Sari la conținut

Recomandare excursie scurta cu plecare din buCUResti (max 200km dus)


frigider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator little wayne

frigider...daca vrei o plimbare light

recomand o tura pana la dealul negru.descaleci bigudiul,duci doamna la un mic(de fitze) in bodegile de la marginea soselei si te mai si intorci cu matzul plin acasa.te incadrezi in 200km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frigider...daca vrei o plimbare light

recomand o tura pana la dealul negru.descaleci bigudiul,duci doamna la un mic(de fitze) in bodegile de la marginea soselei si te mai si intorci cu matzul plin acasa.te incadrezi in 200km

data viitoare, e smecher drumul ala pana la Piatra Arsa, raman setat pe ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

de la iesire din sinaia pe viraje pana la cabana puiul dorului,drumul de destul de prost pentru o vitezana

lasa mobra la capatul soselei si ia drumul la picior pana la sfinx si babe,in week end nu poti sa faci poze de manelozaurii care se catara peste tot.e pacat sa nu mai mergi 45min pana la pietrele alea faimoase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Matinal mai esti... Eu merg cu consoarta sambata pe transbucegi. Vremea va fi frumoasa, doar 10% sanse de ploaie, si 12 grade C.

Plecam dimineata, pe DN1 sau autostrada - cum vrei si tu.

Daca e ok, ne vedem la Miorita la Petrom, sa zicem la 9? sau 9.30...

 

Of... nu pot sa dau quote. Vorbeam cu middle_of_nowhere. :)

Editat de borsulica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la iesire din sinaia pe viraje pana la cabana puiul dorului,drumul de destul de prost pentru o vitezana

lasa mobra la capatul soselei si ia drumul la picior pana la sfinx si babe,in week end nu poti sa faci poze de manelozaurii care se catara peste tot.e pacat sa nu mai mergi 45min pana la pietrele alea faimoase

Cabana este" Cuibul dorului" iar un traseu si mai "smecher" este de la barajul lacului Bolboci, pe partea dreapta, drum asfaltat de curand pana la cabana Padina ( rezervatia "Turbaria Laptici"). Ce-i drept pana la Bolboci este un drum cu macadam 4 km ( din transbucegi, la stanga de la intersectia unde se afla refugiul jandarmeriei montane )...Dar, meritaaaa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare: am fost o singura data la cabana piatra arsa, inainte sa ajung in sinaia am facut stanga.(venind dinspre ploiesti)

 

pe gugal imi spune ca pot ajunge si pe drumul spre cota 2000, e ok drumul ala?

 

sau sa ma duc + intorc pe acelasi drum? (ala de dinainte de sinaia?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbare...companie de calitate. Sa tot fie asa iesiri. Domnilor, astept fotografii/filmari. Pana una, alta, o sa pun si eu cateva poze...ca atatea am facut.

:crack: urmeaza si filmuletele. ole de rabdare ca nu apucat nici sa le procesez. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...