Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Ntv 650 Revere


styx
 Share

Postări Recomandate

S-ar parea ca ai dat lovitura, s-o folosesti sanatos.Intr-adevar, cutia e destul de zgomotoasa, dar are avantajul ca are cursele scurte pt. schimbator.

 

 

MERCI! :moto: si tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 257
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:moto: A propos, ce benzina folositi pentru NTV 650 REVERE ? eu folosesc Efix fara

plumb de 95 de la Rompetrol ...

 

eu folosesc la a mea din 1989 benzina PREMIUM 95 pt. ca asta recomanda honda (de fapt 92, dar aia nu se mai gaseste), nu stiu la aia a ta din 95 daca trebuie sa bagi cu plub sau fara, dar vezi si tu pe net de care trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am ntv-u de vreo 3 luni ... e din 95,

la fel face si la mine cutia. cand bag a doua si a treia clampaneste cam tare sau poate asa e normal si mi se pare mie... n-am probleme cu neutralul, intra pe liber si in mers si pe loc..benzina fara plumb

intrebare pt toti:

am lovit carterul intr-o piatra pusa in mijlocul strazii in fata unei canalizari fara capac... chipurile sa nu dea oamenii cu masina in canalizare, sa dea mai intai in piatra...de... ca la romani...in fine...si acu picura ulei, eu zic ca de la lovitura cele 2 jumatati ale carterului s-au miscat si nu se mai realizeaza etansarea corect...nu par sa fie urme de fisura , dupa o analiza atenta.

nu-s disperat inca da niste sfaturi valabile mi-ar prinde bine :rock:

in rest subscriu la tot ce s-a zis pana acum despre calitatile mobrei...

foarte tare frate :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca ceva ...

vreau sa-mi iau o casca noua, acum am una open face .

as vrea integrala dar port ochelari si n-am nici o sansa decat dk imi place sa ma torturez asa ca m-am hotarat la casca flip up cu ochelari de soare integrati.

am de ales la banii mei intre Airoh TR1 si Cabeg rhyno.

care ar fi mai buna? dati-va si voi cu parerea va rog

mersi :moto:

 

se vede ca e ora mesei... am mancat un r...sorry :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ntv-istilor,

 

am niste intrebari in legatura cu ntv-ul.

sunt pe cale sa-mi iau una peste 1 sau 2 saptamani.

la ce ar trebui sa ma uit la cumparare, ce ar trebui verificat in special la ea(ntv) ca sa fiu sigur de ce cumpar. puteti sa-mi scrieti o lista cu cateva puncte pe care sa pot verifica?

 

merci

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar consumabile , in rest nu am avut nici o problema (poate alti sa-ti spuna care au avut probleme)

si o am de un an. Succes la achizitionare.

PS : la mine iese pe neutral mai bine din 2 spre 1 sau cred ca asa m-am obisnuit eu

:wave: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

sunt un mandru posesor de NTV 650 REVERE an fabr. 91, il am din toamna si vreau sa spun ca pana in prezent am 10000 de km fara probleme! desi acum are in bord 70000 de km motorul merge exemplar.... cand l-am luat i-am facut o revizie GENERALA ca sa nu am probleme pe parcurs.... si vreau sa spun ca nu am.... intradevar cutia este un pic cam zgomotoasa in treptele inferioare..... dar nu este nimic grav.... cat despre punerea pe neutral la colegul nostru care acuza aceasta problema sa nu fie vb despre cablu de ambreiaj care e posibil sa fie cam slab.... daca nu este, atunci sa nu fie vreo pb din ambreiaj.... trebuie vazut.... daca are nelamuriri ma poate contacta.... si-l voi lamuri... in rest va urez cat mai multi km cu jucarile noastre!

 

daca aveti drum, pe la mare nu ezitati sa ma cautati sa mai impartim pareri....

 

mihai 0720131646

0742349162

post-10988-1183960354_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ntv-istilor,

 

am niste intrebari in legatura cu ntv-ul.

sunt pe cale sa-mi iau una peste 1 sau 2 saptamani.

la ce ar trebui sa ma uit la cumparare, ce ar trebui verificat in special la ea(ntv) ca sa fiu sigur de ce cumpar. puteti sa-mi scrieti o lista cu cateva puncte pe care sa pot verifica?

 

merci

:wave:

 

nu prea ai ce sa verifici ca nu are nici o slabiciune ntv-ul, verifici chestiile generale, sa mearga drept, ambreiajul, cadrul sa fie ok, amortizoarele, etc etc, la motor nu prea are rost sa te uiti, poate doar sa vezi daca patineaza ambreiajul si va trebui sa iei alte discuri, dar si atunci nu-i problema ca alea sunt vreo 60euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi la toti pentru raspunsuri.

 

si eu la fel numai lucruri bune am auzit despre ntv. mersi ca mi-ati confirmat "banuelile", cam intr-o saptamana imi cumpar :wave: si o sa pun niste poze.

 

istvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare mie, sau s-a marit grupul? vad ca la vanzari este o explozie de ntv-uri ieftine. spor tuturor, si sper ca in curand sa "join the club"... :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut in 3 zile vreo 400 de km biggrin.gif ... super biggrin.gif ... neaparat ii fac poze si le pun cat de curand

:rusinica: Am adus cu un prieten un ntv de la oradea la braila aprox 800km in vreo 14 ore ( asta dupa ce ziua anterioara mersesem cu trenu de dimineata pana la 24.00)

M-a impresionat f placut motorul , dupa 800km de calarit atat ca pasager cat si ca sofer nu ma durea nimic cand am ajuns acasa.

Singurul lucru pe care pot sa i-l reprosez e lipsa protectiei la vant da asta e chestie universal valabila pt genul asta de motoare si se poate remedia un pic prin montarea unui parbriz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

da, pot sa confirm si eu ca lipsa protectiei la vant este pt. mine deja o problema destul de mare pt. ca nici casca nu e excelenta la izolarea vantului si ma cam impiedica sa merg la drum lung mai tare de 100km/h, o sa ma interesez poate gasesc sa-l confectionez un parbriz mare la un pret acceptabil, parbrizul mic pe care il am nu ajute decat daca te ascunzi dupa el si daca ar fi sa iau unul mare de pe louis ar trebui sa-mi vand motorul ca sa-l cumpar :burnout:

ma bate gandul si la un carenaj aftermarket cum vad ca mai folosesc unii din germania, dar mi se pare ca nu arata prea bine pe ntv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si calutul meu incarcat in drum spre intrunirea de la iasi!!!!!!

 

--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 17:12 -------------
si la schimbarea filtrului de aer (de fapt aveam de gand sa-l schimb dar cand am desfacut am vazut ca era aproape nou :burnout: )

post-18980-1186408886_thumb.jpg

post-18980-1186409476_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 7 months later...

SALUT O SA AM SI EU IN DOUA ZILE 0 HONDA NTV 650 POATE MA AJUTATI SI PE MINE CU CEVA PRETURI LA PIESE SI DE UNDE LE PROCURATI ,VREAU O REVIZIE GENERALA LA EA ULEI FILTRU ULEI ,AER SI PALACUTE DE FRINA +BUJI AM FOST LA REPREZENTA HONDA SI MA RUPT CU PRETURILE LOR.

NUMAI FILTRU DE AER ERA 220RON .

 

 

MULTUMESC SPER CA AM FACUT O ALEGERE BUNA CU NTV ORICUM DE LA MZ 175 ESTE O MARE DIFERENTA.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT O SA AM SI EU IN DOUA ZILE 0 HONDA NTV 650 POATE MA AJUTATI SI PE MINE CU CEVA PRETURI LA PIESE SI DE UNDE LE PROCURATI ,VREAU O REVIZIE GENERALA LA EA ULEI FILTRU ULEI ,AER SI PALACUTE DE FRINA +BUJI AM FOST LA REPREZENTA HONDA SI MA RUPT CU PRETURILE LOR.

NUMAI FILTRU DE AER ERA 220RON .

 

 

MULTUMESC SPER CA AM FACUT O ALEGERE BUNA CU NTV ORICUM DE LA MZ 175 ESTE O MARE DIFERENTA.

:)

salut ! e simplu, gasesti pe louis.de. stiu un baiat din cluj care poate aduce louis si alte produse moto. ti le trimite prin posta , si cam in 10zile le ai de la data comenzii. te poti sfatui cu el in privinta produselor. uite adresa lui de mail: romi_trb@yahoo.com

eu am cumparat de la el o anvelopa fata cu aproximativ 175ron. si trebuie sa ma pregatesc si eu cu ulei si filtre cam peste o luna-doua.

dar spune de motocicleta ta!

a mea e din 91 si merge bine pentru varsta ei. motorul toarce ca nou, cutia pare un pic uzata, clampane in treapta a II-a,franele sunt ok, nu prea am de reprosat. e o motocicleta perfecta pentru incepatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! e simplu, gasesti pe louis.de. stiu un baiat din cluj care poate aduce louis si alte produse moto. ti le trimite prin posta , si cam in 10zile le ai de la data comenzii. te poti sfatui cu el in privinta produselor. uite adresa lui de mail: romi_trb@yahoo.com

eu am cumparat de la el o anvelopa fata cu aproximativ 175ron. si trebuie sa ma pregatesc si eu cu ulei si filtre cam peste o luna-doua.

dar spune de motocicleta ta!

a mea e din 91 si merge bine pentru varsta ei. motorul toarce ca nou, cutia pare un pic uzata, clampane in treapta a II-a,franele sunt ok, nu prea am de reprosat. e o motocicleta perfecta pentru incepatori.

 

cutia e galagioasa la toate hondele ntv

cred ca asa sunt facute.......asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cutia e galagioasa la toate hondele ntv

cred ca asa sunt facute.......asta e

Cred ca asa sunt ele, dar la mine sare din treapta a II-a cand trec de 5000rot/min in prima treapta. nu mereu, doar atunci cand nu o trag tare. dar m-am invatat cu ea. de regula schimb a II-a pe la 3000 si nu e problema. Mai are un zgomot in cutie, un pic anormal , cand e pe neutral se aude un pic galagioasa. daca trag ambreiajul nu se mai aude, probabil a mers mult oras cu ea. la voi tot asa face? dar astea nu sunt defecte majore. imi place motorul asa cum e, cred ca o sa merg 2-3 ani cu ea fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca asa sunt ele, dar la mine sare din treapta a II-a cand trec de 5000rot/min in prima treapta. nu mereu, doar atunci cand nu o trag tare. dar m-am invatat cu ea. de regula schimb a II-a pe la 3000 si nu e problema. Mai are un zgomot in cutie, un pic anormal , cand e pe neutral se aude un pic galagioasa. daca trag ambreiajul nu se mai aude, probabil a mers mult oras cu ea. la voi tot asa face? dar astea nu sunt defecte majore. imi place motorul asa cum e, cred ca o sa merg 2-3 ani cu ea fara probleme.

tot ce descrii tu acii este similar cu motoru meu

credema pe cuvant

eu am mai cumparat un ntv ca sa-l am de piese dar nu cred ca o sa mi se strice asa repede asta al meu

facusem un topic ca sa-l vand pe cel de piese dar nu cred ca-l mai dau

eu am cautat o furca si-mi cerea unu 600 euro....sh........iar pe un radiator 200 euro tot sh

si eu vindeam tot cu temerce.....asa ca nu mai dau nik

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...