Sari la conținut

Viespea mea cu buletin


replici
 Share

Postări Recomandate

Kevinn, ma gandeam la asa ceva, nu neaparat perlat, mai degraba candy white sau sparkly white. Oricum, absolut toate piesele, fie ele vopsite electrostatic, fie clasic au deja un "sclipici" in ele, si cele rosii si cele carbon, din pacate nu se observa in poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Partile rosii, sunt vopsite electrostatic?

Nu toate, electrostatic am vopsit doar jantele, suportii de scarite, ghidonul si cateva piese marunte. Bascula, jambele, jugul, discurile, ceva plasticaraie... alea sunt vopsite clasic.

 

Bravooo!

Sunt curios ce solutie gasesti pentru vopseaua de pe motor .(e cam patat).

Spor !

Multumesc! Motorul se poate polisha tot cu Autosol Metal Polish, acelasi principiu ca la galeriile de evacuare, petele alea sunt usor de scos dar astept sa vina caldura, cu galeria de evacuare a fost usor ca am bagat-o in depozit unde e cald si bine si am mesterit la ea acolo :D

 

 

Astazi am luat mobra din service, jet kit-ul, filtrul sport si foaia mare fac diferenta, spun asta cu toate ca astazi am plecat cu ea avand o toba stock imprumutata de la Trancanici, deci rezultatele clare le voi avea dupa ce e gata si cotul de evacuare. Ce pot spune e ca in treapta unu o ia pe sus de nebuna doar din gaz, avand in vedere ca am mers chill din cauza conditiilor meteo.

Ghidonul drept este o MIZERIE, abia astept sa-l schimb :grinbandit:

Aripa spate nu s-a putut monta de nici o culoare, fiind stramba din turnare (atingea roata si aparatoarea de lant o lua spre exterior considerabil.

 

Mai e de munca la ea, va mai tin la curent cu noutatile ;)

 

post-70187-0-80550800-1424285255_thumb.jpegpost-70187-0-95954200-1424285265_thumb.jpegpost-70187-0-90330500-1424285278_thumb.jpegpost-70187-0-73456200-1424285291_thumb.jpegpost-70187-0-25194400-1424285319_thumb.jpegpost-70187-0-87807000-1424285332_thumb.jpegpost-70187-0-79134700-1424285304_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari. Doar o curiozitate: cum e sa mergi cu ghidonul atat de drept? adica...nu e incomod? Nice one, si eu abia astept sa o montez pe a mea dupa ce am vopsit totul in negru mat (ca inainte). doar ca e cam frig afara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc! Senzatia cu ghidonul ala drept e foarte ciudata, ai vazut ca toate ghidoanele dintr-o bucata au o inclinatie spre pilot, in capete, pleaca de la mijloc si se termina la mansoane. Eh, la asta chiar daca era drept, simteam invers, precum mansoanele au unghi spre fata motocicletei... nu stiu daca m-am facut inteles, mi-e greu sa explic :)

Astept sa vad topic si cu a ta "asamblata", sa speram ca se incalzeste mai repede... :(

Editat de replici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Farul nu e stralucit, intradevar, dar e mult mai ok fata de cel rotund, parerea mea. De vopsit undeva la sfarsitul lunii sper, inca nu m-am hotarat la culoare :)

superbe modificarille aduse. daca imi permiti sa am si eu o parere personala, ce ai putea sa schimbi ar fi codita cu una de r6 >2006 si un far de gsx r k7. oricum arata bine rau si asa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc! Initial vroiam sa pun alta codita, de 1000RR, dar am renuntat la idee pentru ca trebuia sa tai putin din cadru, alte prinderi, etc... poate iarna viitoare voi face si modificarea asta, ce-i drept codita asta este cam lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc! Initial vroiam sa pun alta codita, de 1000RR, dar am renuntat la idee pentru ca trebuia sa tai putin din cadru, alte prinderi, etc... poate iarna viitoare voi face si modificarea asta, ce-i drept codita asta este cam lunga.

banuiesc ca te referi la 1000 rr >2009, daca da, este o codita interesanta. ar arata precum CB1000R :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banuiesc ca te referi la 1000 rr >2009, daca da, este o codita interesanta. ar arata precum CB1000R :D

Sincer nu stiu ce an, gasisem una pe ebay.

21j8u43.jpg

 

Precizez ca nu e o modificare adusa de mine. Cand am luat-o mi s-a spus ca italianu' a vrut-o alb perlat . :alcy:

Arata bine, dar tot nu sunt hotarat pe alb :) La CLS-ul nou am vazut un gri interesant, nici mat nici lucios, arata demential... ma cam bate gandul sa fac rost de codul culorii...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, acum fiecare cu gusturile lui :)

Fiind nevopsita si avand atatea culori pe ea pare sorcova, o sa se schimbe mult dupa revopsire, parerea mea.

» Post actualizat in 28 Feb 2015 18:57

Mobra a primit zilele trecute un ghidon de 28mm Rockstar si adaptoarele de rigoare. Am fost in dubii in ceea ce priveste ghidonul, am avut de ales intre asta si unul Barracuda. Le-am cumparat pe amandoua, cel Barracuda de pe performance-shop.ro si cel Rockstar de pe OLX.

Concluzie: Vand ghidon Barracuda 28mm, 74cm latime, 5cm rise :D

 

Am schimbat si oglinzile cu unele Barracuda Street.

 

Bordul a fost si el in sfarsit montat si functioneaza tot la el, o sa urc un video pe Youtube si pun link aici, probabil luni.

 

Luni urmeaza sa fabrice Dani de la CSL Customs cotul de evacuare apoi o sa montez si farul. Pictures soon.

 

Buh Bye

 

post-70187-0-94454400-1425149179_thumb.jpegpost-70187-0-75947200-1425149197_thumb.jpegpost-70187-0-08403100-1425149185_thumb.jpegpost-70187-0-98084500-1425149173_thumb.jpeg

» Post actualizat in 04 Mar 2015 00:25

Video cu bordul:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...