Sari la conținut

Motociclisti pasionati de pictura/desen.


CzCustoms
 Share

Postări Recomandate

as avea si eu 2 teme pentru artistii de-aici, daca vrea cineva:

 

1) un inger ingenuncheat, sprijinindu-se in sabia rupta, sangerand, cu aripile smotocie bine, bine...lacrimi de sange...samd (sa fie din profil, nu din fata; aripile sa fie in stanga, fata in dreapta), sa se simta durerea pe fata lui, ca a fost invins...distrus...

2) un al doilea inger in zbor, cu sabia ridicata deasupra capului, sa-l loveasca (Asemanator ca pozitie cu arhanghelul care apare pe fond albastru la Heroes of Might and Magic 3) - tot din profil dar invers, fata spre stanga si aripile pe dreapta...sa se simta forta si furia...

 

alte cerinte: ambii ingeri sa fie bruneti, nu-mi place ideea de ingeri blonzi; ambii ingeri masculi (femeile nu sunt ingeri, sunt diavoli); cel invins - parul lins, cel invingator - parul ondulat (dar nu cretz 100%)

 

Ideea e ca e u am ceva in cap...cum ar fi interesant sa arate...dar la desen sunt zero barat.

 

daca iese ceva misto aceste desene vor deveni tatuaje pe mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pot face, nu-i bai, dar problema la mine e... timpul. :) Daca nu te arde rau, o sa tin mine ideea ta, si cand o sa pun mana pe creion, o sa schitez ceva. Daca te grabesti, apeleaza la altcineva.

 

Astazi sper sa termin cu Bugs Bunny & shit.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as avea si eu 2 teme pentru artistii de-aici, daca vrea cineva:

 

1) un inger ingenuncheat, sprijinindu-se in sabia rupta, sangerand, cu aripile smotocie bine, bine...lacrimi de sange...samd (sa fie din profil, nu din fata; aripile sa fie in stanga, fata in dreapta), sa se simta durerea pe fata lui, ca a fost invins...distrus...

2) un al doilea inger in zbor, cu sabia ridicata deasupra capului, sa-l loveasca (Asemanator ca pozitie cu arhanghelul care apare pe fond albastru la Heroes of Might and Magic 3) - tot din profil dar invers, fata spre stanga si aripile pe dreapta...sa se simta forta si furia...

 

alte cerinte: ambii ingeri sa fie bruneti, nu-mi place ideea de ingeri blonzi; ambii ingeri masculi (femeile nu sunt ingeri, sunt diavoli); cel invins - parul lins, cel invingator - parul ondulat (dar nu cretz 100%)

 

Ideea e ca e u am ceva in cap...cum ar fi interesant sa arate...dar la desen sunt zero barat.

 

daca iese ceva misto aceste desene vor deveni tatuaje pe mine...

Pune si tu o poza cu ingerul ala din Heroes of Might and Magic :) ...ca n-am timp acu sa caut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune si tu o poza cu ingerul ala din Heroes of Might and Magic :) ...ca n-am timp acu sa caut

 

Bai, tu nu ai altceva de facut? :)

Stii ca daca iese exact cum vreau, pun poza aici:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa royo n-am desenat nimic... mai desenam dupa boris, acum cativa ani buni

Exact asta vroiam sa spun, se vede clar influenta. Oricum, ai mare talent, ar fi pacat sa'l pierzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, tu nu ai altceva de facut? :)

Stii ca daca iese exact cum vreau, pun poza aici:)

am terminat fermoarul ...lucru la muschi acu ...vedem cum iti place :) ...daca ai noroc poate il vezi azi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@metal heart: nu ma grabesc, oricum nu pot sa-mi fac tatuaj acum, trebuie sa mai astept cel putin 1-2 luni. prefer sa astept ceva bun, decat sa nu iasa...

@amitzu & rest

 

atasez poza cu arhanghelul din heroes - dar oricum, e doar ca idee... trebuie intors, alta fata, aripile mi-ar placeamai inalte, sa arate mai multa forta, nu e brunet, nu are parul lung, samd

 

de asemenea mai pun o poza si cu un inger ingenuncheat, am gasit-o pe un site, nu mai am link...tot ca idee...dar asta iara, nu se sprijina in sabia franta, samd

 

ideea e ca vreau sa apara ca o lupta intre cei 2...unul invins, unul invingator... daca iese ok i-as pune pe umeri (pe stang invinsul; pe drept invingatorul)

 

dar ca sa iasa bine trebuie facuti separati...

post-45176-1246612704_thumb.jpg

post-45176-1246612769_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as avea si eu 2 teme pentru artistii de-aici, daca vrea cineva:

 

1) un inger ingenuncheat, sprijinindu-se in sabia rupta, sangerand, cu aripile smotocie bine, bine...lacrimi de sange...samd (sa fie din profil, nu din fata; aripile sa fie in stanga, fata in dreapta), sa se simta durerea pe fata lui, ca a fost invins...distrus...

2) un al doilea inger in zbor, cu sabia ridicata deasupra capului, sa-l loveasca (Asemanator ca pozitie cu arhanghelul care apare pe fond albastru la Heroes of Might and Magic 3) - tot din profil dar invers, fata spre stanga si aripile pe dreapta...sa se simta forta si furia...

 

alte cerinte: ambii ingeri sa fie bruneti, nu-mi place ideea de ingeri blonzi; ambii ingeri masculi (femeile nu sunt ingeri, sunt diavoli); cel invins - parul lins, cel invingator - parul ondulat (dar nu cretz 100%)

 

Ideea e ca e u am ceva in cap...cum ar fi interesant sa arate...dar la desen sunt zero barat.

 

daca iese ceva misto aceste desene vor deveni tatuaje pe mine...

 

Acu am vazut postul...pana schitez ceva, pun aici ceva pe tema asta

 

post-40776-1246953807_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o schita, chiar daca nu tine cont exact de cerinte; artistul care te va tatua ar trebui sa stie sa-ti pregateasca modelul final, zic eu...

 

post-40776-1247469825_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o schita, chiar daca nu tine cont exact de cerinte; artistul care te va tatua ar trebui sa stie sa-ti pregateasca modelul final, zic eu...

 

merci, e frumos si un inceput bun. nu ne grabim, sa vedem ce mai iese, ca am destul timp la dispozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maiiii artistilor...daca sunteti asa pasionati nu vrea nimeni sa imparta un atelier cu mine? nu e scump dar in 2 ar fi mai ieftin

Da niscai detalii, sa inteleaga uomu' ce anume oferi/ceri.. Eu, unul, mi-am luat recent un sketchbook, niscai creioane, si gume, cu intentia de a imi dezvolta umpiculescu tehnica.. pentru a ajunge la concluzia ca anii aia de pauza se resimt RAU.. tre' s-o iau de la zero - cerculetze, patratzele, cubuletze, sferuletze etc - sa-mi re"formatez" mana.. :laugh:

Editat de Just_John
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da niscai detalii, sa inteleaga uomu' ce anume oferi/ceri.. Eu, unul, mi-am luat recent un sketchbook, niscai creioane, si gume, cu intentia de a imi dezvolta umpiculescu tehnica.. pentru a ajunge la concluzia ca anii aia de pauza se resimt RAU.. tre' s-o iau de la zero - cerculetze, patratzele, cubuletze, sferuletze etc - sa-mi re"formatez" mana.. :laugh:

 

pai am gasit un spatiu central , curte comuna dar foarte mare si fara probleme, 200 euri , cam 50 m patrati. cu lumina si paza ar ajunge cel mult pe la 300 . cu tot cu tva.

e curat , proaspat zugravit, ma rog , toaleta e mai artistica dar in fine...e atelier nu birou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ vladase: azi am avut chef de mazgalit ...so, daca te ajuta cu ceva :laugh: ...pacat insa ca n-am gasit un aparat calumea sa fac poze :laugh:

 

 

merci. ajuta, pt ca pana la urma daca nu iese exact ce vreau zi...uite, ia de-aici bucata asta, de-aici asta...si-l facem ca pe puzzle :lol:. de la desenele tale de exemplu imi place cel mai mult fata invinsului...se citeste tristetea pe ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Foarte frumoase desenele voastre. Desi imi place mult sa desenez nu prea am studii de specialitate, si nu prea imi ies cum as vrea eu, asa ca eu ma abtin a-mi pune "operele" aici.

Uitandu-ma pe ejobs.ro am gasit ceva interesant, dar jobul e la Cluj. M-am gandit sa o postez aici, cine stie poate pe vre-unul din voi va intereseaza asa ceva http://www.ejobs.ro/user/locuri-de-munca/c...mall/395340/sqi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...