Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

@Skandal , exista un tester Dyno in Bucuresti, la UnitedMotors. Fa testul complet (e ieftin), apoi publica rezultatele. Asta daca te tine sa vezi care-s de fapt "performantele"

 

P.S. Nu ma bag de obicei in topicurile altora, dar observ ca unii au gura mai mare decat pot deschide gazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ai inteles cat de nebun e MCGuinness?

ptr cine nu'l cunoaste ..

 

 

Daca mergi in stilul asta pe circuit inseamna ca esti foarte bun, daca mergi asa pe strada (curse gen TT) inseamna ca esti kamikaze !!! :(

 

Astia sunt niste gladiatori, care isi pun viata in pericol pt glorie !!

 

Pur si simplu nu inteleg de unde poti avea atata putere de concentrare, si de sange rece, sa nu cedezi psihic, sa nu faci greseli !!

 

Tin minte o reclama Yamaha R1, in care se spunea ca beieti se dau cu biciclete, barbatii cu motor, si barbatii adevarati cu supersport !!

 

Eu zic ca barbatii adevarati se dau cu fireblade, si lunaticii concureaza la TT :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am vazut de cel putin 10 ori filmul si cred ca nu m-as plictisi nici dupa a 20-a oara. Merge de parca Honda ar fi furata.

 

Isle of man e o destinatie "musai" pt orice impatimit de viteza. :(

 

chiar ma gandeam ca s'ar putea organiza o plecare ptr isle of man ..o sa coste ceva ..dar ce unica experienta :(

ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de luni pana miercuri in Bucuresti, dar n-am avut timp nici sa mor. :( Sedinte peste sedinte. Dar de acum, prin natura serviciului, s-ar putea sa ajung mai des prin Bucuresti. Oricum, trebuie sa alerg prin toata Transilvania (Bistrita, Maramures, Suceava, Mures, Cluj, Harghita, Covasna si Brasov). Hellicks, te scot mai des la cafea de acum. :( Robert, bem un ceai cand sunt in zona? :cheers:

Heah, o sa imi bata ticaitoarea in teava.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar ma gandeam ca s'ar putea organiza o plecare ptr isle of man ..o sa coste ceva ..dar ce unica experienta :(

ce ziceti?

Momentan e o experienta unica dar si f costisitoare,pt mine cel putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca sunt foarte multi care merg dement asa pe drumurile publice, si merg foarte foarte bine, dar nu se filmeaza, nu sunt vedete, o fak pentru ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la roata daca ai peste 100cp e bine

 

ce nu au inteles "carcotasii"...e faptul ca un motor de 172 de cai are tot atatia si daca e pus pe barca si daca e pus pe caruta...cai sunt ai motorului/ca raportul cal /kg va fi altul e alta problema...iar cresterea calutilor e direct proportionala...cresc la motor/cresc si la roata...si nu cred ca pierderea de lucru mecanic prin angrenare/demultiplicare e de 30%...daca v-ar auzi baietii de la Honda s-ar spanzura de outze....succes va doresc caci eu le am pe toate!!!

PS:cat despre reactiile voastre rautacioase cred ca am atins un punct slab!!cumva teama de concurenta?ce se este oare?-este doua peste.

Aaahhh!uitasem ceva.Daca dumneavoastra domnilor nu credeti in viata de dupa moarte,il veti trimite pe cal care crede sa moara si sa vina cu dovezi? :() :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu au inteles "carcotasii"...e faptul ca un motor de 172 de cai are tot atatia si daca e pus pe barca si daca e pus pe caruta...cai sunt ai motorului/ca raportul cal /kg va fi altul e alta problema...iar cresterea calutilor e direct proportionala...cresc la motor/cresc si la roata...si nu cred ca pierderea de lucru mecanic prin angrenare/demultiplicare e de 30%...daca v-ar auzi baietii de la Honda s-ar spanzura de outze....succes va doresc caci eu le am pe toate!!!

PS:cat despre reactiile voastre rautacioase cred ca am atins un punct slab!!cumva teama de concurenta?ce se este oare?-este doua peste.

Aaahhh!uitasem ceva.Daca dumneavoastra domnilor nu credeti in viata de dupa moarte,il veti trimite pe cal care crede sa moara si sa vina cu dovezi? :() :(

pana acuma ai insirat niste valori pe forum fara nici o dovada si mai ai si aroganta de a face ironii cand unii sunt neincrezatori in afirmatiile tale.vino cu dovezi si poate atunci credem si noi ceva.pana atunci ramai unul care vorbeste ca si-a tunat dacia si are 520 cp.Apropo, mobra mea o sa aiba 300 cp ca i-am luat bujii noi, filtru de aer k&n, furtune racing,etc....acuma vreau sa imi fac un tuning stage III dar nu stiu de unde imi iau un kit xenon.are careva vreo recomandare (ma intereseaza de unde v-ati cumparat si cum a rezistat in timp,pretul,probleme,etc)? (faza cu xenonul e chiar pe bune )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca dintr-o motocicleta de 136cp sau cat naiba mai are un 919, vrei sa soti un 15cp in plus, inseamna o investitie serioasa, sincer....

cele de ordin filtru k&n, pc, toba race, rim stripes, csenon, rizoma si parbriz puig...... :( sunt de cele mai multe ori vax albina, max 6,7cp....

pana la 172cp sunt cale lunga, fara un test dyno, sunt vorbe la care max pot sa zambesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu au inteles "carcotasii"...e faptul ca un motor de 172 de cai are tot atatia si daca e pus pe barca si daca e pus pe caruta...cai sunt ai motorului/ca raportul cal /kg va fi altul e alta problema...iar cresterea calutilor e direct proportionala...cresc la motor/cresc si la roata...si nu cred ca pierderea de lucru mecanic prin angrenare/demultiplicare e de 30%...daca v-ar auzi baietii de la Honda s-ar spanzura de outze....succes va doresc caci eu le am pe toate!!!

PS:cat despre reactiile voastre rautacioase cred ca am atins un punct slab!!cumva teama de concurenta?ce se este oare?-este doua peste.

Aaahhh!uitasem ceva.Daca dumneavoastra domnilor nu credeti in viata de dupa moarte,il veti trimite pe cal care crede sa moara si sa vina cu dovezi? :baldy:) :(

 

Clar ca nu stii despre ce vorbesti :cheers: Ca sa evitam sa te mai faci de ras in continuare, nu vrei tu sa te duci la tester si sa vezi exact cum stai ? Daca vrei facem si o cheta sa te ajutam. Da' sa iei un loc inainte, sa nu te sperii ca din "tuningu" ala nu a iesit cine stie ce si ca de fapt s-au speriat niste cai si au fugit :)

 

Cat despre aia cu "dusmanii moare" si "concurenta" -> :(

 

Salut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heah, o sa imi bata ticaitoarea in teava.
:(

 

 

 

parca sunt invizibil aici pe forum

am intrebat si eu daca stiti ceva info de MICHELIN POWER PURE .....da nu s a deranjat nimeni sa raspunda

Ai formulat gresit, de aceea nu s-a raspuns. Corect era asa:

 

Mac, ce ne poti spune despre aceste anvelope?

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca sunt invizibil aici pe forum :((

am intrebat si eu daca stiti ceva info de MICHELIN POWER PURE .....da nu s a deranjat nimeni sa raspunda :cheers:

Ce s-a auzit? Mai e cineva aici? Parca am auzit ceva...

Neah, mi s-a parut.

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu au inteles "carcotasii"...e faptul ca un motor de 172 de cai are tot atatia si daca e pus pe barca si daca e pus pe caruta...cai sunt ai motorului/ca raportul cal /kg va fi altul e alta problema...iar cresterea calutilor e direct proportionala...cresc la motor/cresc si la roata...si nu cred ca pierderea de lucru mecanic prin angrenare/demultiplicare e de 30%...daca v-ar auzi baietii de la Honda s-ar spanzura de outze....succes va doresc caci eu le am pe toate!!!

PS:cat despre reactiile voastre rautacioase cred ca am atins un punct slab!!cumva teama de concurenta?ce se este oare?-este doua peste.

Aaahhh!uitasem ceva.Daca dumneavoastra domnilor nu credeti in viata de dupa moarte,il veti trimite pe cal care crede sa moara si sa vina cu dovezi? :() :(

cum era aia cu "......... daca nu si fudul parca nu e ......... destul" ?????????????????

172 de cai, 300km/h in a4-a, toti mecanicii au fost invataceii tai, etc.

LASA-NEEE (frate moldovan) ca unii de pe aici te mai si stiu .

undeziceai ca ai testat tu mobra????????????

Editat de stancu5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum era aia cu "......... daca nu si fudul parca nu e ......... destul" ?????????????????

172 de cai, 300km/h in a4-a, toti mecanicii au fost invataceii tai, etc.

LASA-NEEE (frate moldovan) ca unii de pe aici te mai si stiu .

undeziceai ca ai testat tu mobra????????????

 

 

mane... te-ai vindecat? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum era aia cu "......... daca nu si fudul parca nu e ......... destul" ?????????????????

172 de cai, 300km/h in a4-a, toti mecanicii au fost invataceii tai, etc.

LASA-NEEE (frate moldovan) ca unii de pe aici te mai si stiu .

undeziceai ca ai testat tu mobra????????????

Vezi sa nu-l jignesti......300km/h in a 3-a man.....nu a 4....parca asa zicea tunnerul!

huaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi sa nu-l jignesti......300km/h in a 3-a man.....nu a 4....parca asa zicea tunnerul!

huaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!1

 

 

nu te supara pe mine. poate omul abereaza, dar are habar putin. dar tu ce stii sa faci cu mobra? sau ce stii sa repari la mobra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu gandul ca poate se termina cu cearta pe topicul asta va intreb si eu unde gasesc un cadran de turometru (bord) pentru un 954?poate aveti asa ceva ratacit pe acasa.al meu e putin deformat (de la caldura cred,asa am luat mobra) si as vrea sa il schimb.

 

cu xenonul tot nu m-am lamurit de ar fi ok sa cumpar...poate mai intra cineva pe topicul asta si fara sa se certe

 

va urez temperaturi pe + :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut xenon pe 954rr, e ok, noaptea vezi dar e deranjant pentru ceilalti si am decis sa nu mai pun pe moto decat daca e far cu lupa, ex r1 sau hayabusa. nu toti care vin din sens opus vor sa te omoare asa ca nu are rost sa-i orbesti, si nici nu e prea indicat noaptea pe motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...