Sari la conținut

Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I-am montat Loobman-ul la vaca dar am fost atat de bou ca am strangulat un furtun si ma miram de ce nu curge in mers :)) Se rezolva maine prin taierea unui soricel. Sper sa fie ok si sa-si faca treaba cu brio.

post-69984-0-52310600-1430423301_thumb.jpg

post-69984-0-62931200-1430423305_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu parbriz inalt - ma deranja. Am luat unul scurt. Ma deranja si ala. Acum merg fara, si mi-e mult mai bine. :D

 

L-am masurat amu, are 54 cm:D Azi am mers cam 50 de km doar , In unele momente refracta soarele prin el. Si ma deranja un pic. In rest e ok.

Mie doar ca nu imi intra destul aer in casca :) n-am avut parbrizu asta cand am avut C3-u. Om mai vedea om mai testa.

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hayabusa 1999 am inceput sa o asamblez dupa ce am vopsit electrostatic cadru bascula cadrul de coada si jantele ,

super fain,ce monstru de motor :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi i-am uns lantul, am spalat-o (de 2 ori chiar) , i-am indoit schimbatorul si aproape am implantat-o intr-un hatchback al carui sofer aplica prioritatea de dreapta in giratoriu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La sensul giratoriu, "vehiculele care circulă în interiorul acestuia au prioritate față de cele care urmează să pătrundă în intersecție". Soferul s-a uitat la mine si a decis ca astazi e invers.

Editat de Gugal13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Giratoriu cu semn cu sagetele, nu derivate nesemnalizate, ronduri cu semafoare si alte semne:) Se acorda 'prioritate de stanga' ca e mai ... convenabil pt. unii probabil. La fel si cu semnalizatul si circulatul pe dos in giratorii. Totusi nu stiu ce e asa greu pt. unii macar sa tina banda, dapai sa gandeasca mai departe...


@Gugal: Exact asa e! Daca ziceai de la inceput ca erai in giratoriu si nenea a intrat peste tine, era clar :) Bine ca ai scapat 'ieftin'. Zilnic am incidente in giratorii, cu efecte minime doar din cauza ca ma astept sa o gafeze cate unul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mereu se mai intampla lucruri dintr-astea prin sensurile giratorii, ca e plin orasul de ele, ca sunt facute aiurea etc. dar nu e niciodata ceva grav, ca majoritatea intra in ele ca in... Soferul cu care m-am intalnit eu...n-a intrat in giratoriu cu viteza, ba chiar a incetinit si s-a asigurat (din dreapta, in stanga nu s-a mai uitat) dupa care a plecat si s-a oprit cand a auzit scartait de roti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am curatat lantul, am spalat vaca cu totul, am montat protectiile de rezervor si am facut un suport pt bidonasul de la Loobman, sa stea mai bine.

post-69984-0-19603200-1430662132_thumb.jpg

post-69984-0-79143800-1430662136_thumb.jpg

post-69984-0-91598800-1430662144_thumb.jpg

post-69984-0-50476000-1430662157_thumb.jpg

post-69984-0-75008200-1430662163_thumb.jpg

post-69984-0-70928500-1430662174_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mere, merge :D 190 prinde sigur, e suficient... la cat consuma nici nu o sa repet f des probele astea de viteza :)) Am fost vineri la Cta, dar nu am stat mult... la o viteza pe autostrada de 140-150, consumul a fost de ~7,5%.

Weekendul viitor vin, probabil sambata seara iesim la un cico. Te sun, doar sa raspunzi la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc :)

Astazi am schimbat simeringurile si uleiul din furca.

Jos palaria, lucrezi foarte frumos si curat.

Ai postat in trecut si revizia etrierilor, mai curat ca in multe spitale, bravo! cine o sa cumpere motorul de la tine o sa ia un mare loz. :peace:

Asfalt usacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te sun, doar sa raspunzi la telefon.

E-mail sau chiar forum daca nu... din motive de munca, de pc ma dezlipesc mai greu in weekend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am montat pe cadru un set de crash pad-uri (vezi foto).Totul strans la specificatiile tehnice. Arata chiar decent, mulat mai ok decat acele "bile".

 

Astept sa vina si protectiile pt furca si radiator. Revin cu poze reale cand sunt montate toate.

post-89475-0-43943300-1430767349_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am montat pe cadru un set de crash pad-uri (vezi foto).Totul strans la specificatiile tehnice. Arata chiar decent, mulat mai ok decat acele "bile".

 

Astept sa vina si protectiile pt furca si radiator. Revin cu poze reale cand sunt montate toate.

attachicon.gifcrash pads.jpg

Pana atunci ar merge pusa o poza cu MT-07 caci arata tare bine :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbat ulei si filtru. Trecut pe ulei de vara, ca si-asa nu-s motociclist de iarna.

 

Multumesc pe-aceasta cale si lui @Cesar. Stie el de ce :P

 

post-70685-0-03390200-1431105255_thumb.jpeg post-70685-0-40690000-1431105255_thumb.jpg

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbat ulei si filtru. Trecut pe ulei de vara, ca si-asa nu-s motociclist de iarna.

 

Multumesc pe-aceasta cale si lui @Cesar. Stie el de ce :P

 

attachicon.gif0008181_yamaha-yamalube-y4-fs-15w50-full-synthetic-motorcycle-oil_475.jpeg attachicon.gifyamaha_oil_filter_5gh_13440_OO.jpg

Se pare ca nu sunt singurul care a bagat Yamalube :crack: .

Oricum am inteles ca motul 7100 cu o alta eticheta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io bag numai de-asta de cand am luat-o (e al 4-lea an deja). Alt ulei nu a vazut saraca. Numai ca am trecut la 15W50 in loc de 10W40 cat am bagat pana acum.

 

 

Se pare ca nu sunt singurul care a bagat Yamalube :crack: .

Oricum am inteles ca motul 7100 cu o alta eticheta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io bag numai de-asta de cand am luat-o (e al 4-lea an deja). Alt ulei nu a vazut saraca. Numai ca am trecut la 15W50 in loc de 10W40 cat am bagat pana acum.

La mine e primul schimb pe care il vede in tara.

In afara am inteles ca s-a mers cu ipone,dar cum aici se face rost cam greu de asa ceva,am zis sa merg pe yamalube

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...