Sari la conținut

Cea mai buna motocicleta Enduro


Postări Recomandate

Salutare tuturor motociclistilor din Romania ! Ma numesc Alex am 20 de ani, am putina experienta in ceea ce priveste o motocicleta de teren ( am un Kawasaki kx 85 ) si as vrea sa imi cumpar o motocicleta enduro mai mare second-hand, doar pentru terenuri accidentate si urcari pe dealuri, munte si as avea nevoie de niste sfaturi . Vreau o motocicleta usurica, motor peste 250 si foarte fiorasa , care sa nu ma lase in drum , ceva in 4t ........ sau chiar in 2t dar fioroasa

Honda , Yamaha , Kawasaki sau KTM ? Astept sugestiile dumneavoastra !!!

 

Va multumesc ! Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avanseaza pas cu pas, 125, 200, 250 si vei atinge un nivel de pregatire bun. invata cat mai mult din fiecare etapa, controleaza motoreta si vei gasi raspunsul intrebarii tale. eu as inclina spre ktm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa gasesc ceva calumea !

 

AI gasit deja ceva calumea, ai gasit un baiat foarte experimentat care ti-a dat niste sfaturi mari. Eu inteleg ca vrei sa ii lasi pe toti in urma, dar te-ai gandit ca poate nu e de vina 85-ul? O motocicleta "fioroasa" mai trebuie si controlata. Experienta nu vine la pachet cu motocicleta. Daca ma insel si tu defapt te dai tare si iti trebuie doar un fier puternic...pai atunci Honda CR 500 2t, Aprilia RXV 550... Sau na, daca vrei maaaai fioroasa de atata, era ceva si Maico de 700 in 2t. Mai fioroase de atata nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda Cr500 zici ...... Vazui si Honda crf 450 ...Aia imi palce si ii puternica..........Partea cu controlatul , stiu ca experienta nu vine odata cu motocicleta dar cred ca sunt capabil sa controlez cat de cat un 450 sau 500 !

am avut crf450 vreo 7 ani. dar inaintea ei am avut multe crossuri si enduro mai mici. nu, nu cred ca dupa un 85 poti controla crf de 450. iar cr-ul de 500 era propusa in gluma. e o motocicleta in 2 timpi de 500, sunt foarte putini pe lume de o controleaza :)) ideea e ca la cross si enduro nu trebuie sa "controlezi cat de cat". forestiere, gropi, santuri, jumpuri, aterizari..nu prea ajunge "cat de cat". e greu sa inveti enduro cu o motocicleta prea brutala. la fel cum e greu sa inveti sa calaresti pe un cal de rodeo. asta iti tot spunem toti, dar tu insisti pe ale tale :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io votez pt KTM 1290.

Aia mobra fioroasă. Cu aia clar ii lasi in urma pe toti.

Adică da-o drecu 125 ? 250 ? păi alea sunt pt fete si pt copii. Cilindreea tre' să fie din 4 cifre. Tine minte, dacă esti bărbat nu poti accepta mai putin. Sub 1000 cmc, e cam lame asa, cam ca si cum ai avea doar juma' de femeie, ca sa fac o analogie.

Cum adica să nu o poti controla? Pai cine e sefu?

Si te incadrezi si in buget, mai trebe' doar un zero.

Editat de ERU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai fiti invidiosi pe aptitudinile lui si recomanadati-i ceva bun. Eu lucrez cu materialul clientului si votez pentru fioroasa Fe 650. Are si sea de Honda, deci e numai buna...

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=579362&selpic=3&zoom=1#foto

Ar mai fi asta, in 2 cilindri...

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-aprilia-rxv%20550-din-2006-580967.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii destul de fioros ? Cu 125 pot sa spun ca nu prea am ce face, locuiesc in zona de munte si vreau ceva care sa ii lase pe amici mei in urma !

 

Tehnica e raspunsul la cerinta ta

» Post actualizat in 02 Apr 2015 15:51

Asta cu motoru cel mai fioros si mare e ca aia cu scula, orice prost fwute cu ea sculata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...