Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

693 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 33,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10502

  • ivan pedala

    6153

  • Taz Asg

    2802

  • pitesti2010

    2630

Top Posters In This Topic

Posted Images

La mine luceste soarele napraznic, si-s numa' +6oC...si trebuie sa termin fuga cafeaua ca sa ma apuc sa fac un gard! Bleah...viata la tara! Ferice' de voi, norocosilor! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ora 06oo aici erau +2oC...geamurile la masina inghetate bocna, de parca ar fi luna decembrie! Cred ca anul asta inchei mai repede sezonul moto, daca vremea continua in acest ritm! Joi am fost pe la oras cu motoru', apoi pe la clubul moto si la plecare, trecut de orele 21oo, am indurat un alizeu care ma scotea de pe sosea, de parca as fi fost in Siberia. Nu-mi miroase a bine... :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-apăi, vineri sper să traversez și io munții pe Transalpina... Aşa să-mi ajute TDM-ul cu care-oi merge!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai să plec și-o să fac și poze... TDM-ul nu-i al meu, ci al unui bun prieten din Brașov cu care voi și merge la drum. El și-a luat un BMW RT 1200 pe care-l va călări în această tură. Va mai veni cu noi pe o porțiune de drum și un fin de-al meu cu un BMW Scarver și, poate, încă o persoană - surpriză - nu-i spun numele, poate se deconspiră singur! ;)

 

Între timp, mă ocup și cu readucerea lui Alioșa pe șosea, fapt care sper să se-ntîmple pînă la primăvară!

 

 

 

Nu azi, dar miercuri...L-am adus de aici attachicon.gifDSCN2711.JPG pînă aici attachicon.gifDSCN2717.JPG

 

 

Urmează o recondiționare... Mai multe voi povesti aici.

 

Au trecut doi ani și ceva de-atunci. Am avut ghinion pentru că, după demontare, mi-au fost furate multe piese. Am pierdut atunci cilindrii, pistoanele, chiulasele, capacele de chiulase, alternatorul și, probabil, alte mărunțișuri... :(

 

După multe căutări am făcut rost de aproape toate piesele lipsă, cu ajutorul cîtorva prieteni. Acum mă voi apuca de reasamblat puzzle-ul și sper ca pînă la primăvară să-l văd iarăși pe Alioșa pe șosea! Deocamdată sînt la stadiul de sablat fiarele și reasamblat motorul. Am hotărît să schimb cadrul cu unul de Nipru, precum și cutia de viteze. Iată și o poză (slabă) cu stadiul actual.

attachicon.gif22140532_10155804105984637_514689865_o.jpg

 

O să vă țin la curent cu evoluția lucrurilor.

 

Toate bune! :cheers:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...