Sari la conținut

Devetashka pestera, o noua incercare


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Cum n-am reusit sa ajung la pestera Devetashka la prima incercare din cauza ploii, ma gndesc ca maine se anunta frumos, as face o pllimbare de o zi pe la bulgari. Ca sa nu merg chiar direct la Veliko ma gandesc ca ar merge vazute pestera asta si niste cascade la Krushuna.

 

Plecat pe la 9-9,30 de la OMV Bellu City Mall, dupa vizitare masa la Veliko si intoarcere.

Traseul cam asta ar fi:

http://goo.gl/maps/cfkJf

 

Daca aveti chef va rog sa confirmati aici ca singur e prea de tot. Stiu ca deobicei nu zice nimeni nimic si apare lumea la plimbare dar daca nu confirma nimeni sa nu aveti pretentia sa ma gasiti acolo maine la 9 :)

 

P.S. Mers la plimbare...dar asta nu inseamna 70km/h...

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Daca era Ok pt tine 2 zile sa plecam simbata dim cu Veliko si Arbanasi cazare pe acolo intoarcere duminica asa de plimbare si vizitare toata zona eram si eu pe lista .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi vrem sa facem http://goo.gl/AhuOVT urmand a doua zi sa plecam mai departe (in functie de ce ne decidem in seara aia si de vreme).

Plecam de la 8:45 - 9 de la benzinarie Petrom de pe giurgiului - http://goo.gl/AItfva . Ne combinam la o parte din traseu ?


» Post actualizat in 30 Apr 2015 15:18

Am vb cu nico, plecam impreuna la ora 9 de la benzinaria petrom. O sa vizitam impreuna pestera si cascadele dupa care ne despartim, el o ia spre veliko si casa, noi spre kazanluk.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,acu' i-au apucat pe toti mesajele in loc sa scrie direct in topic,probabil vir fi mai mult de 7-8 motorete.Vedeti ca s-a schimbat benzinaria de unde plecam,a pus link mai sus.E posibil sa asteptam si vreo 3 intarziati care vin cel tarziu la 9.30

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa aveti drum bun! Datorita buletinului expirat care imi iese abia saptamana viitoare a trebuit sa-mi planific mini-vacanta in interiorul granitelor ca tare as fi bagat si eu un Veliko!

 

 

Marian,

daca citesti pe aici, da-mi un PM, a ramas ca-ti dau link cu prinderile de GoPro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko, 1 ora de vizitare la pestera + minim 2 ore la cascade (acolo e si un drum de 1 km per pedes) - asa ca ia un sandwich la tine. Daca vrei sa te intorci pe lumina, scoate Veliko din ecuatie.

Editat de textex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko, 1 ora de vizitare la pestera + minim 2 ore la cascade (acolo e si un drum de 1 km per pedes) - asa ca ia un sandwich la tine. Daca vrei sa te intorci pe lumina, scoate Veliko din ecuatie.

Merci,vedem cum ne miscam si daca e tarziu dupa vizitare facem cale intoarsa pe acelasi traseu.

 

A ramas strangerea la 9, plecarea la 9.30 de la Petrom Jilava, aveti link mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

heh noi am continuat plimbarea si am fost pe la intrarea noua in Grecia care are niste curbe si serpentine foarte misto si am ajuns pana la urma pana in Kavala


» Post actualizat in 08 May 2015 09:45

poze - 20150502_193940.jpg20150502_200121.jpg20150502_200853.jpg20150503_101745.jpg


» Post actualizat in 08 May 2015 09:47

vremea a fost foarte misto iar grecia e mereu foarte turistica si primitoare deci a meritat in plin. Duminica am plecat la 11:30 am oprit pe la veliko sa mancam si la 20:30 eram in bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum era apa? cit mai avem de asteptat pina la o baie buna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...