Sari la conținut

Aprilia Fan Club


ady_alba
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 825
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cel mai frumos este cricul...

Schimba si tu oglinzile,ia unele carbon look,sau altceva,dar nu bucatile alea de plastic :goodposting:

Si oricum e cel mai tare scuter de la Aprilia. :agree:

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai oameni buni, la voi n-a picat nimic la Aprilia? DE UNDE ATI GASIT PIESE? :rock:

as putea sati aduc direct din italia dar am si unul la dezmembrat depinde ce cauti,dami mesaj pe ..euro100kgs@yahoo.com

 

 

cumpar cric pt scuter aprilia sr50, sau picior, urgent!!!!daca stiti cine are...let me know...id:paraz2itu@yahoo.com(anunt pentru cluj)

daca se potriveste cu cel de la NRG ,asa cred ,eu am unul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent! Aprilia Scarabeo 50 4T-an 2004 actualmente 3800km .Nici o problema ,cat de mica ,pana acum...Dragoste la prima vedere :rock:

Salut,

si eu ma gandesc sa-mi iau una. Ai delimitat-o? Cum merge si cu cat?

 

Prezent! Aprilia Scarabeo 50 4T-an 2004 actualmente 3800km .Nici o problema ,cat de mica ,pana acum...Dragoste la prima vedere :rock:

Salut,

si eu ma gandesc sa-mi iau una. Ai delimitat-o? Cum merge si cu cat?

 

Prezent! Aprilia Scarabeo 50 4T-an 2004 actualmente 3800km .Nici o problema ,cat de mica ,pana acum...Dragoste la prima vedere :blbl:

Salut,

si eu ma gandesc sa-mi iau una. Ai delimitat-o? Cum merge si cu cat?

 

Prezent! Aprilia Scarabeo 50 4T-an 2004 actualmente 3800km .Nici o problema ,cat de mica ,pana acum...Dragoste la prima vedere :P

Salut,

si eu ma gandesc sa-mi iau una. Ai delimitat-o? Cum merge si cu cat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema ( ... mare...

 

Azi.. dimineata.. m-am apucat sa pun la punct putin scuterul... aveam niste piese pe care trebuiau sa le montez ....

 

Cauciuc Spate

Bujie

si niste stickere..

 

am schimbat cauciucul..... am pus bujia si stickerele.... toate bune...... se facuse aproape seara de acuma.... am zis sa dau o tura ,,, pt a vedea cum se comporta Guma...... toate bune... am mers .. am mers... aveam farurile aprinse tot.. bun.... cand deodata........... PAC ..... farurile s-au stins.... si lumina bordului..... iar acele de la benzina si temperatura nu se mai ridicau... numai cel de la kilometraj.. pur si simplu nu raspundeau...... ce s-a intamplat nu stiu ? .... imi poate da careva sfaturi ? ..

 

 

Am verificat toti papucasii .. am desfacut tot.. nu am gasit nimic neinregula ..... farurile de stop merg !!!.... semnalizarile...farurile fatza ... acele de la benzina si temperatura dar si claxonul nu merg ...

 

stie careva :unsure:(.... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

licitatie.........0727881292

 

Am verificat toti papucasii .. am desfacut tot.. nu am gasit nimic neinregula ..... farurile de stop merg !!!.... semnalizarile...farurile fatza ... acele de la benzina si temperatura dar si claxonul nu merg ...

 

stie careva :((.... ?

a oxidat mufa de sub bord care face legatura intre ceasuri si instalatie :disappointed:

post-15752-1224258736_thumb.jpg

post-15752-1224258764_thumb.jpg

post-15752-1224258790_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut. I-mi spui te rog cum te ridici intr-o roata...eu tot am incercat dar nu reusesc si ,i-mi este frica sa trag mai tare de ghidon ca ma da pe spate (am patit-o)Am aprilia sr pe carburator(modelul cu 2 stopuri rotunde).Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. I-mi spui te rog cum te ridici intr-o roata...eu tot am incercat dar nu reusesc si ,i-mi este frica sa trag mai tare de ghidon ca ma da pe spate (am patit-o)Am aprilia sr pe carburator(modelul cu 2 stopuri rotunde).Ms

Cand te dai prea pe spate pui frana de spate,daca ti-e frica sa faci chestia asta mai bine nu incerci,o sa cazi si nu se stie cat de nasol poate sa fie :friends:

Daca vrei sa incepi sa te dai pe o roata incepe cu incetul.Putin cate putin,incepi sa o ridici mai mult si asa inveti.

Editat de *adytza*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr`adevar incepi incetul cu incetul , doar ca trebuie sa`ti gasesti o pozitie , eu la inceput m`am invatat in picioare , dupa aia stateam pe locul din spate si cu picioarele in spate , si acuma cu picioarele in fatza si cu corpu tot in fatza (si in caz ca ma dau prea tare ma las in fatza ) ..de 2 ori m`am dat peste cap , nici aripa nu mai am sau suport de numar :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar mai are cnva aprilia rally AC... vreau si eu niste idei de tuning...oricum il vand dar as dori sa vad cate ceva ca ci eu nu am gasit nimci in 2 ani de cand il am si tot caut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa dau atatia bani pe un scuter si apoi sa-l omor pe o roata mai bine imi iau bicla.

 

hemi tu trebuie sa o iei asa treptat: intai abecedarul, tabla inmultirii, si incet incet ajungi si la legislatie rutiera. Dupa ce sti toate astea foarte bine si ai 100.000 km de mers pe doua roti poti sa visezi sa devi johnny blaze sau evel knievel.

 

Un sfat util daca pe unii chiar ii mananca: dati toate carenele jos, luati-va cele mai jepate haine si protectii calumea pe la coate si genunchi.

 

zane94: gasesti aici - www.bikepics.com - doar ca trebuie sa cauti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...