Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

 

Ti-am zis de 2 saptamini ca am piese sa ti-o repari.

 

Merci frumos, man, nu am uitat! :D

Insa: motoreta mea se va face pe banii asigurarilor de la cap la coada, ca noua, tzipla, cu carene din Japonia gata vopsite si stickerite SI APOI NU MAI VEDE PISTA. Se pastreaza de colectie, tin prea mult la ea.... :D

Pentru pista iau anul viitor o "ragalie" cu care sa-mi fac poftele pagane, poate chiar un 600, voi vedea, dupa buget. Urata si rapida, cum zici tu :P .Pana atunci stau linistit, revin la drumurile lungi, de placere.

Bafta tuturor celor care merg la Serres!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si a mea tot din asigurari a fost facuta, cu piese de la Jagi. ahh, Bogdane, la Serres nu vin ca plec in Olanda, dar la Bacau as fi venit. data viitoare ma anunti si pe mine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vro cateva zile am un 1000rr - 2005 pe mana si ca un istet ce sunt i-am rupt oglinda stanga. nu are nimeni una pe acasa ? sau nu stiti daca s-a rupt nuca mai merge reparata ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vro cateva zile am un 1000rr - 2005 pe mana si ca un istet ce sunt i-am rupt oglinda stanga. nu are nimeni una pe acasa ? sau nu stiti daca s-a rupt nuca mai merge reparata ? :)

 

ti-am zis mai sa nu ii mai dai in gura la rr :D) si sa nu mergi peoroata :cheers: ;)

 

toba noua
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am ajuns sa schimb si eu kitul de lant pe bestie !! Tip Regina, cumparat din Louis, ce era reducere mare !!! :)

 

Aveam setul original pe motor, adica cel din fabrica !!!

 

Schimbam foaia spate, totul ok.

 

Masor lanturile, 4 cm diferenta, va dati seama in ce stare era originalul !! ;)

 

Schimbam pimionul fata, vad ca ceva nu este in regula. Pinionul se prinde cu un surub 14, fara siguranta, fara nimic.

Asta nou, are un joc, in stanga si dreapta, oricat de tare strang surubul. (nu mai aveam mult si incepeam sa plang, ca par n-am, n-am ce sa smulg din cap)

 

Jocul nu este un fata si in spate !!! ci in stanga si dreapta !!!

 

Masor pinioanele, originalul este mai gros cu 0,5 mm in punctul unde se prinde !! :cheers:

 

Este normal ?

 

Instalez din nou pinionul vechi, si constat ca si aia era jocul respectiv, adica pana acum asa am circulat.

 

Vb la telefon cu doi tipi din brasov, care lucreaza la un service moto, si aflu de la ei ca este 'normal' !!!!!!!!!! (citez: 'baga-ti pola, si instaleazal, ca este bine')

 

Ce pot sa mai zic, am pus si lantul, totul pare ok, dar pe mine ma deranjeaza jocul asta care are pinionul !!!

 

Astept pareri de la cei care au facut deja schimbul asta, daca au vazut ceva similar !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu are joc nici axial nici radial...

0.5 mm nu e ceva extraordinar mai ales ca ai observat ca pana si lantul pe pinion are joc stg.-dr., deci...

Daca vrei sa te simti mai bine pune-i un O-ring de diametrul saibei care tine pinionul in asa fel incat sa-l tina lipit de umarul axului de la motor.

Parerea mea :cheers:

 

 

Apropo: intereseaza pe cineva pinioanele mele vechi dar in stare f buna???

Editat de brembo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre da...care si cum vine din voi la intrunirea de la Radauti(Suceava)!

Sau ne strangem tot ata de multi ca la cea de la Brasov?

Pantero ziceai ca vii!

Sau acu te dai la fund.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deabia acum ma dau si eu bine. pana acum ma dadeam la misto, asa mi se parea mie. spun asta ca am descoperit counter-steeringul( nu radeti de mine), si avem noi aci niste drumuri bunicele si m-am dat cu un zx 750r, vreau sa zic ca nu a avut nici o sansa, il vedeam numai in oglinda :cheers: plus de asta ca, gumele sunt fierbinti dupa ce ma dau ;)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vezi cand o sa descoperi ca poti sa-ti muti centrul de greutate si poti ajuta virarea si cu "curu".....

Mertan, pilot te facem..... :cheers:

Se cheama dans din buric, da?????? :burnout: ;)

 

cu fundu stiu... ca trebuie sa il mut. mai stiu si cu varful piciorului care trebuie sa fie in varful scaritei. si tot timpul privirea dicteaza traseul. capul sus si ochii pe traseu :)

Cu teoria stai bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, da... si pui geninchiul jos in curba, sa ai idee cam pe unde esti si daca poti, te mai si sprijini.... ;)

Asta daca ai slidere, bine inteles :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observ multi sportivi pe aici...

 

Eu am fost ironic. :D N-am nici macar un an de cand e A-ul pe permis. Blade-ul e prima mea motocicleta. Pana acum n-am avut necazuri. Cand am facut greseli (gen intrat prea tare in viraje) am avut norocul ca n-a venit nimeni de pe contrasens. Ma iubeste "Cineva" acolo sus. :cheers:

Mai e mult pana departe. :)

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mai interesant e cand tu esti in poponeata pe asfalt langa mobra cazuta si vine de pe contrasens......pe cheia..... :cheers:

Stati linistiti pe strazi baieti si o sa va vedeti nepotii.

Asfalt curat!

@ brembo: am primit sms. te sun maine, cand aflu cum va arata duminica mea....

Editat de Kata San
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi'a venit saptamana trecuta ...doar ca era el pe sensul meu in depasire ..

am inghetat ..si eu si fz1 din fata mea ..dar am scapat ca prin minune ..

strazi de cacao ..si soferi iresponsabili

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...uitasem ca mai au si conservarii ceva de spus cand e vorba sa ne vedem nepotii.......exemplul tau e ilustrativ......

Dar daca ai putut sa franezi si ai si ramas pe roti, inseamna ca mergeai cu cap. ;) Macar daca ar trage lumea concluzii din povestile noastre.....

A bon etendeur, salut! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu fac slalom urias cu cei de pe contrasens, cu cei care nu vad drumul drept si ii fug ochii de pe oglinzi samd. important e sa fim noi atenti, mai nou obosesc psihic, nu fizic pe motor. e mai greu decat dupa opt ore de birou. vreau pe pista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...uitasem ca mai au si conservarii ceva de spus cand e vorba sa ne vedem nepotii.......exemplul tau e ilustrativ......

Dar daca ai putut sa franezi si ai si ramas pe roti, inseamna ca mergeai cu cap. ;) Macar daca ar trage lumea concluzii din povestile noastre.....

A bon etendeur, salut! :cheers:

 

am scapat ptr ca eram obositi, era 9.30 dimineata ..si am dormit rau noaptea ..deci mergeam 20-30 mai putin pe curbe decat de obicei ..

daca mergeam ca atunci cand iesim sa ne dam ...eram doar o amintire azi probabil

 

numai bine maine plec in germania ..imi iau remorca ..si treaba e facuta ..pista fratilor ca nu mai e loc pe strazi

la terasa ies cu scooterul

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mac, e loc pe strazi, dar de mers, nu de "dat"...la kilometrii tai, e clara treaba, au aparut instinctele demult! de aceea vorbim acum. Un incepator poate s-ar fi "dat" si obosit si nedormit, etc...

Baieti, in alta ordine de idei, azi mi-a incaput pe mana un CB1000R. Il frec pana luni. Daca aveti ocazia, nu ratati, e incredibil de misto naked-ul asta. Phooooaaaa.... motorul de Blade 2007, scazut in putere, crescut in cuplu la turatii joase...vrea numa' pe o roata...bicicleta geniala.....I'm speachless!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...