Sari la conținut

power commander gsxr 600 k5


ser5iu
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Recent mi-am achizitionat un suzuki gsxr 600 k5. Am posibilitatea de a achizitiona un modul power commander la un pret decent (~100 de euro) si as vrea sa stiu daca se simte diferenta sau nu. Pana acum am mers doar pe strada, dar din primavara, as vrea sa ajung si pe la Adancata. Motocicleta are doar filtru de aer BMC si finala akrapovic. Astept un sfat de la cineva care se pricepe :) Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, in primul rand sa o stapanesti sanatos fara incidente

eu te sfatuiesc daca este posibil mai bine sa faci RESOFTAREA decat sa cumperi " o singura harta de benzina ",mare lucru nu faci cu acel device,prin soft poti face multe modificari benefice

vorbeste direct cu userul TNG si se rezolva

te salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca nu e suficient ce-ti ofera k5-le ala stock, cel putin deocamdata?...

Ba da, e suficient deocamdata :D Ideea era ca avea un pret bun, si daca tot sunt in plan cateva iesiri la adancata, poate isi facea treaba pe acolo, printre pisicuti

 

La iesirea din curba vrea sa mai castige 0.76ms .

0,76 poate nu, dar macar un 0,69 :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce vei gasii limitele motorului in cauza si toti calutii schimba-l cu unul de 1k.Daca si pe cel de 1k il abuzezi maxim si nu mai ai ce stoarce din el apuca-te de sbk. "Din trecutul unui campion local european/balcanic"

 

Recomandat doar pe pista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, e suficient deocamdata :D Ideea era ca avea un pret bun, si daca tot sunt in plan cateva iesiri la adancata, poate isi facea treaba pe acolo, printre pisicuti

 

Mai bine cheltui banii aia pe benzina, ulei, cauciucuri... sau pe una mai "adanca"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu fiind implicat nu pot sa spun foarte multe,pentru ca se poate interpreta ca si "conflict de interese"😃

Pot spune doar atat:

Pc face o corectie de valori cu plus sau minus fata de ce vine de la ecu.ATAT!

Resoftarea inseamna modificarea tuturor hartilor de fuel,avans,derestrictii,etc etc.

Gandeste-te la un singur lucru:

ECU are harta de fuel pentru fiecare treapta de viteza,neutru,treapta 1,2,3,4,5,6..fiecare dintre ele este diferita in plus este si pentru fiecare piston in parte...acum gandeste-te cu reuseste PC sa aplice aceleasi valori de minus sau plus peste toate aceste harti...cat crezi ca sunt de compatibile si echilibrate?😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TNG, e prea complicat, multi de aici nu reusesc sa-si imagineze ce ai fi vrut sa spui. Incearca sa faci niste poze cu tabelele de injectie in functie de fiecare cilindru si treptele de viteze, inclusiv in treapta de neutru. Plus hartile de ignition (aprindere, scinteie) in functie de treptele de viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TNG, e prea complicat, multi de aici nu reusesc sa-si imagineze ce ai fi vrut sa spui. Incearca sa faci niste poze cu tabelele de injectie in functie de fiecare cilindru si treptele de viteze, inclusiv in treapta de neutru. Plus hartile de ignition (aprindere, scinteie) in functie de treptele de viteza.

JAGI, am vorbit deja cu TNG, vreau sa fac un soft la el, dar asta doar cand o sa fie cald, sa pot merge cu motocicleta la bucuresti. Nu stiu restul de aici daca inteleg ceva din ce a spus el, eu unul inteleg despre ce vorbeste (intr-o oarecare masura). Tocmai deaia am si intrebat la inceput daca merita sau nu sa investesc intr-un PC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum te-am sfatuit si in primul reply mergi si fa resoftarea la George(tng) ,stie ce face,resoftarea merita fiecare ban,o sa simti o mare schimbare in BINE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum te-am sfatuit si in primul reply mergi si fa resoftarea la George(tng) ,stie ce face,resoftarea merita fiecare ban,o sa simti o mare schimbare in BINE

Sigur. L-a recomandarea ta si a lui JAGI am luat legatura cu George. Astept sa vina vremea potrivita si voi merge la el sa vedem ce putem scoate din batranul k5. Multumesc baieti pentru sfaturi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...