Sari la conținut

Viespea mea cu buletin


replici
 Share

Postări Recomandate

Vopsea pe când?

 

Momentan sunt plecat din tara, vopsea cand ma intorc, la sfarsitul lunii.

 

A zis cineva viespe?

 

attachicon.gif20130904_124403.jpg attachicon.gif20130626_161151.jpg

 

Glumeam. Dragutza viespea ta

 

Multumesc la fel, pup-o pe Yina :D

 

Frumos Project :D

 

Multumesc!

 

un negru misto cu accentele alea de rosu, cred ca ar arata criminal.

oricum, e misto ce ai facut pana acum. mult succes in continuare!

 

Multumesc,

Am avut una neagra, parca pe asta as vrea sa o fac alba, gri inchis are deja pe jante, suport scarite, motor... e suficient zic eu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Luk, sa-l folosesti cu placere! Multumesc si eu pentru licoarea magica de prune :alcy:

 

Cu ocazia asta mai postez si eu noutatile:

 

Traseul de evacuare fabricat de Dani de la CSL:

 

post-70187-0-31165300-1427924191_thumb.jpgpost-70187-0-08504200-1427924175_thumb.jpgpost-70187-0-40789100-1427924184_thumb.jpg

 

Si viespea schiloada, pregatita de vopsit:

 

post-70187-0-11788800-1427924199_thumb.jpgpost-70187-0-02262100-1427924208_thumb.jpg

 

Saua este la retapitat, maine o voi ridica si o sa postez cateva poze.

 

Sper ca luni - marti sa iau piesele de la vopsit. Intre timp am vopsit electrostatic si cele 3 capace laterale de la motor, culoarea la fel cu cea a jantelor, dar din pacate nu am poze. Voi posta dupa ce o montez poze cu proiectul finalizat.

 

Asfalt uscat baieti si fete, un sezon cat mai fun si fara incidente va doresc!

Editat de replici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luk, sa-l folosesti cu placere! Multumesc si eu pentru licoarea magica de prune :alcy:

 

Cu ocazia asta mai postez si eu noutatile:

 

Traseul de evacuare fabricat de Dani de la CSL:

 

attachicon.gifIMG-20150331-WA0003.jpgattachicon.gifIMG-20150331-WA0002.jpgattachicon.gifIMG-20150331-WA0001.jpg

 

Si viespea schiloada, pregatita de vopsit:

 

attachicon.gifIMG-20150331-WA0004.jpgattachicon.gifIMG-20150331-WA0000.jpg

 

Saua este la retapitat, maine o voi ridica si o sa postez cateva poze.

 

Sper ca luni - marti sa iau piesele de la vopsit. Intre timp am vopsit electrostatic si cele 3 capace laterale de la motor, culoarea la fel cu cea a jantelor, dar din pacate nu am poze. Voi posta dupa ce o montez poze cu proiectul finalizat.

 

Asfalt uscat baieti si fete, un sezon cat mai fun si fara incidente va doresc!

 

faina combinatia de culori ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasagerul ala, saracu, o sa fie afumat tare de tot.

 

Ai sa razi, dar nu o sa fie afumat deloc :grinbandit: Fac poza cu pasager si o sa se vada exact si pozitia pasagerului si unghiul evacuarii. Saua se termina apoi mai sunt vreo 25cm de codita, dar pasagerul nu sta pe coada de tot. Si pana la urma chiar daca ii dadea la fundulet, asta e, facea si pasagerul un compromis, oricum 99,3% din timp merg singur :banana:

 

faina combinatia de culori

 

Danke :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luk, sa-l folosesti cu placere! Multumesc si eu pentru licoarea magica de prune :alcy:

 

Cu ocazia asta mai postez si eu noutatile:

 

Traseul de evacuare fabricat de Dani de la CSL:

 

attachicon.gifIMG-20150331-WA0003.jpgattachicon.gifIMG-20150331-WA0002.jpgattachicon.gifIMG-20150331-WA0001.jpg

 

Si viespea schiloada, pregatita de vopsit:

 

attachicon.gifIMG-20150331-WA0004.jpgattachicon.gifIMG-20150331-WA0000.jpg

 

Saua este la retapitat, maine o voi ridica si o sa postez cateva poze.

 

Sper ca luni - marti sa iau piesele de la vopsit. Intre timp am vopsit electrostatic si cele 3 capace laterale de la motor, culoarea la fel cu cea a jantelor, dar din pacate nu am poze. Voi posta dupa ce o montez poze cu proiectul finalizat.

 

Asfalt uscat baieti si fete, un sezon cat mai fun si fara incidente va doresc!

Un cost aprox. pt traseul de evacuare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeste cu Dani de la CSL, depinde ce vrei tu exact, iti face pret in functie de lungime, dificultate etc. Eu am avut alte calcule cu el, mai multe proiecte in paralel, nu-ti pot da un pret exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai sa razi, dar nu o sa fie afumat deloc :grinbandit: Fac poza cu pasager si o sa se vada exact si pozitia pasagerului si unghiul evacuarii. Saua se termina apoi mai sunt vreo 25cm de codita, dar pasagerul nu sta pe coada de tot. Si pana la urma chiar daca ii dadea la fundulet, asta e, facea si pasagerul un compromis, oricum 99,3% din timp merg singur :banana:

 

 

Danke :D

oricum arata belea! la un capac de monopost nu te-ai gandit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum arata belea! la un capac de monopost nu te-ai gandit?

 

De 2 luni tot caut unul sa-mi placa si sa arate bine pe mobra, dar n-am gasit nimic pana acum, toate hidoseniile posibile. la sfarsitul sezonului voi schimba codita cu totul, vanez pe la baietii cu dezmembrari pana atunci.

Editat de replici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooo, my favorite cousin :kiss:

Cum ai ajuns ma pe motociclism? Te-ai ratacit? :blbl:

 

Nu prea am noutati, doar ceva poze cu capacele de la motor si cu saua:

 

post-70187-0-48390300-1428441830_thumb.jpgpost-70187-0-05381000-1428441839_thumb.jpgpost-70187-0-29766900-1428441846_thumb.jpgpost-70187-0-47879800-1428441854_thumb.jpgpost-70187-0-37965100-1428441862_thumb.jpg

 

Inca astept piesele de la vopsitor, sa speram ca pana de Paste le iau. O sa-l chem pe Sabin sa faca niste poze cand voi termina de montat/spalat/aranjat mobra.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,

Ai detaliile pe PM despre retapitare :)

daca poti trimite-mi si mie acele detalii, desi cred ca daca le faci publice aici pe topic nu fac niciun rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca poti trimite-mi si mie acele detalii, desi cred ca daca le faci publice aici pe topic nu fac niciun rau.

 

Da. ai si tu dreptate :grinbandit:

 

Retapitare: Ionut: 0766.652.265

Atelierul lui este in zona Pasajul Muncii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. ai si tu dreptate :grinbandit:

 

Retapitare: Ionut: 0766.652.265

Atelierul lui este in zona Pasajul Muncii

si o idee de pret, sa nu ramanem dezamagiti dupa apelul telefonic. daca vrei aia poti sa o trimiti tot pe pm, insa nici aia nu o vad ca o problema.

scuze daca ti-am poluat topicul insa arata bine rau saua aia. i-am mai pus si ceva burete in plus, sau e cum era originala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul a fost 150 RON. Initial optasem pentru un alt material, era ceva mai scump, costa cu totul 200 RON dar nu mai exista pe stoc. Nu am modificat absolut nimic la burete, este stock, doar s-a dat jos "pielea" veche si s-a capsat cea noua. Cusaturile au fost tot ideea lui si nu sunt deloc dezamagit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul a fost 150 RON. Initial optasem pentru un alt material, era ceva mai scump, costa cu totul 200 RON dar nu mai exista pe stoc. Nu am modificat absolut nimic la burete, este stock, doar s-a dat jos "pielea" veche si s-a capsat cea noua. Cusaturile au fost tot ideea lui si nu sunt deloc dezamagit.

aha. super. multumesc frumos pentru informatii. la hornetul meu, niste binevoitori, mi-au taiat toata saua cu un briceag cred, in diagonala, d-aia intrebam (era parcata sub balconul blocului).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...