Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

694 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 33,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10505

  • ivan pedala

    6153

  • Taz Asg

    2802

  • pitesti2010

    2630

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, EcoBoost este o varianta bunicica! Ma orientasem totusi spre ceva mai inaltut, un Citroen C4 Cactus. Dar nu am inca nimic fixat in vizor, de aia cer pareri. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea am viraje din scurt in zona...as lua-o de oras, pentru nevasta (ceva practic, care sa urce o bordura, sa sara si-un sant nu prea adanc, sa o parchezi fara sa blochezi o banda chiar si cand locul de parcare e limitat...), cutie musai automata (deh, duamna s-a invatat de la Evoque si-i place), dar masinuta sa fie capabila si de ceva drum intins (un ciot de autostrada, un traseu pana la greci, la sarbi...), cu spatiu pentru subsemnatu' nu numai pe bancheta din spate sau portbagaj, ca as mai conduce-o si io mai rar, si nu as vrea sa-mi scot capul prin turela! Apropos, fara turela, panoramic sau alte ferestre-n tavan, iar la dotari cat mai spartana, plus a.c.

 

 

 

Hai ca facem "off" si luam "bannnnn"!🤭🙈

On:

341320365_638848751411825_7049974094939752176_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, mistocuta jucaria...dar deja am un 4x4, as vrea ceva mai scurt in caroserie, fara tractiune integrala si consum mic, la prestatii decente (nu-i cer sa fuga cu 200Km/h, sa urce muntii, sa traverseze rauri...deajuns sa treaca o bordura fara sa-si lase in urma barile, sa mearga decent la 140Km/h pe un ciot de autostrada, sa nu fiu nevoit sa-mi tin genunchii in brate si sa-mi incapa in portbagaj un bax de apa minerala, o traista cu schimburi pentru plaja si/sau doua bete de pescuit).

Nu stramb din nas nici macar la Sandero, asa ca nu ma intereseaza prea mult sigla. Nu vreau insa sa ma transform in mecanic/electrician auto, doar de dragu' de a detine inca o masina!

Uitandu-ma la specificatiile date de producator, si Subaru recomandat de tine face destule, chiar prea multe pentru ce am io nevoie! Asa ca il pastrez la recomandari, nu-i rau!:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca s-a infaptuit minunea! Un amic isi vinde masina sotiei, un Yeti. Pretul, dotarile, rulajul mic, anul de fabricatie si specificatiile tehnice ma fac sa merg s-o vad, eventual daca ne intelegem, o voi si lua! Numa' ca pe moment omu-i plecat si abia saptamana viitoare poate ajunge ca s-o dea afara din garaj. Mno...asta-i Yeti!

329373820_6063551417047382.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'Mneata buna! Cafea! 

Si neagra nu-i batuta-n cuie, merg s-o vad, testez, pipai...si daca nu ne intelegem, nu ne cuplam!

Am timp berechet sa-mi caut aleasa! Numa' ca asta mi-a picat acu' ca si oferta de nerefuzat, omu' a vazut ca-mi caut cotet si el avand cotetu-n garaj, a zis sa nu-l instraineze prea departe, la dujmani!

Beau o cafea pana una-alta, ca iar plooooo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor! ☕

Sper ca ati petrecut cu bine si v-ati crescut tonusul si cheful de viata in zilele astea libere.

Daca ar fi si vremea buna... 🥺

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'Mneata! Vazut Yeti, placut (mai putin) si lasat la proprietar ca sa se mai plimbe cu el. Nu era ce vreau, iar daca peste estetica si alte cele treceam cu vederea, peste buseli ascunse (prost) si manareli ieftine, nu trec! Asa ca raman deschis la propuneri de variante de conserva!

Hai, diiiiiiiiiiii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, ivan pedala a spus:

Yeti

Știți cine l-a descoperit pe omul zăpezilor, nu?

 

 

Cică umblau niște moldoveni prin munții Himalaya și s-au întâlnit cu un mare urs. Unul dintre ei a exclamat: "Yeti, măăă!!!"

Hai bonsoir.

😝

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh...daca erau moldoveni ii iert! Asta de-l vindea pe Yeti era momarlan...asa ca i-am lasat placerea sa se mai plimbe cu Yeti, cat o vrea! Mai caut, nu ma grabesc!:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Kristian K a spus:

Eu nu (mai) am nicio recomandare de facut. :)

Eh...lasa ca nu s-au terminat marcile/masinile din tara! 'Oi gasi io ceva care sa se plieze pe nevoi!

Zilnic trec zeci de conserve pe platforme, aduse de-afara! Nu-i graba, vine ea si rabla mea!:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.04.2023 la 19:58, ivan pedala a spus:

.... Un amic .....

 

Acum 15 ore, ivan pedala a spus:

..... momarlan...

 

apoi ori amic, ori momarlan, fii mai explicit ca nu intelegem, ne bagi in ceata! :) :)

 

 

 

 

____________________________________________

hai, neatzaaaa!

vineri, diiiii!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si 'mneata buna! Momarlan este un locuitor al Vaii Jiului, deci amicul (exceptand faptul ca dorea sa-si vanda tigaia), a fost cat se poate de corect pana la un punct! Mi-a aratat unele probleme de care stia la masina (dar nu toate, fiindca nu el a condus-o, ci sotia lui) si a incercat sa scuze lipsurile de care nu stia in mod onorabil, fara sa sara coarda! Pretul dorit insa era peste cat daduse el pe tigaie, explicandu-mi ca bagase ceva bani in ea pentru aspect si confort. Plus ceva consumabile. I-am explicat ca aia cu schimbul de consumabile nu ma intereseaza ca oricum o s-o repet io, iar ce bagase el ca si confort, mie nu-mi placea. Deci pretul trebuia sa fie sub cat o luase el (aspect pe care il stiam), iar el nu a renuntat. In schimb, am renuntat io...:ok: Acum ati inteles?!

https://ro.wikipedia.org/wiki/Momârlani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...