Sari la conținut

Accident motocicleta, Budeasa, Valea Marului


ChrisRR
 Share

Postări Recomandate

Accident motocicleta in jud. Arges. persoana decedata, Budeasa, Valea Marului.

20.02.2016, ora 16:30

 

Se pare ca a pierdut controlul si a lovit un cap de pod. Pasagerul a decedat.

Martorii spun ca nu purta casca si nici echipament.

post-92766-0-77246700-1455984157_thumb.jpeg

Editat de ChrisRR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Conducatorul motocicletei avea echipament?

Poseda categoria corespunzatoare?

 

Oare l-a fortat careva pe pasager sa se urce in sa fara echipament?

Nu cred ca l-a fortat dar o persoana intreaga la cap nu ar lua pe cineva cu el fara macar o casca pe cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu-i accident de MOTOCICLIST!

Sunteti de acord?

E o stire ca oricare alta de la orele septesprezece!

chiar si fara permis, sunt considerati motociclisti de publicul larg.

 

lumea nu prea face diferenta intre cei cu capul pe umeri, care vor sa ajunga acasa, si tinerii teribilisti

 

... pacat de viata lor ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremea impuscatului se dadea un examen psihologic inainte de a te inscrie la examen cred ca si acum ar trebui. consider ca are o problema la mansarda cel care urca pe moto fara carnet si cel putin casca. pacat de pasager

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremea impuscatului se dadea un examen psihologic inainte de a te inscrie la examen cred ca si acum ar trebui. consider ca are o problema la mansarda cel care urca pe moto fara carnet si cel putin casca. pacat de pasager

se da si acum examen psihologic. nu stiu cat de serios e, dar se face

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircea,acuma repet intrebarea:a obligat-o cineva sa se urce in spatele lui,fara echipament si el fara categoria corespunzatoare?Nu cred.

N-a facut saraca fata decat sa-si forteze soarta!

Si soarta a cedat!

o gaura mai putin... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta i-a fost respectul de sine...

 

Nu-i corect.Ar trebui pus pe scaunul electric!Cel putin.

Unde se incadreaza ceeea ce a facut el?Ce spui?

ai ma cristi... nici asa,, cum adica "pe scaunul electric"??

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nu ai vazut ce scumpa e energia electrica??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti motociclist cu sau fara permis. Sunt multi care se dau enduro sau viteza pe circuit si nu au absolut deloc permis de conducere. http://www.motogp.com/en/news/2012/02/07/lorenzo-practices-for-bike-license-test/157595

Important e ca unu s-a urcat pe 2 roti si nu a stiut ce face. cu permis sau fara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mno... intram in teoria batului de chibrit si nu e cazul. Intotdeauna vor fi pareri si de o parte si de alta. daca multimea "A" motociclistii enduro fara permis se intersecteaza cu multimea "B" motociclitii cu permis da fara mobre .....

 

 

cert este ca unu dadu coltu calare pe o mobra ( putea la fel de bine sa fie si in caruta ) nu e nici motociclist nici carutas... a fost un inconstient cu instincte si educatie 0 ,. Nu e vina lui e vina parintilor .Punct

Editat de Taz Asg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai tidula aia ca sa nu se ia politia de tine cand mergi pe strada, nu ca sa fii motociclist. Cine se risca fara - e treaba lui. Da, esti fraier daca crezi ca permisul in buzunar te face motociclist. Daca mergi cu fierul si face parte din stilul tau de viata - asta e unul din lucrurile care definesc un motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai noi astia care avem categoriile pe tidula aia de plastic cu care ne dam pe strada zilnic,suntem niste fraieri ca le-am facut sau nu?

 

Sau pe bicicleta,la volanul unui autobus,troleibus,etc...

corect... nu e nici vatman,, nici mecanic conductor... e unu care a dat coltu' din pricina de valoarea mea

» Post actualizat in 20 Feb 2016 18:49

tu ai tidula aia ca sa nu se ia politia de tine cand mergi pe strada, nu ca sa fii motociclist. Cine se risca fara - e treaba lui. Da, esti fraier daca crezi ca permisul in buzunar te face motociclist. Daca mergi cu fierul si face parte din stilul tau de viata - asta e unul din lucrurile care definesc un motociclist.

ce te face sa crezi ca la asta micu motoru era mod de viata?? mai curand era un mods de ..OOOOOOOOOOOO VIATAAAAAAMEAAAAAAAAAA OOOOOOOVALOAREA MEAAAAAAAA MEEEEEEEERRRRG FARARAAAAAAAAAAAAAAA PERMISSSSSSSSSSSSS SI MA DOAREEEEEEEEE IN VARF LA pENISSSSSSSSS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...