetata profilactic la 2-3 luni.

Hai norock!

 

Intradevar, a funcionat cu un spray cu proprietati de ungere.

 

Multumesc de sfat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

deja DStar, Valentino si Steliadis spun prezent... asteptam vesti de la Fast Joe si evident confrmarea de la noul posesor de dragstar

 

 

Tinand cont de o asa companie selecta fast_joe nu poate sa zica decat prezent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor de urari ... pun si o poza noua, de saptamana trecuta, in Tulcea.

 

deja DStar, Valentino si Steliadis spun prezent... asteptam vesti de la Fast Joe si evident confrmarea de la noul posesor de dragstar

 

E cam tarziu ora 20.00 , ajung tarziu in Braila, si evit sa conduc noaptea pe moto. Miercuri sunt in Bucuresti, stau pana pe la 18.00. Lunea viitoare, revin.

 

In schimb, nu m-as da deoparte daca faceti o drumetie in week-end. Iar daca zona e in jurul Bucurestiului, eventual spre Brasov, (varianta de Buzau - Nehoiu pe Siriu, sau Ploiesti BV pe varianta), sau spre constanta ... contati si pe mine BUCUROS !!!:cheers:

 

Ps: - daca mergem spre Brasov, presimt ca si pretenul IceLord vine la intalnire :rolleyes: .

post-69356-0-58979600-1345486104_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUPERRRRR!!!!...se reuneste gasca

 

 

haideti baieti si fete ca ne-am strans deja 5 bucati

 

ps - ... cine-mi spune si mie ce dimensiune au cauciucurile pentru Dragstar Clasic 650 fata spate

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezervat sf.asta de saptamana, ma duc la Iasi intr-o plimbare mai multi din gasca mea plus @Nemet_Huni si @Phoenix27 si stam una la cort pe acolo bagam Sambata seara una penala si Duminica spre casa ca niste zombii asa cum am facut pe Transalpina, pacat ca cei prezenti n-au avut curaj sa bage votka ca noi si sa se incalzeasca pe ploaie :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezervat sf.asta de saptamana, ma duc la Iasi intr-o plimbare mai multi din gasca mea plus @Nemet_Huni si @Phoenix27 si stam una la cort pe acolo bagam Sambata seara una penala si Duminica spre casa ca niste zombii asa cum am facut pe Transalpina, pacat ca cei prezenti n-au avut curaj sa bage votka ca noi si sa se incalzeasca pe ploaie :friends:

 

da da da ... la reuniune :friends: Sa mergeti cu bine, ca spor de :cheers: sigur este !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haideti baieti si fete ca ne-am strans deja 5 bucati

 

ps - ... cine-mi spune si mie ce dimensiune au cauciucurile pentru Dragstar Clasic 650 fata spate

 

130/90-16 fata

170/80-15 spate

 

numai bine,

Razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..............................asa cum am facut pe Transalpina, pacat ca cei prezenti n-au avut curaj sa bage votka ca noi si sa se incalzeasca pe ploaie :friends:

 

 

Cei prezenti, cel putin unii, aveau un avans de vreo 3ore in care sa stii ca n-au stat sa contempleze natura :friends: . Poate data viitoare ne sincronizam cumva :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei prezenti, cel putin unii, aveau un avans de vreo 3ore in care sa stii ca n-au stat sa contempleze natura :friends: . Poate data viitoare ne sincronizam cumva :cheers:

Asta este un must :cheers: . Eu ma angajdez sa aduc o palinca din Ardeal, nu de alta dar stiu ca Radu se da in vant dupa ea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, ia lasati betivaneala ca e forum de motociclisti nu de carmolisti :)

 

Eu recunosc ca nu prea sunt amator de tarie, dar nici chiar usa de biserica nu sunt. La inceputul fiecarei toamne mi se face o pofta nebuna de must.

Daca stiti vre-un loc de unde se poate alimenta... eu ma inscriu deja pe lista :ChopperEmo:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, ia lasati betivaneala ca e forum de motociclisti nu de carmolisti :)

 

Eu recunosc ca nu prea sunt amator de tarie, dar nici chiar usa de biserica nu sunt. La inceputul fiecarei toamne mi se face o pofta nebuna de must.

Daca stiti vre-un loc de unde se poate alimenta... eu ma inscriu deja pe lista :ChopperEmo:

La un moment dat se bea un must f bun la hanul lui Manuc... nu stiu cum mai stau treburile acum, povestea asta este de vreo 4-5 anishori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, scoateti semintele...

 

 

Salutare cine ma ajuta si pe mine cu o achizitie de pe ebay

 

parolele mele nu mai corespund si nu ma mai apuc sa fac un alt cont... platesc inainte, oricum suma nu este mare ... vreo 10 dolari

 

stiu ca sunt oameni pe aici care se ocupa cu asa ceva... pls help me

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare cine ma ajuta si pe mine cu o achizitie de pe ebay

 

parolele mele nu mai corespund si nu ma mai apuc sa fac un alt cont... platesc inainte, oricum suma nu este mare ... vreo 10 dolari

 

stiu ca sunt oameni pe aici care se ocupa cu asa ceva... pls help me

 

 

spune la mosu' ce tzi trebe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e o teaba ca a-ti avut avans de 3 ore , si noi intarzierea din cauza unei explozii de anvelopa. Dar sper ca data viitoare nu o sa fie astfel de evenimente si sa o lungim sub clar de luna si nu la lumina fulgerelor :D . Va invidiez cu mustul :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e o teaba ca a-ti avut avans de 3 ore , si noi intarzierea din cauza unei explozii de anvelopa. Dar sper ca data viitoare nu o sa fie astfel de evenimente si sa o lungim sub clar de luna si nu la lumina fulgerelor :D . Va invidiez cu mustul :P

 

 

Noi sa fim sanatosi ca ocazii cu siguranta vom mai avea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Remember pentru cei cu minte scurta...asa ca mine - Asta seara de la ora 20.00 (poate chiar mai devreme pentru cei care pot, de evitat intarzierile fiindca-i ziua scurta si noi suntem oameni batrani) pe Maior Coravu la rondul de langa Stadionul National conform hartii pe care o aveti cu vreo 2 pagini mai in spate, va asteptam cu drag pe toti chopperistii dornici de discutii si de facut planuri de calatorie. :ChopperEmo:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un dragstar 1100 fain

cu o roata de 19/21", un rezervor mai mic, alte risere si un apehanger mediu ar fi si mai fain

Editat de aoreus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu pot si mai devreme de ora 20 intrucat ies la 18 de la munca:) Daca ajunge cineva mai devreme, ma bag si eu.

Ideea este ca eu ies pe la 19:15-19:20 s-ar putea sa ajung pe la 19:40... asta inseamna mai devreme :rolleyes:

 

un dragstar 1100 fain

cu o roata de 19/21", un rezervor mai mic, alte risere si un apehanger mediu ar fi si mai fain

 

arata interesant, frumos ar fi sa o avem printre n oi la intalnirea de diseara :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un dragstar 1100 fain

cu o roata de 19/21", un rezervor mai mic, alte risere si un apehanger mediu ar fi si mai fain

 

Arata foarte fain!

 

Personal i-as fi pus un springer pe fata. :rolleyes:

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, ia lasati betivaneala ca e forum de motociclisti nu de carmolisti :)

 

Eu recunosc ca nu prea sunt amator de tarie, dar nici chiar usa de biserica nu sunt. La inceputul fiecarei toamne mi se face o pofta nebuna de must.

Daca stiti vre-un loc de unde se poate alimenta... eu ma inscriu deja pe lista :ChopperEmo:

 

DA DA DA Ma inscriu si eu. E licoarea mea preferata dupa apa. :makeout:

 

Am stabilit o relatie buna la o crama din macin ... vin grozav. Astept mustul sa apara. Cand comand, vrei sa ma gandesc si la tine? Cati litri? :friends:

 

un dragstar 1100 fain

cu o roata de 19/21", un rezervor mai mic, alte risere si un apehanger mediu ar fi si mai fain

 

frumos. Stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

frumos. Stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

 

 

nu-i a mea, eu am VS1400, va urma si un Harley sper, dar ma tenteaza, intotdeauna am avut un respect deosebit pt. Virago si DragStar de 1100

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Remember pentru cei cu minte scurta...asa ca mine - Asta seara de la ora 20.00 (poate chiar mai devreme pentru cei care pot, de evitat intarzierile fiindca-i ziua scurta si noi suntem oameni batrani) pe Maior Coravu la rondul de langa Stadionul National conform hartii pe care o aveti cu vreo 2 pagini mai in spate, va asteptam cu drag pe toti chopperistii dornici de discutii si de facut planuri de calatorie. :ChopperEmo:

 

Cred cã vin si eu,cu Viroaga de 125 crackup.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...