Sari la conținut

Iesire cheia 06.06.15


heinrich08
 Share

Postări Recomandate

Buc-Autostrada spre Ploiesti - cheia- brasov si retur pe predeal.

 

Poate vrea cineva sa vina, eu plec oricum ca se anunta vremea buna si nu mi-am luat motor sa il tin in garaj in timpul weekendului :)

Ca idee, viteza legala din partea mea (nu depasesc nici 10 km peste limita, cine vrea sa se dea tare nu are decat. In afara de benzinarii, nu o sa opresc decat la intoarcere sa imi iau niste prajituri din busteni, deci fara restaurante sau alte chestii dubioase, prefer sa mananc un dristor inapoi acasa

 

Ora 9 la miorita, in caz ca nu se anunta nimeni pe forum, nu o sa ma mai opresc acolo

Editat de heinrich08
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu.. hai sa ne vedem la petromul de la miorita....mai e o gasca care merge dar revine pe siriu...tot la 9 la miorita petrom...hai ca vedem dimineata ce si cum...

Editat de greierasul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha,ha, toate grupurile pentru Cheia pleaca maine de la Petrom Miorita ora 9,30 :)

 

Noi cativa dupa Cheia intram in Brasov si mancam o ciorba la Roata Norocului, urcam in Poiana, ne dam jos la Rasnov si venim pe Paraul Rece-Predeal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost sapt trecuta predeal - rasnov - poiana brasov - brasov, SPLENDID, asfalt ca in palma. am fost de paste pe cheia, cam praf drumul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nu putem sa ne sucim sa mergem pe siriu pana la brasov? poate siriul e mai ok decat cheia ...eu am chef de alergat wknd asta, oricare varianta imi surade, mai ales ca va fi cald si soare...

in fine, ne adunam toti maine la miorita si vedem care incotro...ne-om intelege noi cumva...


» Post actualizat in 05 Jun 2015 13:14

@Tornada: ora de intoarcere nu cred ca ti-o poate spune cineva...in jur de 6-7 seara...zic si eu...

Editat de greierasul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu pe Siriu saptamana trecuta.

Asfaltul e bun, un pic stricat in jurul barajulu, dar se poate naviga.

Iar partea dinspre Brasov e de vis, asfalt excelent. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buc-Autostrada spre Ploiesti - cheia- brasov si retur pe predeal.

 

Poate vrea cineva sa vina, eu plec oricum ca se anunta vremea buna si nu mi-am luat motor sa il tin in garaj in timpul weekendului :)

Ca idee, viteza legala din partea mea (nu depasesc nici 10 km peste limita, cine vrea sa se dea tare nu are decat. In afara de benzinarii, nu o sa opresc decat la intoarcere sa imi iau niste prajituri din busteni, deci fara restaurante sau alte chestii dubioase, prefer sa mananc un dristor inapoi acasa

 

Ora 9 la miorita, in caz ca nu se anunta nimeni pe forum, nu o sa ma mai opresc acolo

 

Suna mai mult a amenintare decat o invitatie la o iesire cu motocicleta!

 

Aveti grija la drum dupa Valeni, nu a fost niciodata atat de prost, nici macar inainte de refacere in 2006!

Nu mai este drum de viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu se merge pe Cheia (fiind prost drumul) si ramane varianta cu Predeal - Poiana Bv - Rasnov - Brasov - Siriu, m-as baga si eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cheia valurit si rupt

bv poiana ok

poiana rasnov perfect

rasnov paru rece predeal ok

confirm ce zice ianachim legat de cheia, am fost duminica trecuta ploiesti - cheia - bv - iasi. acele de par cu pietris, o buna parte inainte de varf aveau ulei/motorina gramada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa, e clar,au pus intentionat. si pietris si ulei si motorina...or fi zis ''hai ba sa sa punem toate bazaconiile pe drum sa nu mai treaca satanistii aia cu motorete pe aici ":))


» Post actualizat in 06 Jun 2015 02:55

eu nu mai vin. ma duc pe Adancata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa, e clar,au pus intentionat. si pietris si ulei si motorina...or fi zis ''hai ba sa sa punem toate bazaconiile pe drum sa nu mai treaca satanistii aia cu motorete pe aici ":))

» Post actualizat in 06 Jun 2015 02:55

eu nu mai vin. ma duc pe Adancata...

La cat pleci spre Adancata ?

Editat de iahim21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grija made la iesirea din valeni,WE trecut era plin de ulei ,impratiat pe vreo 5 km. Siriul e prost,e in reparatii dar merita facut pentru peisaje. Poiana OK pe ici Colo te zgaltaie dar per total OK.la baza ap intodeauna e politie. Poiana- rasnov foarte ingust ,nisip pe ici Colo fix in curbe.rasnov predeal decent, se poate merge sportiv.cateodata sunt cai pe drum.

Am fost recent peste tot

Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iahim21 :azi e oferta. 10 euro 15 minute. vezi ca trebuie sa acoperi farurile si lumina spate cu ceva. si fara oglinzi zic ei...

Editat de greierasul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care ati fost azi pe Cheia, cum e pana la urma asfaltul? E OK ori ba, he rupem sptele pe sportive sau cu putina atentie se poate merge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care ati fost azi pe Cheia, cum e pana la urma asfaltul? E OK ori ba, he rupem sptele pe sportive sau cu putina atentie se poate merge?

cu putina atentie poti sa mergi pe oriunde ...da CARE MAI ESTE DISTRACTIA?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...