Sari la conținut

S-a eliminat si ultimul fenomen contraventional din tara asta!


Fiziflash
 Share

Postări Recomandate

Mi-am schimbat de curand numarul de inmatriculare, si "proasta lucratura si vopsire a acestuia" a facut sa dispara 2 mm2 din partea de jos a "I" ului, rezultand un "!".

 

Am fost tras de urgenta pe dreapta si somat (ce e drept baietii au fost foarte de treaba si au vorbit frumos si civilizat) ca numarul nu este conform, si daca nu rezolv imi iau certificatul.

 

Acum trecand peste partea asta care O POT INTELEGE, pentru ca legea este lege si trebuie respectata. INSA, cand vezi numere de inmatriculare in care vopseaua neagra este stearsa aproape complet de cat de bine au fost vopsite, cand vezi nr de inmatriculare cu literele distantate pentru a se stii ca "astia sunt baietii care nu trebuie opriti in trafic".

 

Cand acesti baieti cu numere distantate trec linia continua care desparte benzile inaintea unui semafor DE DOUA ORI CHIAR IN FATA MCV-ului (am filmarea pe camera de bord) si nu sunt opriti, si multe, MULTE, altele parca, doar parca, putin acolo de tot MA DERANJEAZA CHESTIA ASTA!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cît ai la motocicletă? PAI?

 

Nu trebuia să ştergi vopseaua ca să iasă PA!, era suficient să cumperi un scoci alb pe care să-l lipeşti exact acolo unde trebuie.

 

În rest, despre aplicarea legilor în mod preferențial nu pot să zic decît că ai dreptate.

 

P.S. atenție la "i"- uri :peace:

Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am schimbat de curand numarul de inmatriculare, si "proasta lucratura si vopsire a acestuia" a facut sa dispara 2 mm2 din partea de jos a "I" ului, rezultand un "!".

 

 

Acum trecand peste partea asta care O POT INTELEGE, pentru ca legea este lege si trebuie respectata. INSA, cand vezi numere de inmatriculare in care vopseaua neagra ...

 

MA DERANJEAZA CHESTIA ASTA!!

 

Aici e vorba de "paiul" din ochiul celorlalti, sau de "barna" din ochiul tau? Asuma-ti raspunderea pentru ce ai facut, lasa dracu capra vecinului si respecta regulile in societate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Aici e vorba de "paiul" din ochiul celorlalti, sau de "barna" din ochiul tau? Asuma-ti raspunderea pentru ce ai facut, lasa dracu capra vecinului si respecta regulile in societate!

.

care reguli ? Exita reguli in tara asta ? :o sau exita doar pentru unii cu ceafa lata sau cu pile la politie ? .. Reguli!? Sa fim seriosi sunt făcute sa fie incalcate ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus intre ghilimele ca s-a sters. Normal ca a fost "ajutat", si normal ca legea nu pentru toti s.a.m.d

 

Era un by the way, dar vad ca s-au incins spiritele.

 

P.S. am corectat stersatura ca sa reincep a fi un cetatean model :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. am corectat stersatura ca sa reincep a fi un cetatean model :))

 

Aici ai o bila alba. Incepi sa-ti revii.

» Post actualizat in 05 Oct 2015 04:20

.

care reguli ? Exita reguli in tara asta ? :o sau exita doar pentru unii cu ceafa lata sau cu pile la politie ? .. Reguli!? Sa fim seriosi sunt făcute sa fie incalcate ..

 

Pentru ca foarte multi gandesc asa, mie mi-a fost mult mai usor sa plec in "tarile calde" la 42 de ani, fara pic de regret si fara sa ma uit inapoi. Si ia ghici ce? Aici regulile sunt respectate. Am vazut cum "libertatea ta se termina unde incepe libertatea mea".

 

Da, regulile trebuie sa fie respectate intr-o tara civilizata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici ai o bila alba. Incepi sa-ti revii.

» Post actualizat in 05 Oct 2015 04:20

 

Pentru ca foarte multi gandesc asa, mie mi-a fost mult mai usor sa plec in "tarile calde" la 42 de ani, fara pic de regret si fara sa ma uit inapoi. Si ia ghici ce? Aici regulile sunt respectate. Am vazut cum "libertatea ta se termina unde incepe libertatea mea".

 

Da, regulile trebuie sa fie respectate intr-o tara civilizata!

Sunt de acord cu tine, daca nu ar fi regulile ar face fiecare ce il taie capul.. trebuie sa respectam niste reguli, dar trebuie sa le respectam toti din Romania ma refer doar la Romania pentru ca nu stiu cum e in alta tara. Dar da regulile trebuie respectate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...