Sari la conținut

Invitatie la Iubim 2 Roti editia a-3-a


cyanide
 Share

Postări Recomandate

se pot lua si de la intrare ;)


» Post actualizat in 20 Mar 2015 08:08

Condusi de pasiune, uniti de 2 Roti!
Vita de Vie vor fi pe scena in data de 22 mai, in cadrul festivalului Iubim 2 Roti (22-24 mai), organizat de Free Riders cu sprijinul Primarie Municipiului Bucuresti si Adevaratii Veloprieteni!
Biletele si abonamentele se pot achizitiona online, accesand link-ul de mai jos, sau din reteaua magazinelor Diverta, din magazinul Muzica sau din libraria Mihai Eminescu.
PRIMELE 1.000 DE BILETE AU PRETURI SPECIALE!

 

https://www.myticket.ro/evenimente/iubim-2-roti-romexpo-bucuresti-23-mai-2015.html

 

Mai multe detalii: http://www.free-riders.ro/?p=14756

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Anul acesta, participantii veniti din alte orase sau din strainatate vor beneficia si de un spatiu de campare dotat cu toate utilitatile.


Biletele pentru festivalul “Iubim 2 Roti” pot fi achizitionate prin intermediul site-ului www.myticket.ro si in reteaua Diverta, Libraria Mihai Eminescu si Magazinul Muzica, incepand de marti, 17 martie. Pretul va fi 35 de lei pentru o zi si 45 de lei pentru toata perioada festivalului.



Mai exact, ce inseamna asta?


... loc pentru corturi, dusuri...etc?


casute....este? sau ceva acoperit,prin zona, la preturi decente...


ca ma tem de vreo ploicica!... si io mi-s sensibil :alcy:


bilete,pe net, ca pe aici nu avem d-alea d-ale voastre : diverta si alte mofturi de astea cultural-stiintifice


:-L


sa auzim de bine


:mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

well...nu putem sa le avem pe toate (poate pe viitor) dar ca idee, poti trage o fuga pana la mare...este drept ca in perioada aia nu prea ai evenimente motociclistice de acest gen, oameni care impart aceeasi pasiune, (cel putin nu atat de multi) voie buna (asta e discutabil :D ) dar cu siguranta vei gasi casute :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorba cuiva...ma duc la o tura pe cheia in cazul asta...tot respectul pentru ce faceti si eu inteleg nevoia biletului...dar nu vin...nu cu bilet..mai bine bag benzina si ma plimb de banii aia. nici la intruniri cu bilet nu merg...ca devin comerciale..isi pierd farmecul. dar nu sfatui pe nimeni sa faca ca mine..fiecare sa faca ce crede de cuviinta. hai asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm...

interesant ton pentru un organizator

( ...de intrunire cu bilet de intrare, vorba ...celui de sus - ca pozitie de posturi !! )

eram hotarat 80% sa vin, cu sau fara casute, cu sau fara cazare

nu vreau sa par gingas ( chiar daca sunt ! :crack: )

dar, m-ai cam pierdut ,"colega"

nu ma inviti la "tine " (faci parte din organizatori, cred ...? ) si-mi trantesti usa-n nas !!

:nono:

bafta

ps: ...si , da!

voi trage o fuga in ALTA parte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru paticipantii la festival am pregatit doua seri de concerte, seri in care sase trUpe vor incinge atmosfera. Astfel, vineri 22 Mai, vor canta Basska, Coma si Vita de Vie, iar sambata 23 Mai- Blade Strings, Suie Paparude si Xandria, trupa care vine in Romania special pentru "Iubim 2 Roti". De asemenea, concertele vor fi urmate de after-party, dupa orele 23:00 cu Aproape Unplugged (vineri) si CALEnDAR (sambata)

Nu vor lipsi nici demonstratiile si concursurile cu care v-am obisnuit la editiile anterioare. Participantii vor putea asista la un Stunt Show cu supercampionul mondial Chris Pfeiffer,vor putea participa la un Drive Test BMW, vor avea la dispozitie un trainer BMW si vor asista la un concurs de trial moto/biciclete. De asemenea, vor fi organizate si multe concursuri cu premii.

Va asteptam, asa cum v-am obisnuit si la parada "Iubim 2 Roti". Parada din cadrul evenimentului "Iubim 2 Roti" este gandita ca o campanie de constientizare a prezentei vehiculelor pe doua roti in trafic, fie ele biciclete, mopede sau motociclete si isi propune sa educe participantii la trafic in spiritul respectului reciproc, al sigurantei si, nu in ultimul rand al responsabilitatii sociale.

Pentru cei care vor venii cu copii la festival, va exista un loc de joaca supravegheat.

Anul acesta, participantii veniti din alte orase sau din strainatate vor beneficia si de un spatiu de campare dotat cu toate utilitatile.

Biletele de participare pot fi achizitionate online prin intermediul site-ului MYTICKET.RO. De asemenea, se pot achizitiona la nivel national in reteaua magazinelor Diverta, iar in Bucuresti din magazinul Muzica si din libraria Mihai Eminescu. Pretul va fi de 35 lei pe zi si 45 pentru toata perioada festivalului.

PRIMELE 1000 DE BILETE VOR AVEA UN PRET PROMOTIONAL : 25 LEI PENTRU O ZI SI 35 PENTRU TOATE CELE TREI ZILE.


» Post actualizat in 23 Mar 2015 09:29

Taurus, nu cred ca ti-a trantit nimeni usa in nas. Ti-am prezentat conditiile de cazare asa cum sunt, daca iti convin bine daca nu...asta este. Sau poate vroiai sa te aburesc intru-un mod "gingas" si sa te fac sa bati drumul din Harghita pana aici doar ca sa constati ca nu gasesti nimic din ce ti se prezentase. Scopul nostru nu este sa atragem oamenii pana la intrare, sa-i facem sa ne plateasca biletele si sa ii lasam sa plece dezamagiti. Tocmai de aceea punem pa masa tot ce se intampla la acest festival, pentru ca oamenii sa traga singuri concluziille. Daca lipsa casutelor era un impediment (si asta a reiesit din primul tau post) eu ti-am oferit o alternativa. Daca ai interpretat mesajul altfel decat a fost intentionat...asta nu mai tine de mine.

Bafta si tie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU imi vine sa cred ca scrii ceeace scri..... cum poti spune ca mai bine te lipsesti de un eveniment pe 3 zile cu asa participare pt 45 lei ... in fine poate e mai bine ca nu vin persoane care candesc ca tine.

Eu prezent cu mare gasca din Craiova.Bagati tare cu evenimentul ..

 

Eh, am trecut de faza cand ma "umectam" la evenimente de genul...ai sa vezi ca in timp o sa-ti treaca si tie...poate. E frumos, marsurile si adunarilea astea prin orase sunt frumoase si particip daca imi convine, mai mult sa ma vad cu prieteni si cunoscuti motorizati, nu pt a atentiona soferii....ca marsurile astea nu au efectul dorit si majoritatea participa pt adunare-n sine DAR, ca sa dau si echivalentul unei ture pana in BV si inpoi doar pe intrare (nu vin singur) mai adaugi ce consumi + gazu' ars => NU MERITA, prefer sa ma plimb cu mobra, eu asa candesc si sunt multi care candesc ca mine

 

PS: mai toate intrunirile moto sau adunarile de gen, cand eu devenit prea mari s-au stricat

PPS: n-am nimic cu baietii astia, cand o sa-mi convina conditiile a ceva organizat de ei, voi participa

 

Bafta si have fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi iubitori de 2 Roti, impreuna cu www.myticket.ro am hotarat punerea in vanzare a biletelor electronice pentru evenimentul Iubim 2 Roti 2015.

Ce presupune acest lucru? Un bilet electronic nu este cu nimic diferit fata de un bilet normal, ci, dimpotriva, iti usureaza mult procesul de cumparare deoarece poate fi procurat la distanta fara a fi necesara plata taxei de expediere prin posta sau curierat rapid. Dupa ce il cumperi, il printezi si vii cu foaia direct la concert! Ca sa intri in posesia unui bilet electronic nu ai nevoie decat de un card bancar si o adresa de e-mail. Myticket.ro foloseste legaturi securizate de plata online, iar datele personale sunt in siguranta. Vă rugăm să păstraţi biletul electronic într-un loc sigur si să nu permiteţi copierea lui de către alte persoane.

De asemenea, va anuntam ca accesul copiilor cu varsta de pana in 14 ani, insotiti de parinti, este gratuit. Si daca tot am adus vorba despre cei mici, va amintim ca in cadrul evenimentului va exista un loc de joaca pentru copii, amenajat de www.zumbi.ro, supravegheat, unde se vor organiza spectacole interactive de animatie, jocuri si concursuri amuzante.

Va asteptam! condusi de pasiune, Uniti de 2 Roti!


» Post actualizat in 24 Mar 2015 08:58

Condusi de pasiune, uniti de 2 Roti!
Vita de Vie vor fi pe scena in data de 22 mai, in cadrul festivalului Iubim 2 Roti (22-24 mai), organizat de Free Riders cu sprijinul Primarie Municipiului Bucuresti si Adevaratii Veloprieteni!
Biletele si abonamentele se pot achizitiona online, accesand link-ul de mai jos, sau din reteaua magazinelor Diverta, din magazinul Muzica sau din libraria Mihai Eminescu.
PRIMELE 1.000 DE BILETE AU PRETURI SPECIALE!

https://www.myticket...3-mai-2015.html

Mai multe detalii: http://www.free-riders.ro/?p=14756


» Post actualizat in 30 Mar 2015 15:41

Formatia COMA la Iubim 2 Roti :)

 


» Post actualizat in 09 Apr 2015 21:48

update...

 

În data de 23.05.2015 va invitam la parada moto, mopede și biciclete care se va desfasura astfel:

MOTOCICLETE SI MOPEDE
10:00 Adunare și organizare motociclete și scutere în ROMEXPO - Parcarea C
11:30 Plecare motociclete si mopede în paradă

Traseu motociclete si scutere: Bulevardul Expoziției; Piața Montreal; Șoseaua Pavel Dimitrievici Kiseleff; Arcul de Triumf; Piaţa Victoriei; Calea Victoriei; Bulevardul Natiunile Unite; Bulevardul Libertatii; Bulevardul Unirii; Piata Unirii; Bulevardul I. C. Bratianu; Piata Universitatii; Bulevardul Nicolae Balcescu; Piata Romana; Bulevardul Lascar Catargiu; Piata Victoria; Bulevardul Aviatorilor; Piata Charles de Gaulle; Arcul de Triumf ; Șoseaua Pavel Dimitrievici Kiseleff; Piata Montreal; Bulevardul Expozitiei; Parcarea C Romexpo

REGULAMENT DE PARTICIPARE LA PARADĂ PENTRU MOTOCICLETE / MOPEDE
• Echipament regulamentar de protecție după caz (cască, mănuși)
• Deplasarea se face pe o singură bandă de circulație, câte doi, paralel.
• Este interzisă depășirea / oprirea sau staționarea în momentul marșului organizat.
• Este interzisă depășirea Poliției Rutiere și a coordonatorilor acestora, care vor fi semnalizați printr-o vestă reflectorizantă cu inscripția “ORGANIZATOR”. Se vor respecta semnalele acestora.
• Trebuie păstrată o distanță față de motocicleta din față de minimum 3 metri și maximum 5 metri.
• Deplasarea se va face cu o medie de 30 Km / h.
• Este interzis mersul pe o roată și burn-out-ul
• Este interzis consumul de băuturi alcoolice și de substanțe stupefiante înainte și în timpul paradei.
• Motocicletele / mopedele trebuie să fie înmatriculate / asigurare valabilă / ITP valabil (după caz).
• Motociclistul trebuie să aibă asupra sa permisul de conducere categoria A sau dovada, valabilă.
• Conducătorul de mopede trebuie să aibă asupra sa permis de conducere, indiferent de categorie, sau dovadă, valabile.
• Parcarea la destinație, în Romexpo, se face în zona delimitată, în limita locurilor disponibile, sub paza organizatorilor.

BICICLETE
11:30 Adunare și organizare biciclete în Parcul Izvor
13:00 Plecare biciclete

Traseu biciclete: Bulevardul Libertatii; Bulevardul Unirii; Piata Unirii; Bulevardul I. C. Bratianu; Piata Universitatii; Bulevardul Nicolae Balcescu; Piata Romana; Bulevardul Lascar Catargiu; Piata Victoria; Bulevardul Aviatorilor; Piata Charles de Gaulle; Arcul de Triumf ; Șoseaua Pavel Dimitrievici Kiseleff; Piata Montreal; Bulevardul Expozitiei; Parcarea C Romexpo

REGULAMENT DE PARTICIPARE LA PARADĂ PENTRU BICICLETE
• Este interzisă participarea la paradă a minorilor sub 14 ani.
• Recomandăm folosirea echipamentului de protecție.
• Deplasarea se face pe o singură bandă de circulație, câte doi/trei, paralel.
• Este interzisă depășirea / oprirea sau staționarea în momentul marșului organizat
• Este interzisă depășirea Poliției Rutiere și a coordonatorilor acestora, care vor fi semnalizați printr-o vestă reflectorizantă cu inscripția “ORGANIZATOR”. Se vor respecta semnalele acestora.
• Trebuie păstrată față de bicicleta din față o distanță de minimum 2 metri și maximum 3 metri.
• Deplasarea se va face cu o medie de 10 Km / h.
• Este interzis consumul de băuturi alcoolice și de substanțe stupefiante înainte și în timpul paradei.
• Interzis fluierul și afișarea de mesaje ce nu vizează subiectul campaniei.
• Se permite accesul cu acestea in incinta evenimentului cu conditia sa nu fie folosite ca mijloc de deplasare

Accesul si parcarea motocicletelor, mopedelor in Parcarea C este gratuita pe durata evenimentului.
Accesul si parcarea auto nu va fi permisa in parcarea C - Romexpo

Notă: toate condițiile mai sus menționate sunt aprobate de Brigada de Poliție Rutieră și au ca scop buna desfășurare a evenimentului în deplină siguranță. Organizatorii nu-și asumă răspunderea pentru eventualele daune ale participanților la paradă.


» Post actualizat in 14 Apr 2015 12:52

UPDATE IMPORTANT!!!!

Superpremii la Tombola Iubim 2 Roti!

Vrei sa fii fericitul posesor al unei motociclete Yamaha MT-07?
Iti doresti un scuter Yamaha JOG R?
Vrei sa pedalezi pe un Corratec Superbow 29’’?...
Nimic mai simplu. Participa la tombola. Cum?
Incepand de astazi s-au pus in vanzare tricourile oficiale ale festivalului Iubim 2ROTI.
Acestea pot fi achizitionate on line de aici: http://www.free-riders.ro/?product=tricou-iubim-2roti.
La fiecare tricou achizitionat, organizatorii ofera CADOU cate un bilet pentru TOMBOLA.
Regulamentul de participare il puteti consulta aici: http://www.free-riders.ro/?page_id=14810

Mult succes!

 

post-60453-0-77228200-1429015917_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Paradele nu sunt pentru noi Free Riders... se fac pentru a atrage atentia soferilor ca mai existam si noi in trafic (motociclisti, scuteristi, biciclisti) si poate vreodata vom ajunge sa impartim si noi drumurile ca participanti egali la trafic. :) . Acum, daca nu cer prea mult, spune-mi si mie la ce parade ai mai participat si ai fost platit ca vreau sa vin si eu ? :blink:


» Post actualizat in 17 Apr 2015 08:05

Buna dimineata,
Incepand de astazi si pana Duminica, Free Riders va asteapta la SMAEB, pavilion C2, langa Motul Romania.
Pe intreaga perioada a evenimentului, puteti achizitiona de la standul Free Riders bilete de acces pentru festivalul Iubim 2 Roti, la un pret special. De asemenea, in parteneriat cu SMAEB, tricoul oficial Iubim 2 Roti va avea un pret promotional de astazi pana duminica, discount oferit numai celor prezenti la Salon. Dupa cum stiti, la achizitionarea tricoului veti primi CADOU biletul de TOMBOLA iar voi veti intra in cursa pentru marele premiu: o motocicleta Yamaha MT-07 ABS.
La standul Free Riders veti putea admira premiile tombolei Iubim 2 Roti, motocicleta Yamaha MT-07, scuterul Yamaha JOG R (ambele oferite de Free Riders si Motodynamics – Importator official Yamaha Romania) si bicicleta Corratec Super Bow Race 29’’ (oferita de Free Riders si Cross Bike) si veti avea parte si de alte surprize.
Va asteptam!
‪#‎iubim2roti‬, ‪#‎SMAEB‬
Partener media: www.freelanceproduction.ro


» Post actualizat in 20 Apr 2015 09:35

A trecut si SMAEB-ul si cu aceasta ocazie dorim sa multumim tuturor celor care ne-au vizitat standul. Uram succes tuturor celor inscrisi in cursa pentru marele premiu si dorim sa ne cerem scuze pentru faptul ca tricourile nu au ajuns pentru toata lumea. Ne vom asigura ca cei care au comandat tricouri la standul nostru, le vor primi in cel mai scurt timp posibil.

O zi placuta in continuare :)


» Post actualizat in 22 Apr 2015 14:01

Sambata 25 aprilie, cu ocazia evenimentului Custom Wheels-Romanian custom motorcycle culture show, va invitam la standul Free Riders pentru a achizitiona abonamente si tricouri oficiale "Iubim 2 Roti", avand astfel sansa de a castiga o motocicleta Yamaha MT-07, un scuter JOG R sau o bicicleta Corratec Superbow Race 29" .

Ne vedem acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

nope, participarea la parada este gratuita pentru toata lumea...era chiar culmea sa luam bani pentru asa ceva!...Daca ai cumparat tricoul participi automat si la tombola Iubim 2Roti. Pentru accesul efectiv la eveniment (in Romexpo) trebuie sa achiti un bilet de intrare de 25 lei pe zi sau un abonament de 3 zile de 35 lei. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nope, participarea la parada este gratuita pentru toata lumea...era chiar culmea sa luam bani pentru asa ceva!...Daca ai cumparat tricoul participi automat si la tombola Iubim 2Roti. Pentru accesul efectiv la eveniment (in Romexpo) trebuie sa achiti un bilet de intrare de 25 lei pe zi sau un abonament de 3 zile de 35 lei. ;)

daca nu e cu suparare cand are loc extragerea si unde vedem castigatorii ??cine a comandat tricouri din tara intra la tombola,in ce mod ??ms si bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nope, participarea la parada este gratuita pentru toata lumea...era chiar culmea sa luam bani pentru asa ceva!...Daca ai cumparat tricoul participi automat si la tombola Iubim 2Roti. Pentru accesul efectiv la eveniment (in Romexpo) trebuie sa achiti un bilet de intrare de 25 lei pe zi sau un abonament de 3 zile de 35 lei. ;)

ok, pai in afara de parada, pt mine care nu sint fan al trupelor de pe la noi nu stiu ce as putea sa vad, am fost si la smaeb care in comparatie cu verona bike expo este ca un tirg satesc, fara suparare. Ne vedem la parada, si un mic sfat fratilor, postati poze si video si cu alti participanti in afara de primele 2-3 rinduri , pina la urma cu alea ramanem ca amintire pt batrinete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extragerea va avea loc sambata 23 Mai. Cine a cumparat tricoul oficial al campaniei a primit si un tichet de participare la tombola cu o serie tiparita in partea dreapa sus. Noi avem dublurile tuturor tichetelor si le vom pune in urna pentru extragere. Seriile castigatoare vor fi postate pe site-ul http://iubim2roti.ro/ , pagina de facebook https://www.facebook.com/freeriders.ro, pagina de facebook https://www.facebook.com/iubim2roti?fref=ts , si site-ul oficial Free Riders http://www.free-riders.ro/. De asemenea castigatorii vor fi anuntati si la Rock FM. Castigatorii vor avea la dispozitie 30 de zile pentru revendicarea premiilor.



» Post actualizat in 13 May 2015 22:07

spre deosebire de un targ moto, Iubim 2Roti este un eveniment de constientizare si de promovare a mersului pe doua roti. In acest sens, pe langa parade avem pregatite multe activitati atat pentru motociclisti cat si pentru biciclisti. Pentru parintii cu copii mici avem loc de joaca supravegheat cu tobogane, piscina si toate cele, pentru cei din afara Bucurestiului avem loc de campare cu toate facilitatile, dupa 22:00 avem after party cu formatii acustice in jurul focului, concursuri pe timpul zile, drive test moto, scoli moto care vor initia viitorii calareti in tainele motociclismului, trial de biciclete, stunt show si multe altele.


» Post actualizat in 13 May 2015 22:09

Salutare, vesti bune:
Motosolution in colaborare cu Scoala de conducere defensiva Titi Aur va asteapta la evenimentul "Iubim doua roti" pentru o dubla bucurie. In cadrul evenimentului va prezentam o demonstratie de pilotaj Supermoto si promovam Cursurile de siguranta si perfectionare Motosolution predate de Razvan Radu sau pentru prieteni, Trancanu.
Demonstratia de Supermoto se va desfasura sambata 23-05-2015 iar Motosolution va functiona pe durata a celor 3 zile de distractie.

Va aștept pentru mai multe informații și demonstrații practice și teoretice la care puteți participa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Extragerea va avea loc sambata 23 Mai. Cine a cumparat tricoul oficial al campaniei a primit si un tichet de participare la tombola cu o serie tiparita in partea dreapa sus. Noi avem dublurile tuturor tichetelor si le vom pune in urna pentru extragere. Seriile castigatoare vor fi postate pe site-ul http://iubim2roti.ro/ , pagina de facebook https://www.facebook.com/freeriders.ro, pagina de facebook https://www.facebook.com/iubim2roti?fref=ts , si site-ul oficial Free Riders http://www.free-riders.ro/. De asemenea castigatorii vor fi anuntati si la Rock FM. Castigatorii vor avea la dispozitie 30 de zile pentru revendicarea premiilor.

 

 

 

» Post actualizat in 13 May 2015 22:07

spre deosebire de un targ moto, Iubim 2Roti este un eveniment de constientizare si de promovare a mersului pe doua roti. In acest sens, pe langa parade avem pregatite multe activitati atat pentru motociclisti cat si pentru biciclisti. Pentru parintii cu copii mici avem loc de joaca supravegheat cu tobogane, piscina si toate cele, pentru cei din afara Bucurestiului avem loc de campare cu toate facilitatile, dupa 22:00 avem after party cu formatii acustice in jurul focului, concursuri pe timpul zile, drive test moto, scoli moto care vor initia viitorii calareti in tainele motociclismului, trial de biciclete, stunt show si multe altele.

:thanks:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...