Sari la conținut

Bucuresti - Zetea (HR) - Gheorgheni 6-7 Septembrie


beware !
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hihi, buna strategie :D

Pentru cei care inca nu sunt hotarati sa vina la plimbarea asta, uite motivatie clara!!! Balazsfi...arata-i astea sotiei ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@beware nu e @beatrice , no offence dar erau destul de apropiate denumirile . Deci e bine . Ceva date mai klare pentru maine sau cand se pleaca ?

Se pleaca sambata dimineata. Vineri pe seara stabilit de unde se pleaca si ora. Eu o sa va astept la DN cu snagovul.

 

"deci e bine" .....sa fie bine, ca sa nu fie rau ;)

» Post actualizat in 05 Sep 2014 06:23

Neatza,

M-am uitat pe AccuWheather.com si vremea e superrrrrr 23-24 grade ziua si 8 grade noaptea. Asadar scoateti hainele mai grosute de la naftalina, ca seara la foc o sa fie frigut. Anul trecut dese era sfarsit de august, cand stateam cu fata la foc era cald si bine, dar spatele ingheta in cateva min, si ne intorceam ca puiul la rotisor :)))))) Oricum, e bine ca nu va ploua, dar sper ca vantul va inceta, ca la cum bate vantul acum-aici, ma da jos in prima intersectie...

 

Hai cu nehotaratii !!! Azi e vineri, trebuie sa tragem linie si sa adunam. Vreau sa vad raspunsuri mai clare, gen "vin si eu" nu gen "as veni, sa vad, sa incerc...", nu de alta, dar sa stie si Lancelot cate prune cumpara, lol.

» Post actualizat in 05 Sep 2014 09:50

Vesti bune. Avem o masina la plimbarea asta. Un motociclist care se sacrifica si vine cu masina...deci putem sa punem bagaje, corturi si alte alea la el in masina, plus cumparaturile de care avem nevoie. Cumparaturi pe care le vom face in seara asta, in cazul asta. Asa ca pana diseara trebuie sa stim sigur cine vine si ce anume doreste (de mancat, de baut, etc...) ca sa facem lista si sa mergem sa le cumparam.

De fapt....poate facem o intalnire in seara asta sa ne vedem si la ochi...pe la un 7-8? Anyone?

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam asta as vrea sa aflu si eu cine vine sigur, ca sa ne putem organiza, cu cazarea, cu mancarea, cu ora si locul de intalnire...

 

Deci pana acum suntem asa:

1.Eu

2. Virgil (cu masina)

3. Barbarosa (nume?)

4. prietenu' lu' barbarosa (nume?)

5. muretto (nume?)

6.aship (nume?)

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barbarossa (Adi) - ai nr meu pe PM

Prietenu' lu' Barbarossa (Rares)

 

mancam orice, bem orice

mancam moderat ca toata lumea si bem mai putin decat toti (eu ma pilesc repede si nu vreau sa se intample asta)

 

ce trebuie sa avem in bagaje?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ce trebuie sa avem in bagaje?

 

 

Haine groase (inclusiv caciula sau ceva cu gluga), lanterne (exista o baterie mare care alimenteaza 2 becuri, unul in casa, unul pe terasa, dar nu si unde vom face focul, sau spre wc-uri), cei 7 ani d-acasa, am mai zis, asa....aaa....si voie buna :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am vazut tot felul de chestii pe National Geografic privind supravietuirea, nu ma indoiesc nici o clipa ca 2 zile (si alea incomplete) ne vor afecta in vreun fel.

Din punctul meu de vedere, ar trebui stabilite 2 lucruri importante : daca se pleaca in grup, unde si cand ?

Daca ne pierdem pe drum (motive independente de vointa noastra, ambuteiaje, orientare nefericita, starea de sanatate a unor atelaje mai in varsta) cum putem identifica punctul de sosire ?

Unii, ai GPS, altii merg dupa indrumarea localnicilor. Ceva indrumari aici, ar putea ajuta in caz de nevoie.

P.S. Salutari Barbarossa, am reusit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu din ce zone veniti din Bucuresti, dar va propun sa na intalniti voi, cei din Bucuresti, la Petromul de la Miorita la ora 7:15 - 7:30am deja sa plecati spre mine, si sa ma pescuiti de la DN1 intrarea catre Snagov (iesiti de la DN, ca daca intarziem, sa nu asteptam pe DN), aici: https://www.google.ro/maps/@44.6682194,26.0793714,17z?hl=en

 

De asemenea, ar fi cazul sa va hotarati care mai vreti sa veniti, pentru ca incercam sa facem lista de cumparaturi. Ca sa nu cumparam mancare sau bautura in prostie, spuneti ce si cat o sa mancati (ca doar stiti cati mititei mancati de obicei), de ex: o ceafa, 4 mititei si 2 beri d-alea. Si poate le cumparam din seara asta....


» Post actualizat in 05 Sep 2014 16:45

@beware ! mai e loc ?

 

Da, mai e loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata, se facu lumina. Deci, cei din Bucuresti, adunare la Petrom Miorita intre 7.15 si 7.30. Recuperare Happy in zona indicata ( asta inseamna cam ...ora 8.00 sa zicem)

Dupa care, ne deplasam spre Brasov, etc....

Am inteles bine ?

Apropo, telefonul meu e 0726 2222 40 in caz ca intereseaza pe cineva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...