Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Painkill3r
Salut in urma curateniei facute in garaj am urmatoarele piese ptr cbr 929: cadru bord superior+inferior,carene laterale fibra,plastice interioare carena,scarite pasager+sa pasager,plastice laterale far st=dr,etrieri+pompa+manete st dr,semighidon dr,lampa stop!Preturi mici sa scap de ele! Numai bine!

 

 

Sa ptr pasager la ce pret e? si in ce stare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut, imi puteti spune va rog ce diferente sunt intre modelul '95 si '96 si care e mai bun?sau ma rog care e mai avantajos sau mai putin avantajos...ms mult :angry: s

 

 

vorbesti de cbr 900rr sau 893(cilindreea) si 919(tot cilindrea)

 

-la motor 919 e mai puternic cu vreo 4-5 cai

-la estetica botul la 919 e lafel cu 893, dar spatele la 919 e modificat, e mai frumos. rezervoru are alta forma la 919.

-frane lafel la amandoua, dar amortizoarele fata au si reglaj jos.

 

tragem linie.... eu as alege 96-97. vezi sa nu te fraiereasca unii sa zica e ca mai nou si el sa fie cu 2 ani mai vechi. vezi ca pe seria de la cadru incepe cu SC28 sau SC33 sc28 e 893 si sc33 e 919.

 

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci e bine...mai am niste intrebari, de la ce model potriveste o roata de 17 pe fata fara modificari?defapt merita facut schimbu asta?si o codita spate tot asa fara modificari?si aripa fata potriveste de la modelele 96-97 pe cel din 95?cam atat deocamdata...daca totul merge bine pana la sfarsitu sapt. revin deja cu poze >:) ... Doamne ajuta si asfalt uscat! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci e bine...mai am niste intrebari, de la ce model potriveste o roata de 17 pe fata fara modificari?defapt merita facut schimbu asta?si o codita spate tot asa fara modificari?si aripa fata potriveste de la modelele 96-97 pe cel din 95?cam atat deocamdata...daca totul merge bine pana la sfarsitu sapt. revin deja cu poze >:) ... Doamne ajuta si asfalt uscat! ;)

 

 

1. roata de la f2-f3

2.aripa se potriveste

3.coditza de la 96-97 se poriveste si o mai poti pune pe aia de 98-99 dar iti trebe si sheua spate si stop si tot ce e pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti,se gaseste si la noi asa ceva? sau se fabrica?? capace ambreiaj transparente !

 

http://www.youtube.com/watch?v=VKHUIbPpUuo...feature=related

 

 

pare interesanta varianta cu leduri....sunt mai multe filmulete pe youtube....

Editat de bu2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul link zici ca-i masina de spalat iar in al doilea zici ca e reactor de avion :) Dar..mi-ar place ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt o gramada de modele pe youtube...o parte din ele sunt chiar frumoase...e un suzuki albastru cu capac luminat albastru...filmat noaptea...se vede chiar marfa...parca e ceva viu in motor....frumos efectul...acum nu trebuie sa placa la toata lumea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noah in sfarsit asteptarea a luat sfarsit...mai este de lucru la aspect dar ce e important adica motorul este bun.Acum si eu si batranu' suntem firebladeisti ;) ...o sa mai revin cu poze dupa ce va fi pusa la punct...Asfalt uscat :)

post-28802-1266529303_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic ca baiatu vreau sa memoreze pozitia maxima in care vrea sa se incline cu moto pe viraje in conditii de siguranta.

in curba....el stie ca trebuie sa se incline fix pana la pozitia aia...

dar oricum daca asa gandeste e gresit....pt ca o sa intre pe curba cu viteze diferite....si chiar daca se inclina fix pana in punctul ala...cu viteza exagerata tot o sa i fuga spatele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu problema mea (pe care din pacate nu am reusit sa o rezolv) legata de tija de rebound de la furca (este vorba de 954) de care am nevoie (a mea a cedat la un reglaj).Daca ma poate ajuta cineva (cineva care are o furca stramba si nu mai are ce face cu ea,etc) as fi recunoscator.Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...