Sari la conținut

Problema kawasaki


Postări Recomandate

Salut.Am si eu o intrebare pentru cei mai experimentati : Vreau sa imi iau o motocicleta si am gasit un kawasaki zrr de 250.Omul spune ca mergea,a vrut sa bliteze pe cineva si a oprit curentul,moment in care a crapat segmenti zice el..E posibil aceasta sa fie problema,sau are altceva mult mai grav ? Multumesc tuturor .Cu repect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Am si eu o intrebare pentru cei mai experimentati : Vreau sa imi iau o motocicleta si am gasit un kawasaki zrr de 250.Omul spune ca mergea,a vrut sa bliteze pe cineva si a oprit curentul,moment in care a crapat segmenti zice el..E posibil aceasta sa fie problema,sau are altceva mult mai grav ? Multumesc tuturor .Cu repect

noo asta da!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca si tot forumul mai nou...


» Post actualizat in 01 Mar 2015 21:11

unu nu stie ce epava sa ia,altu pune gume pe 19 in loc de 17,la asta zboara cuzineti ca l-ai reglat oglinzile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca apesi "engine kill" cand motorul merge , fara ambreiaj tras nu se intampla mare lucru. Daca e pe loc, se opreste .

 

In mers este ca si cum ai lua mana din gaz dar mai eficient .

 

Unii au ceva imaginatie in a crea tot felul de scenarii...

 

Spune-i si tu ca ai venit cu banii pregatiti sa il cumperi , dar i-ai tinut in buzunar langa telefon si s-au decolorat de la radiatii. Ciudatenie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca apesi "engine kill" cand motorul merge , fara ambreiaj tras nu se intampla mare lucru. Daca e pe loc, se opreste .

 

In mers este ca si cum ai lua mana din gaz dar mai eficient .

 

Unii au ceva imaginatie in a crea tot felul de scenarii...

 

Spune-i si tu ca ai venit cu banii pregatiti sa il cumperi , dar i-ai tinut in buzunar langa telefon si s-au decolorat de la radiatii. Ciudatenie...

:funny: :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a "blițat" dar nu a avut film / spatiu de memorie in motor si d-aia s-au dus segmentii....verifica si bateria si perdelele / obturatorul, poate s-au dus si acelea. :))))

Editat de kikiroz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wtf?! Presupun ca e caterinca topicul asta...

idem....

» Post actualizat in 02 Mar 2015 05:44

Fa-i o poza cu blit. Poate isi revine.

................. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog un mederator sa stearga/inchida topicul..se pare ca nu ai cu cine discuta fara sa fii luat de prost ( e adevarat ca am uitat sa prezicez ceva,insa in rest.. ) Multumesc mult.Cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre nepoate , hai ca ala a vrut sa-ti vanda dracovenia dar fara sa-ti spuna ca segmentii au si ei demnitatea lor., dar TU , Super membru in ale motociclistilor sa nu stii ca segmentii se crapa daca folosesti blitul motocicletei . Aviz amatorilor : Nu cumparati motociclete cu blit , in caz de necesitate folositi blitul telefonului. Doamne , mai fa curatenie in gradina ta, ca a venit primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut răbdare sa vad ce ai scris prin cele aproape 800 de posturi ale tale dar dacă asta cu blițul e pe bune merită să mă apuc de citit...

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca si tot forumul mai nou...

» Post actualizat in 01 Mar 2015 21:11

 

unu nu stie ce epava sa ia,altu pune gume pe 19 in loc de 17,la asta zboara cuzineti ca l-ai reglat oglinzile...

Oameni ca voi au facut forumul praf. Asta este explicatia pe care a dat.o vanzatorul. Chiar nu puteti raspunde frumos si la obiect fara caterinca? .

Moderatorii dorm , iarba creste, c.re.tinii fac posturi.

 

Pentru initiator. Incearca sa iei legatura cu un mecanic de pe forum/facebook etc si explica.i ce si cum. Cauta pe tng sau cezar etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni ca voi au facut forumul praf. Asta este explicatia pe care a dat.o vanzatorul. Chiar nu puteti raspunde frumos si la obiect fara caterinca? .

Moderatorii dorm , iarba creste, c.re.tinii fac posturi.

 

Pentru initiator. Incearca sa iei legatura cu un mecanic de pe forum/facebook etc si explica.i ce si cum. Cauta pe tng sau cezar etc.

Hai, serios, topicul asta nu ți se pare la caterincă? Emanuel vinde piese din motoare, dezmembrează, ce mai face el pe aici și apoi vine aici și baga chestia cu blițul... Și ar vrea și răspunsuri serioase... Come on.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut ca are 17 ani si probabil e mai naiv de felul lui. Dar totusi. Prea multa rautate pe forumul asta. In cazuri de genul indiferenta este mai buna. Dar multi vor sa se afirme cu caterinca. Putea macar unul din voi sa ii dea o explicatie apoi topicul se pierdea in analele forumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Acum am vazut ca are 17 ani si probabil e mai naiv de felul lui. Dar totusi. Prea multa rautate pe forumul asta. In cazuri de genul indiferenta este mai buna. Dar multi vor sa se afirme cu caterinca. Putea macar unul din voi sa ii dea o explicatie apoi topicul se pierdea in analele forumului.

 

Explicatie? tocmai ca nu are nimeni una, referitoare la intrebarea aiuristica pusa de el.... Cat de naiv trebuie sa fii , ca sa pui astfel de intrebari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu crezi ca am pus ca stiu si vreau sa fac misto? v-am zis doar ce mi-o zis omul si vroiam sa vad daca teoretic e posibil acest lucru..

 

Pentru alti.Sunt super-membru dar date te mai uiti,am cateva motoare la care tu nu poti sa iti explici cum mai functioneaza..Nu am absolut nici un fel de experienta pe motoare din 2002..de astea v-am si cerut ajutorul cu acesta stupida intrebare..se pare ca nu ai cu cine.

 

Va las' cu "destaptaciunea" voastra dar poate va ganditi ca si voi a-ti inceput odata sa invatati,nu asa v-ati nascut

 

Multumesc @spaima ursuletilor de plus.Singurul care se pare ca a inteles ideea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...