Sari la conținut

Accident Piata Alba Iulia


ikinz
 Share

Postări Recomandate

 

» Post actualizat in 16 Apr 2015 14:49

 

Eronat, in situatia asta nu ai cedeaza pentru ca nu te intersectezi cu nicio strada. Ai doar de dat prioritate la pietonii care vor sa traverseze Unirii.

 

eu la asta m-am referit cand am zis ca ai cedeaza atunci cand esti in rond si vrei s-o iei spre unirii. trebuie sa dai cedeaza celor care vin dinspre muncii.

am marcat cu rosu.

 

on: acum ca s-a stabilit exact cum erau pozitionati , e clar ca vina ii apartine motociclistului.

post-38187-0-55588000-1429252780_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la asta m-am referit cand am zis ca ai cedeaza atunci cand esti in rond si vrei s-o iei spre unirii. trebuie sa dai cedeaza celor care vin dinspre muncii.

am marcat cu rosu.

Aaa, da, da, corect in situatia asta. N-am inteles eu la ce te referi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasagera de pe motocicleta cu siguranta poate obtine despagubiri in bani pe cale legala. O pot sa le obtina. Privitor la motociclist trebuie asteptat raportul politiei. Contact la http://despagubiri-victime-rutiere.webnode.ro

De la cine, ma? De la motociclist, probabil, ca tocmai s-a stabilit ca avea "cedeaza".

Ti-am mai zis si pe alt topic in care-ti faceai reclama, dispari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, o noua metoda de a face bani

 

Se suie 2 parliti pe motocicleta, (nicio legatura cu cei implicati in accidentul de fata) intra cu ea in gard si parlitul pasager cere sa fie despagubit de asiguratorul parlitului pilot.

Daca ar fi asa de usor s-ar umple de scuteristi kamikaze. Mai ales prin zonele cu multi asistati sociali.

Editat de DStar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, o noua metoda de a face bani

 

Se suie 2 parliti pe motocicleta, (nicio legatura cu cei implicati in accidentul de fata) intra cu ea in gard si parlitul pasager cere sa fie despagubit de asiguratorul parlitului pilot.

Daca ar fi asa de usor s-ar umple de scuteristi kamikaze. Mai ales prin zonele cu multi asistati sociali.

Se poate , doar ca pilotul se va alege cu dosar penal ptr vatamare din culpa si va plati tot ce va cere pasagerul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate , doar ca pilotul se va alege cu dosar penal ptr vatamare din culpa si va plati tot ce va cere pasagerul .

 

Asa credeam si eu.

 

Tocmai asta era si ideea. Daca ar fi fost asa cum sustinea tanti aia care incerca sa-si faca reclama ar fi plin de ”accidente” la tot pasul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...