Sari la conținut

Idei janta lata proiect streetfighter.


pizzaru
 Share

Postări Recomandate

Salut colegii, caut de mai bine de jumatate de an o janta lata peste 240 pt un proiect streetfighter si nu gasesc, o sa pun cateva poze cu cateva motociclete superbe cu titlu informativ sa va faceti o idee despre janta spate, si daca are cineva sunt dispus sa negociez daca ma incadrez in buget, nu-mi da-ti site-uri de afara pt ca sunt prea scumpe pentru buzunarul meu, nu trebuie sa fie noua, oricum o reconditionez.

post-73208-0-99652100-1422956547_thumb.jpg

post-73208-0-06032000-1422956551_thumb.jpg

post-73208-0-04378300-1422956553_thumb.jpg

post-73208-0-46711600-1422956555_thumb.jpg

post-73208-0-11277800-1422956557_thumb.jpg

post-73208-0-36238900-1422956560_thumb.jpg

Editat de pizzaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat si pe forum dar nu am gasit nimic, o sa fac o cercetare mai amanuntita poate dau de anuntul respectiv. Multumesc pt pont :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc nu o faci pe comanda la un atelier custom.

 

aici este o Roata Harley-Sportster https://www.facebook.com/220909214603561/photos/pcb.781293315231812/781291911898619/?type=1&theater

 

poate te poate ajuta si pe tine cu proiectul tau : http://www.garajuluoctav.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms Cipri, o sa vorbesc cu el sa vad daca poate sa faca asa ceva, pe site la el nu are nimic asemanator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si bascula? si cum aliniezi pinionul fata cu ala spate?

 

sau crezi ca astea-s ieftine?

Bascula mi-o face un sudor de pe Grivita iar cu aliniatul alt baiat care se ocupa de motociclete custom :) Am gasit un site de prin State care vinde astfel de bascule dar se da Chit intreg si sunt preturi de la 1200$-4000$ e mult peste bugetul meu :)

» Post actualizat in 03 Feb 2015 11:26

Caută pe ebay roată de Ducati Diavel. E de 240, monobraţ.

Am cautat si pe ebay dar nu am gasit, gasisem ceva la 1400$ prea scump :)) Osa caut si ce-ai zis tu. Multumesc

Editat de pizzaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi colegu, arata intr'un mare fel roata dar nu vreau pe spite, una identica are si baiatul care imi face bascula, ca bani tot pe acolo dar vreau ceva in genul celor din pozele de mai sus :)

» Post actualizat in 03 Feb 2015 11:38

Mersi colegu, arata intr'un mare fel roata dar nu vreau pe spite, una identica are si baiatul care imi face bascula, ca bani tot pe acolo dar vreau ceva in genul celor din pozele de mai sus :)

» Post actualizat in 03 Feb 2015 11:39

Asta:

6150206544.jpg

679€. Aici.

Asta e de la mama ei dar si pretul pe masura. ma uita acum pe site sa vad cat ma duce cu totul asamblata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caută pe ebay roată de Ducati Diavel. E de 240, monobraţ.

http://www.ebay.com/itm/DUCATI-DIAVEL-SWINGARM-WHEEL-REAR-CALIPER-SHOCK-240-SINGLE-SIDED-/321658500856?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item4ae45736f8&vxp=mtr#

Are cateva defecte zic eu minore care pot fi remediate si este cu tot cu monobrat 500$ + Shipping ajunge la 650$ Si ca sa fie treaba treaba mai caut poate gasesc ceva si mai bun la pretul asta, daca nu e ca si luata :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ebay.com/itm/DUCATI-DIAVEL-SWINGARM-WHEEL-REAR-CALIPER-SHOCK-240-SINGLE-SIDED-/321658500856?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item4ae45736f8&vxp=mtr#

Are cateva defecte zic eu minore care pot fi remediate si este cu tot cu monobrat 500$ + Shipping ajunge la 650$ Si ca sa fie treaba treaba mai caut poate gasesc ceva si mai bun la pretul asta, daca nu e ca si luata :P

 

Nu te entuziasma prea tare: în primul rând e la licitaţie şi mai are 6 zile. Cred că se va da cu +/- 1000$ la final: preţurile cresc vertiginos în ultimele ore/minute ale licitaţiei. Apoi cum zice colegul, pune la socoteală şi taxele. În principiu poţi să le eviţi dacă expeditorul declară conţinutul coletului drept cadou (gift). Dar pentru o roată cu basculă cred că va fi destul de dificil. Oricum, succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu te entuziasma prea tare: în primul rând e la licitaţie şi mai are 6 zile. Cred că se va da cu +/- 1000$ la final: preţurile cresc vertiginos în ultimele ore/minute ale licitaţiei. Apoi cum zice colegul, pune la socoteală şi taxele. În principiu poţi să le eviţi dacă expeditorul declară conţinutul coletului drept cadou (gift). Dar pentru o roată cu basculă cred că va fi destul de dificil. Oricum, succes.

Acum nu o intra zilele in sac daca nu pun mana pe comanda, raman la varianta cu bascula "home-made" dar tre sa gasesc roata ca sa stiu ce dimensiuni ii zic lui nenea care face bascula, chestia e ca muncesc la ea de aproape 2 ani si vreau sa o dau gata pana la vara sa ma falesc si eu prin oras cu ea :P

» Post actualizat in 03 Feb 2015 15:11

Partea de modificare a basculei cam cat crezi ca te ajunge? Si eu sunt in cautarea unui motor cazut, pentru a ma apuca de treaba.

400 lei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la asta nu m-am gandit, o sa vb cu baiatul care se ocupa de mobra sa vad ce parere are. ms :)


» Post actualizat in 03 Feb 2015 19:39

 

JUST4TNT:

Nu mi se pare mult 1000 pt o bascula/monobrat cu tot cu roata si mai ales cea pe care am gasito, dar de ce sa ma arunc cu capu inainte? poate mai gasesc ceva si mai frumosul si mai ieftin ca nu ma da banii afara din casa, oricum de parut rau nu-mi pare de banii care ii bag in ea pt ca o tin pt mine nu o vand si ideea mea e cu totul alta, alea de sus sunt nave spatiale normal ca nu o sa-mi iasa la fel dar o sa iasa ceva asemanator.

Editat de pizzaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimic nu e imposibil, putem "várá" in strung o janta normala , o putem taia de jur imprejur fie intr-un singur loc fie in doua locuri, si adougam unu sau respectiv doua inele din tabla pe care le sudam minunat de jur imprejur , tu cauciuc sa gasesti ca pot sa iti fac janta literalmente cat de lata vrei tu, mai lata ca o banda de sens , bascula la fel,... bani sa ai :))

va asteptam:

 

https://www.facebook.com/pages/Atelierul-de-Fabricatie-si-Reparatii-grow-fast/257744534430088

 

un bun prieten de care ma despart multi kilometri (finlanda?!?) facea chestia asta inainte sa isi mute atelierul mult mai departe si sa il faca mult mai frumos dar ma rog cam asa arata operatiunea de latire a unei jenti:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimic nu e imposibil, putem "várá" in strung o janta normala , o putem taia de jur imprejur fie intr-un singur loc fie in doua locuri, si adougam unu sau respectiv doua inele din tabla pe care le sudam minunat de jur imprejur , tu cauciuc sa gasesti ca pot sa iti fac janta literalmente cat de lata vrei tu, mai lata ca o banda de sens , bascula la fel,... bani sa ai :))

va asteptam:

 

https://www.facebook.com/pages/Atelierul-de-Fabricatie-si-Reparatii-grow-fast/257744534430088

 

un bun prieten de care ma despart multi kilometri (finlanda?!?) facea chestia asta inainte sa isi mute atelierul mult mai departe si sa il faca mult mai frumos dar ma rog cam asa arata operatiunea de latire a unei jenti:

 

gizas crhristus, cata inconstienta si ignoranta, cate cratere ... ce lipsa de pregatire a materialului...

ar trebui sa-i confiste cineva aparatul de sudura si sa-i fie interzisa folosirea unuia pe viata !!!

 

mai pune si filmulet pe internet, e ca si cum ai filma o crima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...